Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »byl použit nestandardní zdroj s vyšší účinnostíHmmm, takže jde skutečně o naprosto běžný počítač
Všechny mnou uváděné údaje o spotřebě jsou skutečně naměřené wattmetrem, což doporučuji i vám.A umí ten wattmetr správně měřit spínané zdroje? Pokud ne (což je případ většiny běžných levných wattmetrů), budou výsledky dost zkreslené.
Těch 6,5 W je diskutabilních a záleží to na okolnostech a samozřejmě na značce routeru.Značku a typ jsem uvedl, zmíněná spotřeba je z technické specifikace výrobce. Neměřil jsem to a ani nemám čím to změřit (musel bych si odpovídající wattmetr někde půjčit).
Měřil jsem schválně jeden PC s Celeronem 266 MHz a bere cca 16 W, což je srovnatelné s routerem!To bych chtěl tedy vidět. To bylo zase nějaké superpřesné měření wattmetrem od conrada, co? Jenom pro sronávní, takovu spotřebu má tak notebook, pokud zrovna nic moc nedělá. A to bez započítání ztrát na zdroji.
Navic nevim, cemu rikas plnohodnotny pocitac.Asi jsem nepoužil nejvhodnější termín. Myslel jsem klasický "stolní" počítač s běžnou deskou (např. micro-ATX), běžným procesorem a běžnými paměťovými moduly. Prostě nic optimalizovaného na spotřebu.
Na druhou stranu.... podobne vykonnej zdroj bych umel sehnat.... takovej, co by zral stejne jako ten tvuj uzasnej router :D. (Priznavam, byl by to router, akoratze bych si na nem mohl pustit ten jabber, web, databazi apod.).To samozřejmě není problém. A svůj router nepovažuji za úžasný, nýbrž za plnící to, co od něj požaduji.
Jasne.... kdyz si koupim hw router, za par let se to srovna. Ale pokud bych na nem chtel jeste rozjet tohle vsecko.... tak jednak budu muset koupit jeste nejakej disk.... a jednak s tim budu mit vic prace :) (a cas jsou penize, ne?).Já jsem ovšem psal o tom, že mít jako domácí router je to luxus. Na typickém domácím routeru neběží tohle všechno, požadavky na něj kladené bývají mnohem nižší. A typický uživatel není linuxák, který si tam chce rozjet první poslední, nýbrž BFU vyžadující fungování základních služeb. Dokonce i já, ač se považuji za linuxáka, radši používám "krabičku" (přesněji řečeno dvě, ale to má zase jiné důvody), přestože by mě jedna nebo dvě stovky za elektřinu příliš netrápily a dokonce tu mám i nevyužitou mašinu, na které by to mohlo běžet.
zrychleni nacitani stranek je vskutku obrovskeTakové problémy jsem řešil v době trvalého připojení přes GPRS (dnes je většina DNS dotazů zodpovězena do 50 ms). Dnes načítání stránek brzdí něco úplně jiného - především reklama, a to hlavně flashová, a zadruhé JS/AJAX chrlení, které je dnes už na každé druhé stránce.
na abc je ještě únosnéPokud to ovšem není to padající listí od výrobce nepříliš dobrých aut
Tiskni
Sdílej: