Portál AbcLinuxu, 5. května 2025 13:18
Nieje lepsie a menej zavadzajuce napisat vase auto vydrzi 10 rokov pri priemernom najazde 20 tis. km rocne a pravidelnej udrzbe.10 rokov? Moderní auta mají v řídící jednotce skript který těsně po záruce začne vyřazovat jednotlivé systémy (tzv. kurvítko)…
To jsi měl napsat hned, že jsi nemytý marxista/ekoterorista, neztrácel bych tady časTo bych napsal kdyby byl. Ve skutečnosti jsem mytí marxista/ekoterorista. Zrovna včera jsem se vyjmečně umyl a teď voním a mám jemnou pleť
Kdyby se do toho nemontovala EU, tak výrobci nemusí nic tajit a nechají vybrat zákazníkyPřesně naopak. Kdyby se do toho EU (či jakákoliv jiná nadřazená instituce) nemontovala výrobci by si už dávno rozjeli obchod dle vlastního výkladu obchodování.
tak výrobci nemusí nic tajitVýrobci nemusí nic tajit ani teď. On je k tomu někdo (vč. EU) nutí?
výrobci by si už dávno rozjeli obchod dle vlastního výkladu obchodování1) lidé nechtějí auta nad povolenými limity => není po nich poptávka => zůstanou ekologická auta. Kdyby něco takového prasklo, tak je ta společnost odepsaná, takhle dostala jen pokutu a nikoho to dál nezajímá. 2) lidem je to u prdele (skutečnosti) => EU nemá mandát do toho kecat Ale to bychom museli mít alespoň trochu volný trh, aby fungoval zdravý rozum
lidé nechtějí auta nad povolenými limity => není po nich poptávka => zůstanou ekologická auta.Kdyby to bylo na lidech a výrobcích tak se benzín do dnešního dne aditivuje tetraethylolovem a doma si ho mícháš s olejem protože je to výrobně nejvýhodnější.
lidem je to u prdele (skutečnosti) => EU nemá mandát do toho kecatPrávě že lidem (zákazníkům) je to u prdele, proto má EU mandát do toho kecat.
Ale to bychom museli mít alespoň trochu volný trh, aby fungoval zdravý rozumSpíš bychom museli mít alespoň trochu mentálně zdravé zákazníky aby fungoval volný trh, ne tu masu s permanentním poškozením mozku.
když můžeme každý den volit přímo šrajtoflíTo je právě iluze které by si měl v ideální stavu dosáhnout. Ve skutečnosti nic šrajtoflí nevolíš.
Spíš bychom museli mít alespoň trochu mentálně zdravé zákazníkyTak určitě, spousta věcí je už trhem řešitelných dnes, ale lidi jsou zvyklí, že to "někdo" "nějak" vyřeší za ně, žádná zodpovědnost, jen tupá víra v systém, na který druhou půlkou tlamy nadávají. Pochopil bych to v meritokracii, ale ani tu tady jaksi nemáme.
Ve skutečnosti nic šrajtoflí nevolíš.Jop, viz Air France, to je právě ten problém. Stejně jako neovlivníš zemědělství, protože tam hned letí dotace jako první. Bohužel někomu z nás nestačí jen pokrčit rameny a mávnout nad tím rukou, tím přístupem bych se na tvém místě moc nechlubil.
Tak určitě, spousta věcí je už trhem řešitelných dnes, ale lidi jsou zvyklí, že to "někdo" "nějak" vyřeší za ně, žádná zodpovědnost, jen tupá víra v systém, na který druhou půlkou tlamy nadávají.Prostě si zvykli na státní kapitalismus…smutné. To je tak vše.
2) lidem je to u prdele (skutečnosti)Lidem je to u prdele, protože třeba zrovna oni smrad ze svého auta nečuchají.
když můžeme každý den volit přímo šrajtoflíProtože volení peněženkou většinou neřeší věci jako neinformovanost zákazníka (ať už protože tomu nerozumí nebo protože výrobce záměrně klame), monopoly a negativní externality.
Kdyby se do toho nemontovala EU, tak výrobci nemusí nic tajit a nechají vybrat zákazníkyA výsledkem budou diesely bez DPF a tetraethylolovo v benzínu.
Teda chtěl jsem ti fanditit protože odporuješ týpkovi s konspiračníma teoriema.Nemám ponětí o kom je řeč…
Spíše ti to blbě kliklo v mozku, mě ekologie zajímá (platím si dokonce vlastní popelnice na recyklaci), ale nenutím ten postoj ostatním, to je ekoterorismus.Když máš kladnej vztah k ochraně životního prostředí, proč hodnotíš emisní průser VW slovy "EU-kurvítko (poškozuje) jen bruselské byrokraty"? Slova jako "ekoterorismus" taky obvykle používají jen lidi, kteří nejsou ochotní pro ochranu životního prostředí nic dělat a prostě zavírají oči ignorujou odpovědnost ve prospěch momentálního pohodlí.
To první neexistuje a nikdo si to nepřejeV autech se nevyznám, takže nemůžu soudit (podle mě je kurvítko třeba elektrické zamykání nebo elektrická okýnka, protože je to zbytečná věc, která se může rozbít, a když se rozbije, tak máš velký problém), ale třeba v tiskárnách, v měřičích hladiny glukózy, v kávovaru, v kočičím záchodku, v mobilech a vlastně i v těch autech jsou.
EU-kurvítko jen bruselské byrokratyZmíněné VW kurvítko poškozuje moje zdraví.
Koukám, že průmysl je nová politika, všichni v hospodě o tom maj detailní znalosti, aby o tom mohli diskutovatProstě si vylejvám frustraci, to je celé. A to ani auto nevlastním
U aut je to IMHO o dost složitější než u třeba počítačůZas vzhledem k tomu že existuje pouze pár firem co vlastní veškerý trh to zas taková věda není. To se děje ve všech odvětvích. Třeba i u blbých brýlí.
Dnešní auta nejsou průser proto, že by tam byly nějaký kurvítka, ale proto, že cena za výměnu těch kritickejch dílů činí po 10-15 letech opravy neekonomické,Neekonomické je jen to když se z technických lidí stanou ekonomové a místo ořech vezmou do ruk kalkulačku a dopustí to že se nechají převálcovat průmyslem.
tak v tej dobe nebudu mechaniky, pomocou ktorych by si to medium vedeli precitatTak třeba CD se dá přečíst i bez mechaniky prostě mikroskopem. Za 1000 let by mohly být mikroskopy, které přečtou toto, běžně dostupné, ne?
Ale jinak by si potřeboval hodně času a ještě víc místa k tomu aby si bez fázově zamknutého laseru přečetl všechna data i z CD.Podle mě potřebuješ motorizovaný posuv (což zatím nemáme), OpenCV a Hugin.
Podle mě potřebuješ motorizovaný posuvA opticky zaostřený laser protože v takové rychlosti z toho přečteš jenom flek. V podstatě nejlevnějším a nejspolehlivějším způsobem jakým přečíst CD je… a teď zkus hádat.
Teď u toho máme DSLR přímo na portu pro kameru, takže ty fotky jsou normálně hezké, to CD je focené ještě kompaktem přes okulár.Dost dobré. Měli by jste to zkusit ještě nasvítit v UV, to vám vylezou různé vrstvy.
Tak nejak nechapu pro koho je to urcene.
Data Hoarders.
Třeba Coursera ke konci června zruší skoro 500 kurzů s (velmi často kvalitními) přednáškami atp. – takže se teď hromadně zálohuje.
Dříve jakýkoliv kotel pouze vytvářel energii, ale díky myslitelům z EU nebude kotle, který nebude spotřebovávat energii.Mám pro vás špatnou zprávu, fyzikální zákon zachování energie opravdu není vynález EU, tenhle zákon platí kapánek déle. Všechny kotle odjakživa vždy jen převáděly energii z jednoho druhu na jiný, ostatně jako všechny „zdroje“ energie, které používáme (anihilace hmoty a antihmoty se k výrobě energie nepoužívá, neb nemáme zásoby antihmoty, které by se k tomu daly použít). A ta transformace energie z jednoho druhu na jiný (pro nás užitečný, např. teplo) může probíhat různě efektivně. Například kotel je efektivnější, pokud „vytvořené“ teplo ohřeje vodu než když ohřeje spaliny, které se vyfouknou komínem. Nebo je kotel efektivnější, pokud z dodaného zdroje dokáže přeměnit větší množství energie – když vám přivezou metrák uhlí a vy ho spálíte celý, je kotel efektivnější, než kdyby polovina toho uhlí prošla kotlem nespálená a vy byste ji vyhazoval spolu s popelem. To „zapojení do zásuvky“ slouží k tomu, aby byl kotel efektivnější, tedy kotel dokáže ze stejného množství uhlí „vyrobit“ více tepla, než kolik by vyrobil bez „zapojení do zásuvky“ v součtu s přeměnou kotlem spotřebované elektřiny na teplo. Výpadky elektřiny v ČR, které způsobí problémy s vytápěním, jsou velmi ojedinělé. Kvůli tomu, že by vás takový výpadek možná jednou za život mohl potkat, nemá smysl celý život topit neefektivně a draze. Pokud ten zcela výjimečný případ náhodou nastane, jsou možné i jiné způsoby řešení.
Výraz "ekoterorismus" používají lidé, kteří přemýšlí a v ekologických opatřeních nevidí onen efekt, který by mělo přinést.Ano, to jste popsal správně. Nevidí onen efekt. Jenom jste to nenapsal úplně přesně – oni nechtějí znát některé informace, přemýšlí pouze ve svém omezeném prostoru, a kvůli tomu pak ten efekt nevidí. Naštěstí to, že nevidí někdo, kdo vidět nechce, neznamená, že daná věc neexistuje.
Pro příklad uvedu klasickou žárovku. Co se svítivosti světla týče, tak dodnes neexistuje pořádně její náhrada v poměru cena/výkon. Jsou tu jakési drahé náhražky, ale ... Zakázat jejich prodej a tím i výrobu je onen ekoterorismus.Přesně. Nevíte, jaký byl účel zákazu prodeje, ani to vědět nechcete. Tak je to pro vás ekoterorismus.
Lidi je nutné naučit přemýšlet.Možná by pomohlo, kdybyste se méně staral o ostatní a více sám o sebe. Že byste si třeba nejprve zjistil, jaký byl účel zákazu prodeje žárovek – pak o tom klidně můžete přemýšlet. Přemýšlet o něčem, o čem nic nevíte, je dost marné.
Efektivního spalování lze dosáhnout i bez zapojení do elektrické zásuvky. Elektřina jako taková nemá na spalování žádný vliv. Jedná se jen o regulaci přísunu vzduchu a jeho cirkulaci. Kupodivu i to je fyzikální zákon. Nikde není psáno, že se o to musí starat elektrický ventilátor. Bohužel je to nejlevnější řešení, kterého výrobci rádi využívají, ovšem toto zjednodušení na ceně kotlů vidět není, ale hlavně, že se splní norma. Zkrátka, proč by to mělo být více ekologické, než žádá norma.Za to, že výrobci splní normy tím nejlevnějším možným způsobem, EU opravdu nemůže. Jediné, co by EU v tomhle případě mohla udělat, je vydat další normu, která by zakazovala řešit ventilaci elektrickým ventilátorem.
Kotel, který musí přeměnit ke své funkčnosti dva druhy energie, je pro mne jednoznačně méně ekologický, než ten, který přeměňuje jen ten jeden druh.Pro vás. To je klidně možné, nejspíš máte nějakou svou vlastní definici slova „ekologický“. To bude asi dané tím, jak pořád přemýšlíte a nenecháte se ve svém přemýšlení rozptylovat nějakými fakty.
A když už jsme u toho, kde je psáno, že starý kotel je "zaručeně" méně efektivní, než ten nový?Není to psáno, je to výsledek měření a vývoje nových kotlů, u kterých byla požadována vyšší efektivita.
Pokud se spotřebuje stejné množství paliva, tak nemá cenu jej měnit, přesto zákon jeho výměnu vyžaduje.Který zákon? A opravdu takový kotel existuje?
Výpadky elektřiny, které způsobí problémy s vytápěním nejsou v ČR ojedinělé a rozhodně nehrozí jen jednou za život. Stačí se ohlédnout zpět do letošního března.Záleží na tom, co považujete za „problém“. Já za problém nepovažuju to, že není možné topit na 28 stupňů při otevřených oknech.
Zafoká silnější větříček, napadne mokrý sníh, nebo vyhoří transformátor. Celkem běžné a časté situace.Ano, ale tyto situace nezpůsobují problémy s vytápěním. U zateplené budovy není několikahodinový výpadek žádný problém, je to akorát snížení komfortu.
Výpadky elektřiny, které způsobí problémy s vytápěním nejsou v ČR ojedinělé a rozhodně nehrozí jen jednou za život. Stačí se ohlédnout zpět do letošního března.Záleží na tom, co považujete za „problém“. Já za problém nepovažuju to, že není možné topit na 28 stupňů při otevřených oknech.Zafoká silnější větříček, napadne mokrý sníh, nebo vyhoří transformátor. Celkem běžné a časté situace.Ano, ale tyto situace nezpůsobují problémy s vytápěním. U zateplené budovy není několikahodinový výpadek žádný problém, je to akorát snížení komfortu.
Jirsákovina.
Jsou tu jakési drahé náhražky, ale ... Zakázat jejich prodej a tím i výrobu je onen ekoterorismus. Lidi je nutné naučit přemýšlet.Lidi nepřemýšlí. Proto snaha o stimul v podobě zákazu. EU tady nebude na věky stejně jako zákaz kupování žhavících žárovek, ale až se tak stane rozhodně tu bude míň běžných žárovek než kdyby třeba EU neexistovala a zákaz nevydala.
Mě zajímalo jak lidi budou reagovat na takovou sodovkou daň a jiné chuťovky v budoucnu které se tady budou zavádět když takhle hystericky reagují na blbé žárovky. Doporučuju si o tom něco přečíst. Nezavedlo se to pouze v EU, zavádí se to úplně všude po celém světě. Cílem je prostě přestat svítit žárovkami a ve větší míře je nahradit efektivnějšími světelnými zdroji, to je celé. Žárovky se nepřestaly vyrábět a k vhodným účelům si je klidně můžeš koupit a používat. V EU není kompletní BAN žárovek.Budou nasraní, zcela přirozeně, když jim někdo cenzuruje už ne jenom myšlenky, ale i produkty, které byly posledních 200 let v pořádku a najednou nejsou.
Pro příklad uvedu klasickou žárovku. Co se svítivosti světla týče, tak dodnes neexistuje pořádně její náhrada v poměru cena/výkon.Jenom pro info, od té doby, co jsme tady o tom v roce 2009 flamovali, technologie pokročila, a ve specializovaném obchodě (já používám kupzarovky) si člověk nejspíš vybere. Samozřejmě když půjdeš do Tesca a koupíš první věc, co uvidíš, výsledek může být neuspokojivý.
Kotel, který musí přeměnit ke své funkčnosti dva druhy energie, je pro mne jednoznačně méně ekologický, než ten, který přeměňuje jen ten jeden druh.E.g., hypotetický kotel, který z jedné lopatky uhlí a jedné kWh elektřiny vyrobí 10 GWh tepla, je méně ekologický než standardní kotel?
A co se týče zájmu, či nezájmu o ekologii, tak je sice pěkné, že v Evropě to tak moc "řešíme", ale k čistějšímu vzduchu nám to moc nepomůže, když mimo Evropské země na to totálně kašlou.Na lokální úrovni (města zadušená automobilovými výfuky, vesnička pod oblakem z PET lahví) to může pomoci velmi. Na globální ne, ale určitě bych měl radši v Praze radši jenom emise z čínských hnědouhelných elektráren než k tomu ještě popílek z autobusů a aut bez DPF.
Všechny kotle odjakživa vždy jen převáděly energii z jednoho druhu na jiný, ostatně jako všechny „zdroje“ energie, které používáme (anihilace hmoty a antihmoty se k výrobě energie nepoužívá, neb nemáme zásoby antihmoty, které by se k tomu daly použít).Nedá se sem počítat jaderná energie?
To „zapojení do zásuvky“ slouží k tomu, aby byl kotel efektivnější, tedy kotel dokáže ze stejného množství uhlí „vyrobit“ více tepla, než kolik by vyrobil bez „zapojení do zásuvky“ v součtu s přeměnou kotlem spotřebované elektřiny na teplo.Ono tedy taky je dobré poznamenat, že v rodiných domech byly kotle do zásuvky zapojeny i dřív, protože něco muselo pohánět čerpadlo na vodu.
Né nutně, pokud byly řešeny samospádem.To „zapojení do zásuvky“ slouží k tomu, aby byl kotel efektivnější, tedy kotel dokáže ze stejného množství uhlí „vyrobit“ více tepla, než kolik by vyrobil bez „zapojení do zásuvky“ v součtu s přeměnou kotlem spotřebované elektřiny na teplo.Ono tedy taky je dobré poznamenat, že v rodiných domech byly kotle do zásuvky zapojeny i dřív, protože něco muselo pohánět čerpadlo na vodu.
Nedá se sem počítat jaderná energie?Nikoli. Při spalování uhlí nebo plynu se přeměňuje energie uložená v chemických vazbách (rozpadají se molekuly a vznikají nové), při jaderném štěpení se přeměňuje energie uložená v jaderných vazbách (vazby v jádru atomu – rozpadají se jádra atomů a vznikají nová), ale v obou případech zůstává zachované množství hmoty.
v obou případech zůstává zachované množství hmoty.Je vidět, že jste opravdu odborník.
Kvůli tomu, že by vás takový výpadek možná jednou za život mohl potkat, nemá smysl celý život topit neefektivně a draze.Tak pravil Jirsák, který pravděpodobně nebydlí na Šumavě v obci na konci vedení.
Když někdo žije v oblasti, kde k výpadkům dochází častěji a mohou být dlouhodobější, je na to připraven.Krb se špalky dřeva není moc ekologické vytápění, že ne... a skoro bych si tipnul, že to nesplňuje novou normu na pasivní domy.
Výraz „ekoterorismus“ používají lidé, kterým je ekologie ukradená a kterým ohledy na ekologii obvykle berou nějaká privilegia.Mně ekologie ukradená není a tento výraz používám pro opatření, která mají být ekologická, ale z nějakého důvodu se to navrhlo špatně a ve skutečnosti to ekologii nepomáhá, nebo dokonce aktivně škodí.
Celkem mne v této diskuzi uchvátilo, že jsou lidé, kteří věří, že EU se stará o ekologii.Ono nejde až tak o nějakou ekologii jako o snahu odstranit z bloku/společnosti negativní externality. Je dobře známo že např. nacistické Německo brojilo proti tabáku (v podstatě se o to snaží všechny režimy do dnešního dne) navzdory tabákovému průmyslu, tohle asi blíže popisovat nemusím no a EU se prostě vydalo na boj proti průmyslovým emisím a škodlivinám a podporu ekologie utahováním euro emisních norem a peněžní stimulací různých „zelených“ nesmyslů. Jaký má která kampaň reálný dopad, nehodnotím.
Dříve jakýkoliv kotel pouze vytvářel energii, ale díky myslitelům z EU nebude kotle, který nebude spotřebovávat energii. Není nad to mít kotel na tuhá paliva, který musí být zapojen do zásuvky. Fakt ekologické. Navíc, když energetici budou mít výpadek a vy nebudete mít doma elektrocentrálu, tak se ani nezahřejete. Tomu říkám značný pokrok kupředu. Ne, EU je největším ekoteroristou.A nesouvisí to náhodou právě s Euro emisními normami? Když se podívám na stránky kotlíkových dotací, nevidím tam nic o nějakém ventilátoru, ale zcela jasný výpis emisních tříd u kterých můžeš na dotaci zapomenout. IMHO je ten eklektický ventilátor prostě nejednoduší a výrobně nejméně nákladný způsob jak emisní normu splnit.
Proč já mám neekologicky smýšlejícímu člověku přispívat na ekologické zařízení?Protože jiní zase přispívají vám, a všem se bude v zimě na vesnicích lépe dýchat.
Kdepak, skončí to tím jedincem, který do toho kotle hodí onen plast, což se rozprostře po celé vesnici a nikdo si nebude moct ani vyvětrat. Ale hlavně, že bude mít nový a ekologický kotel.Proč já mám neekologicky smýšlejícímu člověku přispívat na ekologické zařízení?Protože jiní zase přispívají vám, a všem se bude v zimě na vesnicích lépe dýchat.
Já osobně jsem plasty nikdy netopil a ani to nehodlám provozovat, jelikož to není palivo k tomu určené. Ale znám jedince, v jejichž blízkosti jsou plastové kontejnery prázdné již den před jejich odvozem. Tím asi odpadají i větší skladové prostory. Jednou jsem na to upozornil, ale změnu to nepřineslo. A fakt nemám potřebu stát někomu pořád za prdelí, než s něčím pohne, na to nemám ani čas.Mu kupte ten ventilátor či nějaké oxidační činidlo. A nebo další velmi oblíbená praktika je napráskat na národním výboře
Spíše bych se ptal, čí bylo zásluhou, že se po revoluci rušily?Že by zas jednou řešil dokonalý svobodný trh?
Ani nemusíme sledovat Čínu, když máme naše Ostravsko.Yup. Tak ten problém který se snaží dotace adresovat vypadá. Akorát se netýká kraje ale celé země.
Otázkou je, jestli by přeci jen Evropa bez Unie nebyla dále?Určitě byla. Třeba jako je i dodnes nikde nezařazená Ukrajina.
Nebo z druhé strany Švýcarsko ...Otázkou je, jestli by přeci jen Evropa bez Unie nebyla dále?Určitě byla. Třeba jako je i dodnes nikde nezařazená Ukrajina.
v podstatě se o to snaží všechny režimy do dnešního dneDost blbě, kdyby to mysleli vážně, tak prostě tabák přidají na ten seznam kde je heroin a LSD a další věci.
Rozhodně bych to neviděl tak jednoznačně. :)v podstatě se o to snaží všechny režimy do dnešního dneDost blbě, kdyby to mysleli vážně, tak prostě tabák přidají na ten seznam kde je heroin a LSD a další věci.
Imho to je právě ono.Aha. No pak bych ti poradil lepidlo, ale to vím že asi nebude fungovat. Asi určitě.
Jinak obecně je problém bluray koupit. Přijdeš do elektra, tam maj CD a DVD, ale když chceš bluray, tak jen blbě čumí.Zde bude ležet problém. A možná taky zde. Nezapomínej že úspěchem (v šíření) jak CD, tak DVD rozhodně nestály licence a DRM. Já se musím přiznat že s integrovanou Blu-Ray mechanikou jsem se ještě za svůj život ani nepotkal. Pokud to vyloženě někdo nechce jako dedikovanou jednotku koupit, tak na jednotky ani nikde nenarazíš.
Tohle začalo až mnohem později, že se koupil pakl disket a půlka se mohla rovnou vyházet (samozřejmě pamatuju a naštěstí to zachránili levné CD vypalovačky, později DVD). Mimochodem stejný pocit mám u těch dnešních USB disků, akorát ty nestojí 12-15Kč.
U takového drobného zboží je běžné, že vlastní výrobní cena je zanedbatelná a většinu nákladů tvoří režie okolo. Někdo musí výrobní linku udržovat, někdo na ni musí dohlížet, někdo má na starosti balení, expedici, Velká část z toho moc nezáleží na tom, jestli se těch disket za den vyrobí tisíc nebo milion.
Jednoho dne si i u nás lidé budou vážit lidské práce a nebudou říkat věci typu "jako to může stát tolik, vždyť je to jen plastový výlisek", protože budou chápat, že materiál je levný a lidská práce drahá. Jen jsem doufal, že to nebude trvat tak dlouho…
režie okoloPředevším profit. Ale v tomhle případě IMHO jde o to že to už bude dělat jen pár fabrik na celém světě a udržujou to ve výrobě pouze z nostalgie.
Jednoho dne si i u nás lidé budou vážit lidské práce a nebudou říkat věci typu "jako to může stát tolik, vždyť je to jen plastový výlisek", protože budou chápat, že materiál je levný a lidská práce drahá. Jen jsem doufal, že to nebude trvat tak dlouho…Spíš jde o to že jsem byl zvyklí, že disketa stála pár korun (přes dvacet teda rozhodně ne) a najednou to vyjde pomalu jako ten BD. ZIP diskety stávaly pár stovek a vždycky jsem si říkal jaké by to bylo kdyby ZIPka stála tolik co normální disketa ale toho bychom se ani nemuseli nikdy dočkat.
Především profit. Ale v tomhle případě IMHO jde o to že to už bude dělat jen pár fabrik na celém světě a udržujou to ve výrobě pouze z nostalgie.
Toho profitu moc nebude. Ale nostalgii bych v tom nehledal, spíš to IMHO berou jako určitou reklamu. Kdo ty diskety potřebuje (a pár takových se pořád najde), bude vděčný tomu, kdo je pořád vyrábí, a je šance, že si koupí i jiná média.
Spíš jde o to že jsem byl zvyklí, že disketa stála pár korun (přes dvacet teda rozhodně ne)
To já pamatuju i ceny přes dvacet za 3.5" a kolem 200 za balíček při koupi načerno na inzerát; ceny v obchodech ještě výrazně vyšší. Ale o to nejde, podstatné je, že je naivní předpokládat, že cena výběhového výrobku zůstane na úrovni, na které byla v době, kdy byl mainstreamem.
ZIP diskety stávaly pár stovek a vždycky jsem si říkal jaké by to bylo kdyby ZIPka stála tolik co normální disketa ale toho bychom se ani nemuseli nikdy dočkat.Naopak, to se za chvíli dočkáme :)
Tiskni
Sdílej:
ISSN 1214-1267, (c) 1999-2007 Stickfish s.r.o.