Jakub Jelínek oznámil vydání verze 15.1 (15.1.0) kolekce kompilátorů pro různé programovací jazyky GCC (GNU Compiler Collection). Jedná se o první stabilní verzi řady 15. Přehled změn, nových vlastností a oprav a aktualizovaná dokumentace na stránkách projektu. Některé zdrojové kódy, které bylo možné přeložit s předchozími verzemi GCC, bude nutné upravit.
Byly vyhlášeny výsledky letošní volby vedoucího projektu Debian (DPL, Wikipedie). Staronovým vedoucím zůstává Andreas Tille.
Jason Citron končí jako CEO Discordu. Od pondělí 28. dubna nastupuje nový CEO Humam Sakhnini, bývalý CSO Activision Blizzard.
Článek na Libre Arts představuje baskytarový multiefekt Anagram od společnosti Darkglass Electronics. S Linuxem uvnitř (licence, GitHub).
Městský soud v Praze vyhlásil rozsudek, který vyhověl žalobě novináře Jana Cibulky, který s podporou spolku IuRe (Iuridicum Remedium) požadoval omluvu od státu za to, že česká legislativa nařizuje operátorům uchovávat metadata o elektronické komunikaci. To je přitom v rozporu s právem. Stát se musí novináři omluvit a zaplatit náklady řízení. Především je ale součástí přelomové rozhodnutí o nelegálnosti shromažďování dat a o
… více »Americké technologické firmy Apple a Meta Platforms porušily pravidla na ochranu unijního trhu, uvedla včera Evropská komise (EK). Firmám proto vyměřila pokutu – Applu 500 milionů eur (12,5 miliardy Kč) a Metě 200 milionů eur (pět miliard Kč). Komise to oznámila v tiskové zprávě. Jde o první pokuty, které souvisejí s unijním nařízením o digitálních trzích (DMA). „Evropská komise zjistila, že Apple porušil povinnost vyplývající z nařízení
… více »Americká společnost OpenAI, která stojí za chatovacím robotem ChatGPT, by měla zájem o webový prohlížeč Chrome, pokud by jeho současný majitel, společnost Google, byl donucen ho prodat. Při slyšení u antimonopolního soudu ve Washingtonu to řekl šéf produktové divize ChatGPT Nick Turley.
Po roce vývoje od vydání verze 1.26.0 byla vydána nová stabilní verze 1.28.0 webového serveru a reverzní proxy nginx (Wikipedie). Nová verze přináší řadu novinek. Podrobný přehled v souboru CHANGES-1.28.
Byla vydána nová verze 10.0.0 otevřeného emulátoru procesorů a virtualizačního nástroje QEMU (Wikipedie). Přispělo 211 vývojářů. Provedeno bylo více než 2 800 commitů. Přehled úprav a nových vlastností v seznamu změn.
42 svobodných a otevřených projektů získalo finanční podporu od NLnet Foundation (Wikipedie).
Z dlouhé chvíle jsem včera Googlem vyhledával magickou formulku Vytvořeno pomocí phpsysinfo a sledoval, jaké že systémy nám o sobě chtějí něco prozradit.
Pamatuji doby, kdy jsem jako dítko slintal nad 486kami v ESCOMu, kam jsme se po škole chodili dívat, jak zaměstnanci hrajou DUNU 2. Takový stroj stál tehdy velmi mnoho peněz, což si dítko základní školou povinné dovolit nemohlo - kde bych já vzal peníze, kapesné jsem ani nedostával
Bohužel azbuku vůbec neovládám, tak budu věřit kamarádovi, co mi ukázal link na "prý" nějaké ruské serverovny a síťová zapojení.
Před mnoha a mnoha lety, kdy jsem mohl akorát tak slintat nad kamarádovým PC386 a sám si mohl maximálně zahrát na klonu NINTENDO NES, ve kterém jsem měl vestavěny hry jako ROCKMAN nebo CONTRA, jsem na některé pouti narazil na jeden povedený herní automat, na něhož název jsem si po letech ne a ne vzpomenout...
Přiznám se bez mučení, že mám rád černý humor. I ten opravdu hodně černý, proto asi nebude nic divného, že jsem velký fanda webu www.kartinki.cz (dříve www.kompost.cz - jak já se nasmál třeba u GAI PROJEKTU, který vřele doporučuji všem).
Před nějakým časem jsem si řekl, že ten muj deskop je nějaký ukrutně pomalý. Hry sice nehraju (Quake III, MOHAA, webgame.cz.. na to nepotřebuju kdo ví jaké železo), spíše brouzdám po netu a občas něco naprogramuju (php+mysql), při tom poslouchám online rádio... Jenže po chvilce brouzdání je firefox (s něco přes dvacítkou pluginů) až nepříjemně líný...
Tak jsem přišel z práce - dělal jsem přesčas a zítra to bude stejné a ještě mnohem horší... Možná potom napíšu, na čem v práci (bohužel) musím dělat :-(
Člověk pak přijde domů z práce (kde jsem mimochodem ve zkušební době), unavený a rozhodně nemá chuť zase zapínat počítač. Asi to vypnu, skočím do postele a pokročím dále v další kapitole knihy Postfix: kompletní průvodce - na to se po celém dni těším jako malé dítě - hlavně když to nemusím studovat z obrazovky počítače :-)
Mizím...
Jsou to přibližně 2 roky, co mi k mé spokojenosti věrně sloužil starší Celeron 266MHz se Slackwarem jako brána do netu a současně jako pokusný vývojářský server. Až do teď. Doma byly furt námitky, kolik že to žere elektřiny a kdo to má platit a taky že to furt vrčí ve skříni (disk byl vážně docela hlučný). No jelikož se má zase zdražovat el. energie a vůbec vše, tak jsem se rozhodl k radikálnímu řešení - server vypnout a jako NATovací router si pořídit nějakou tu malou krabičku za pár šupů. A tak se i stalo a teď tu na mě vesele bliká 3COM 3CR860-95, tak jsem zvědavý, jak to s ním půjde...