Portál AbcLinuxu, 3. května 2025 18:02
Jinak jde o tzv. ISM pásmo a ty frekvence v něm shodou náhod korespondují s frekvencemi vhodnými pro ohřev vody. Klidně si zkuste ve volném prostranství postavit před Bluetooth či nějaký malý WiFi vysílač třeba akvárko, jak to pojede. Ono bohatě stačí když trošku zaprší, navlhnou stromy a nebo je hustá mlha a pokud nejde o vysílače s nějakou speciální licencí, valná většina dálkových bezdrátových přenosů končí.
This service involves the radio transmission of enery and therefore represents a potential source of harmful interference to radio communication services. The apparatus for which frequencies are proposed permits the achievement of many unique accompishments. The industrial apparatus is used, among other things, for the rapid drying of glued joints and plywood, controlled surface haldening of metals and curing of rubber, plastic and wood in important industries. A recent important development of industrial apparatus is an electrocooker which not only cooks foods evenly from the inside out, but completes the cooking process in a matter of seconds as compared to minutes with older methods.
[…]
The frequencies proposed are:
[…]
2450 Mc ± 50 Mc
Jinak jde o tzv. ISM pásmo a ty frekvence v něm shodou náhod korespondují s frekvencemi vhodnými pro ohřev vody.
Důvod je jednoduchý, ISM dostane ty podřadné frekvence, aby to moc nekonkurovalo telco operátorům...
Homeopatie a placebo, což je totéžTak to aní náhodou. Placebo je úplně normální psychosomatický jev, který může člověk při troše autosugesce zvládnout aplikovat i sám. Homeopatie je byznys založený na více či méně organizovaném podvádění a okrádání lidí a placebo efekt používá jenom jako součást podvodné mašinerie.
Ale myslím že to můžem shrnout do konstatování že nazvat fyzikální princip podvodem vyžaduje zřejmě hodně zvláštní stav mysli.Takřka homeopatický. ;)
Ta wifi má malou vlnovou délku, takže budou všude maxima a minima, což se bude blbě počítat.Ještě než se tady všichni pustí do WiFin, BT a jiného spotřebního šmejdu v nelicencovaném pásmu dodám, že podle ČTU by měly mít tyhle potvory vysílací výkony v řádu mW což je o několik řádů míň než nejbližší AM/FM/DVB-cokoliv vysílač na který třeba já čumím z okna.
Je riziko leukémie lineárně závislé na intenzitě záření, nebo to do určitý úrovně imunitní systém udrží a pak to najednou pustí?Netiším. Mrkni na odkazovaný dokument pro podrobnosti. Prostě děcka v okolí vysílače mají dle nějaké statistického průzkumu větší výskyt ALL než je zdrávo. Toť celé. Může to být vlivem chemických ploutantů, kouření, bůhvíčeho ale taky nemusí. Toť celé.
takže v pohoděSi si jistý?
modprobe ironyAle zase toho ozónu tolik nebylo, ten teslák dával jen asi 3cm rychlý výboje a na 5cm jen občas práskl sem tam blesk.
Mimochodem před UV zářením ze slunce chrání vrstva ozónu, kyslíku a jiných plynů, ale co tě chrání před UV zářením emitovaným z otevřeného elektrického oblouku? Určitě provozuješ teslák v posteli bezpečně se svářečskou kuklou na hlavě, že?
[...], zavrhl kapitalismus jako budoucnost rozvoje naší socialistické federace republik, [...]O tom, co pises, v poslednim odstavci ani zadnou zminku nevidim.
Nejvíc žeru jak se i 25 let po revoluci někteří jedinci stále považují za osvícence, když dodržují první přikázání a přitom jsou maximálně osvícení tak vysokými koncentracemi Radonu doma ve sklepě a radiovým vysíláním. Komentář je přesně tam kde má být, nikde jinde.
Se z toho neposer.V pohodě.
Počul si o ionizovanej vode?Ne piju vodu z kohoutku či minerální vody a pokud ta voda není plně rekombinovaná a je opravdu ionizovaná, tak ti pití ionizované vody těžce nedoporučuju nestojíš-li o nějaký nádor v dutině ustní či krku.
Čo sa týka žiarenia a mať Wifi pri hlave by som nechcel, rovnako ako som som vo firme poslal ITečkára s Wifinou do prdele, či mu nehrabe, keď ju chcel umiestniť vedľa mňa. Zrovna keby tá frekvencia liečila, tak stále vystevenia teľa tej intezite by určite niečo zas posrala, asi tak ako keď máš brať jednu tabletku denne a ty ich zješ sedem aby si mal na týždeň vystarané.Znova opakuju, že pokud to není nějak těžce přepálené, mělo by jít o řád mW vysílacího výkonu. Např. od takového starého CRT či banánu dostaneš mnohem větší dávku v mnohem lepším podání.
Osobně si myslím, že v tomto případě jde hlavně o kombinaci velmi vysokého výkonu a frekvence, která je ještě dost nízká na to, aby pronikala skrz většinu materiálu bez zeslabení.Doporučuju projít si vysílání různých radarů (nejznámější byl asi Ruský datel, ale nějaký over-the-horizon systém provozují veškeré mocnosti. Ostatně není to tak dávno co jeden měl stát i na našem území, že?), ty mají ještě větší řády vysílacích výkonu a ještě nižší frekvence. Akorát je soudruzi nemají tendenci stavět v hustě obydleném území, ovšem z jiných důvodů
BTW: Existuje nějaká hraniční frekvence pro průnik skrze běžné materiály bez zeslabení? Tipuju že to bude někde v mikrovlnném pásmu.
Vlastně je to podobné, jako kdyby ti, co jsou v blízkosti vysílače, byli vystaveni vysokofrekvenčnímu elektrickému proudu, sice slabému, ale trvale.Můžu poprosit o mechanismus interakce? Trvale žijme vystaveni sice slabému ale zato trvalému vysokofrekvenčnímu vysílání všichni
Ve výčtu ionizuícího záření chybí neutronyNejde o výčet, ale pouze o příklady. Nechtěl jsem pouze nalinkovat video a udělat z toho zápisek, takže jsem něco musel napsat, ale budiž – na žádost přidáno do výčtu.
Mimo toho jsou ještě další, exotičtější druhy ionizujícího záření, ale pokud neopustíte zemskou atmosféru nebo nevlezete do zapnutého urychlovače, je velmi nepravděpodbné, že se s nimi setkáte.Původně jsem měl v plánu to nějak zakomponovat, ale nakonec jsem to vypustil (souvisí to pouze okrajově). Ono není potřeba ani opouštět atmosféru, ale stačí vzlétnou některou běžnou dopravní linkou a člověk dostává z kosmického záření takové dávky, které dost pravděpodobně za svůj život na zemi ani nenakumuluje. Je např. známo že piloti dopravních linek dostávají větší dávky záření než pracovníci jaderných elektráren.
Můžu poprosit o mechanismus interakce? Trvale žijme vystaveni sice slabému ale zato trvalému vysokofrekvenčnímu vysílání všichniMožná indukční ohřev ne? Jestli myslíš světelné spektrum, tak některé jeho části dost dobře zachytí kůže.
Možná indukční ohřev ne?To jo, ale jaké může být souvislost mezi mutagenními účinky a indukčním ohřevem? Či vystavení slabému vysokofrekvenčnímu proudu? V životě by mě nenapadlo tyto věci dávat do souvislosti. Schválně jsem se na akutní lymfoblastickou leukémii zaměřil (shodou okolností o tom byla reportáž dneska večer v novinách) a zjistil že jde o nejčastější druh dětské rakoviny, příčiny neznámé. Přičítá se to genetice a prosté náhodě. Zjištění že by spouštěč nemusela nemusela být až taková náhoda, nýbrž vystavení některému druhu běžné neoinizující radiaci kolem nás je poměrně šokující.
Jestli myslíš světelné spektrum, tak některé jeho části dost dobře zachytí kůže.Tak krom toho že účinky IR pásma na první pocit detekuješ by bylo také ještě dobré zmínit že za ta léta evoluce si tělo většiny z nás vytvořilo proti nadměrným dávkám obranný mechanismus. A ten zas na první pohled vidíš (prostě se usmažíš a dobře ti tak).
To ano, jenže zatímco z běžných zdrojů jsou u antény o velikosti lidského těla pikowatty až mikrowatty, tak v tomto případě to mohou být klidně miliwatty až watty (např. v blízkosti takto silných vysílačů svítí volně položené zářivky). A narozdíl od gigahertzových frekvenci je hloubka skin efektu desítky centimetrů (lidské tělo není moc dobrý vodič), takže indukovaný proud lidským tělem prochází. Nicméně jaké jsou následky je otázka, protože měřitelné účinky se začínají objevovat až u vysokých intenzit.Vlastně je to podobné, jako kdyby ti, co jsou v blízkosti vysílače, byli vystaveni vysokofrekvenčnímu elektrickému proudu, sice slabému, ale trvale.Můžu poprosit o mechanismus interakce? Trvale žijme vystaveni sice slabému ale zato trvalému vysokofrekvenčnímu vysílání všichni![]()
Non-ionizing radio frequency radiation from mobile phones, electric power transmission, and other similar sources have been described as a possible carcinogen by the World Health Organization's International Agency for Research on Cancer, but the link remains unproven.O tento mechanismus jsem měl konkrétně zájem.
Můžu poprosit o mechanismus interakce?
Jde o opravdu volnou spekulaci.Jasně. Sám to píšu v zápisku. Zkoumání probíhá.
Pokud elektromagnetické záření alias radiové vlny opravdu dokáží změnit chování kmenových buňek kostní dřeně, půjde to předpokládám zreprodukovat in vitro, nebo nějakým testem. Ale velmi pravděpodobně tam budou další faktory.Důležitá otázka je, jestli nejde o kombinaci faktorů, tedy má-li někdo sklony k leukemii (třeba geneticky podmíněné) a vysoké dávky elektromagnetického záření nejsou spouštěčem. Bylo by to docela šokující.
Měřit to určitě jde, tuším že tam naměřili snad až 25V/mPředpokládám že se asi nemá čeho obávat. Akorát vyhodím mobil z náprsní kapsy (je hned vedle srdce) do kapsy u kalhot.
Případů bylo 40 dospělých mrtvých na leukemii a 8 dětí v období 1987-98, jak píší tady tak šlo o oblast s populací přes 60k lidí. SIR jim ovšem vyšlo 217...Kurňa, kde na ty data chodíte? Doplněno do zápisku. Díky.
Problémy začaly když se v oblasti poblíž vysílačů začali usidlovat rezidenti z blízkého Říma.Klasika. V neobydlené oblasti se postaví něco, co by v obydlené oblasti lidem mohlo vadit. Pak se tam nastěhují lidi. Ti si začnou stěžovat, že je tam něco, co jim vadí, a mělo by se to odstranit.
Vysílače se měly už tak před deseti lety zavřít (můj názor) a rádio by mělo držet krok s dobou a už dávno mělo přejít na něco digitálního (DAB). V první řadě by to bylo efektivnější. Problém je že už z jednání zástupců je patrné, že jde o jednu z nejkonzervativnějších společností na světě. Místo bylo prohlášeno za výsostné území Vatikánského státu a jede se dál.
jak daleko dosáhne DAB vysílač?Teoreticky stejně daleko jako obdobné analogové vysílání.
A teď si představ že bys chtěl třeba jen Evropu pokrýt DAB nebo běžným FM signálem.To nesouvisí s tím, jestli je to analog nebo digitál, ale s tím, že si Grunt vybral DAB na VKV, ne DRM (R jako rádio, ne Restrictions) na KV. Naopak digitál by měl mít díky kompresi + brutální error correction o trochu lepší pokrytí. Chtěl jsem na to napsat simulátor (modulátor + přidání šumu a úniků + demodulátor a přehrání výstupu), ale nějak jsem se k tomu nedostal. S DRM mi přijde problém, že přijímač je choulostivý digitální obvod. Nestačí dvě triody nebo gigantické bipolární tranzistory jako u analogu.
Naopak digitál by měl mít díky kompresi + brutální error correction o trochu lepší pokrytí.Akorát si tu stanici pak nepustíš na kdejaké staré šunce...
ne DRM (R jako rádio, ne Restrictions) na KVTož DAB má pokryté celou republiku a přijmače jsou vcelku dostupné (je zabudovaný v každém DVB-T set-top-boxu). Co bych potřeboval na DRM krom počítače? Dá se to tady vůbec chytnout?
Tož DAB má pokryté celou republikuA to je právě dost málo. Srovnej velikost ČR a třeba Sibiř nebo Afriku.
Co bych potřeboval na DRM krom počítače?Počítač nepotřebuješ, to, že je SDR implementece je jen takový bonus. Jsou na to normálně vypadající přijímače s embedded DSP.
Dá se to tady vůbec chytnout?Jsou to krátké vlny, což znamená, že se to dá chytit podle stavu ionosféry většinou na celém světě.
Tiskni
Sdílej:
ISSN 1214-1267, (c) 1999-2007 Stickfish s.r.o.