Portál AbcLinuxu, 2. května 2025 14:05
Ještě by to chtělo znát rozdíl mezi amatérským a profesionálním. Ale zas tak složité věci vytahovat nechci.To není tak složité, profesionál je ten, kdo byl podpisem smlouvy s nahrávací značkou přivítán do stroje... Amatéři jsou všichni ostatní...
rap neni hudbaTak rap je specifický styl poezie, ne? Ale recitace je často podbarvená hudbou, takže to asi souvisí...
Control Machete - BanderaTakze Banderovce tu mame! A pak ze se Radovan pletl...
je jako dát dohromady trash metal a dechovku... LOL
to je skoro to samý ale hele :O :D ;D ;D
To netusim. Bol to totiz pokus o fakt.Ta! Perfect!
http://
– opravil jsem.
radia Dixie
No to mě poser na holý záda. Bílý dům překrytý vlajkou Konfederace je docela chucpe. (Veselé čtení a něco aktuálního k tomu.)
Ale tak v jihovýchodní Asii pro změnu frčí trička s Hitlerem.
Mnoho věcí není zakázaných, ale je v rozporu s řekněme dobrými mravy. To je ostatně častý argument odpůrců souvisejících zákazů, že dotyčný člověk aspoň odkryje karty a ví se, co je zač. Tož tak jsem přesně v tomto duchu věc uvedl do souvislostí.
Že se k takovému projektu někdo cíleně hlásí, je známkou hloupého hezky česky edgelordství anebo totálního zmrdství.
Netvrdím, že symboly Konfederace mají být zakázány; to se mělo stát během Rekonstrukce před 150 lety, kdy neproběhly důsledné procesy se separatistickými reakčními zrádci válčícími za zachování otrokářské aristokracie a herrenvolk společnosti (ostatně, kde se ten Hitler inspiroval?).
Ale to jak se z Tibetu dělá ráj na zemi pošlapaný čínským komoušem, to je taky hezká pohádka. Je to strašná prdel světa a v té době tam byla středověká náboženská diktatura a zřejmě tam bylo i to otroctví ale to už dnes asi nikdo nebude chtít vytahovat.
To je úplně přesně ta propaganda Čínské komunistické strany, možná si to ani neuvědomuješ.
Za prvé, historky o „osvobození od feudalismu a otrokářství“ si Čína vymyslela až dodatečně, původně okupaci Tibetu ospravedlňovali záchranou před britským imperialismem (Britové se tam skutečně cpali).
Za druhé, 13. dalajláma na začátku století zemi reformoval, tamní podoba nevolnictví přetrvávala už jen zřídka v odlehlých regionech. Tibet společensky na tu dobu nebyl nijak zvlášť výjimečný. Tím spíš, když si uvědomíme, že třeba o brutálním bhútánském otrokářství zdaleka tak slyšet není (bodejť, není to takový terč čínské státní propagandy). Mezitím v českých zemích byla do roku 1918 šlechta, církev, císařpán,… ženy byly občany druhé kategorie do roku 1950, kdy je zrovnoprávnili až bolševici (ale ani to neospravedlňuje jejich zdejší puč).
Za třetí, Tibet je nesmírně bohatý na nerostné bohatství včetně ropy. To je druhá rovina té čínské propagandy: šířením (lživých) představ o tibetské společnosti odvádí pozornost od toho, jak to tam ČLR v synergii s globálním kapitálem plundruje.
Nic není černobílé. Ani Dixie.
Zrovna Dixie je tak bílý, až to hezké není.
Ale tož tak jsou tací, kteří ve zdejším prostředí nevidí ani nácky jako černobílé – a ilustrují to esesáckými insigniemi.
To je úplně přesně ta propaganda Čínské komunistické strany, možná si to ani neuvědomuješ.Byl by prosim zdroj? Jako odkojenec vychodniho, ale i zapadniho bloku v Evrope v 70s/80s jsem si nikdy nevsim, ze by tohle nekdo nejak zvlaste hlasite tlacil. Mam na mysli Evropu, ne Americany. Ti toho napindaj stejne jak Rogozin.
Zdroj čeho?
Přímo na Wikipedii je stránka:
The serfdom in Tibet controversy is a prolonged public disagreement over the extent and nature of serfdom in Tibet prior to the annexation of Tibet into the People's Republic of China (PRC) in 1951. The debate is political in nature, with some arguing that the ultimate goal on the Chinese side is to legitimize Chinese control of the territory now known as the Tibet Autonomous Region or Xizang Autonomous Region, […]
Chinese government claims commonly portray Tibet from 1912 to 1951 as a feudal society and both the 13th and 14th Dalai Lamas as slave owners. […]
Nevím, jak se k tomu dostal PepaSFI. Vlastně mě to trochu překvapilo, protože prakticky slovo od slova stejné věci čítám od extrémně online hrstky anglicky píšících fanoušků Čínské komunistické strany. Jsou to takové ideologicky gramotnější obdoby tady SKK a Radovana.
Protože se s nimi občas dohaduji (blésmrt), četl jsem toho víc než jen tu Wikipedii, projížděl jsem i zdroje a tak.
Co se konkrétních příkladů propagandy týče, zrovna nedávno jsem viděl třeba na jedněch komunitních stránkách o dokumentech: profesionálně udělaný film o „tibetské feudální společnosti“, lokalizovaný do „západních“ jazyků – akorát se mi od pohledu nepozdávala vazba na čínskou obdobu Russia Today… a na začátku závěrečných titulků poděkování Straně. Na TyTrubko to určitě půjde najít.
Byla to stejná prdel světa jako je ostatně tam kolem na některých místech dodnes. Ovšem byla to jejich prdel která mohla jít svou cestou, možná lepší, možná horší a nikdo jim tam nemá co se roztahovat.To mi zní, jakože s vyvěšovači vlajek alespoň v tomto ohledu nejsi ve sporu..?
A jak dlouho se na to chceš vymlouvat? A máme se podobně my vymlouvat na to, že jsme tu měli čtyřicet let komunismus/socialismus, předtím Hitlera, (chvíli vlastní demokracii) a předtím různé feudalismy a cizí vlivy? Stejně tak spousta jiných, dnes úspěšných, států, které si v nepříliš dávné minulosti prošly různými těžkými obdobími (ať už cizí nebo i vlastní vinou)…
Za prvé, je-li dítě ve 12 letech nahnáno do fabriky nebo na pole, co by se jinak v tom věku naučilo ve škole, už jen tak nedožene – krom toho, že by to šlo použít jako analogie (s výhradami), je to i praxe v reálném světě, když takových dětí jsou v té které zemi miliony. Koneckonců se s tím potýkáme i v Česku s jeho tristní úrovní školství mezi zeměmi OECD.
Za druhé, nechme tedy ty národy a pronárody, ať se z toho samy vzpamatují. Sám František často píše o mezinárodním obchodu, clech a tarifech. Tak by to skutečně bylo bývalo mohlo fungovat podle dohod z Bretton Woods – nebyl bych nutně proti – jenže ani ty nikdy nebyly zcela naplněny a tenhle systém byl prakticky úplně nahrazen neoliberálními poměry, které už kritizují i uvnitř Mezinárodního měnového fondu (Neoliberalism: Oversold?).
Ani jsem moc nečekal, že dostanu odpověď na otázku:
A jak dlouho se na to chceš vymlouvat?
Beru to tedy tak, že na jakési křivdy minulosti, kde se ti to hodí, se budeš vymlouvat pořád, zatímco jiné budeš vesele ignorovat.
Beru to tedy tak, že ve 12 letech, ne-li dříve, jsi prožil čertvíco, pročež se ti nedostatečně vyvinuly kognitivní funkce.
Nebo je to nějaká pfilosofická úchylka popírající kauzalitu.
A máme se podobně my vymlouvat na to, že jsme tu měli čtyřicet let komunismus/socialismus, předtím Hitlera, (chvíli vlastní demokracii) a předtím různé feudalismy a cizí vlivy?K jiným zemím se vyjadřovat nebudu, ale rád bych upozornil že v českém případě je takovéto vymlouvání naprosto standardní a většinově akceptované napříč politickým spektrem.
1) Lord Discogs knows all, except when I know more. 2) Wikipedia knows some, but never as much as me. 3) Social media knows absolutely nothing. About anything. Never get your education from YouTube comments or Facebook memes. Your friends are morons.Word!
Detroit TechnoJak se to hraje?
Tiskni
Sdílej:
ISSN 1214-1267, (c) 1999-2007 Stickfish s.r.o.