Portál AbcLinuxu, 6. května 2025 13:57
memmove()
z glibc pouziva SSE instrukce, ktere patri do floating point rodiny. Je tedy otazka, jak moc je FPU skutence vyuzivana.
Namotovat do každé přednáškové místnosti IP kamery s mikrofony a vše streamovat na školní web.Na FIT VUT je to už roky. Zaměstnanec školy musí záznam nastříhat, opatřit titulky a dát překódovat do něčeho menšího k archivaci. Takže nějaká práce s tím je. Vyučování je od 7:00 do 21:00, pět dní v týdnu a je 7 přednáškových místností. Samozřejmě ne ve všech je přednáška, ale práce s tím je. Kromě toho je to opruz. Já se nedonutím roztřídit ani své vlastní fotografie a dokážu si představit, že kdybych to měl dělat na škole já, tak záznamy nebudou k dispozici nikdy.
Celý problém je v očích přednášejících je prý v tom, že jsou tací, kteří si video zrychlí na 120-140% (znám přednášejícícho, kde by nebyl problém i 180%) a projedou záznamy za celý semestr dva dny před zkouškou.Já u některých při 1,0 neudržím pozornost… Ale je pravda, že se jedná o přednášky, které jsou jaksi nad rámec SŠ a nehrozí mi z nich tedy zkoušení. Pro získání většiny informací je to v pohodě a detaily bych si stejně nepamatoval.
graficke programy dnes casto dou cestou cuda/opencl .....
a vzhledem k tomu ze gpu je masivene paralelni procak ... tak to jede rychleji nez intelovo avx ....
ono avx u Intelu je jen nouzovka proti pocitani na grafice .... vzhledem k tomu ze intel nema zadnou grafiku ktera by toho byla schopna , narozdil od amd.... a i nvidie
Power a dalsi risc cpu maji avx uz leta ..
graficke programy dnes casto dou cestou cuda/opencl .....Zaprvé, zatím jich moc není. (Ačkoli dobudoucna se dá očekávat, že jich bude víc)
To, že "GPU je masivní paralelní procák", je mýtus. GPU nemá tu flexibilitu, co CPU, nemá tu programabilitu. Každej if, každej jump, každej branch má na GPU velký dopad na výkon. GPGPU je (se současnou technologií) efektivní pro single instruction multiple data, kde multiple data opravdu znamená hodně multiple.a vzhledem k tomu ze gpu je masivene paralelni procak ... tak to jede rychleji nez intelovo avx ....
ono avx u Intelu je jen nouzovka proti pocitani na grafice .... vzhledem k tomu ze intel nema zadnou grafiku ktera by toho byla schopna , narozdil od amd.... a i nvidie
Power a dalsi risc cpu maji avx uz leta ..
Power a dalsi risc cpu maji avx uz leta ..Mají něco jako AVX už léta, problém je, že, pokud vím, každé CPU si to řeší trošku jinak a po svém.
Prijit na trh dneska s nosicem majicim 25 resp 50 GB je takrka k smichu.
Aktuálně je to Intel, kdo v rámci CPU udává prvenství svými 32nm procesory, ale AMD se taktéž chystá na 28nm výrobu.To záleží za jak dlouho, aby je nepředběhl embedded ARM od Xilinxu (ten by se měl začít dodávat příští rok)
Tiskni
Sdílej:
ISSN 1214-1267, (c) 1999-2007 Stickfish s.r.o.