Portál AbcLinuxu, 1. května 2025 20:48
Routerboardy s CPU Sparc alebo PowerPC? Ale nie. To skor MIPS alebo ARM. To co je na obrazku vyzera ako RouterBOARD 433 s MIPS procakom Atheros 7161.
Aby som upresnil. V produktovej rade routerboardov nejak nevidim ani ARM. Vsetko su to rozne klony MIPSov ale v pripade PowerPC ste mal pravdu RB333 fici na E300. A vidim aj novinku MPC8xxx o tom neviem nic takze budem musiet dostudovat
Jo, to by mě taky docela zajímalo - třeba kvůli notebookům, které sériový port často ani nemají (zvláště ty novější).
co sa tyka grubu neviem, ale jadro funguje s USB-RS232 prevodnikmi oaut of box..
Osobna skusenost s RS232 kablom CA-42 k Nokia 6020 resp. jeho cinskou nahradou, ktora mala USB konektor...
v Linuxe ide robit s telefonom gez wammu out of box, aj ked identifikcaia telefonu trva,
vo Windows treba nasinatlovat USBUART driver pre dany konvertor USB-RS232 potom ho updateovat a restartovat Windows a az potom je mozne pouzit driver ku RS232 kablu pre original soft od Nokia
Inak povedane konvertory USB-RS232 idu pod Linuxom radovo lepsie ako pod Windows...
o sa tyka grubu neviem, ale jadro funguje s USB-RS232 prevodnikmi oaut of box..Silně pochybuju o tom, že by GRUB inicializoval USB sběrnici.
http://www.root.cz/clanky/kontrola-nad-linuxem-pres-seriovy-port/
Nějak nevidím, jak RouterBoard souvisí s WoL. Doporučuji upravit nadpis.
Rovněž hovořit o „vzdáleném boot managementu“ přes RS232 je trochu oxymóron. Sériová konzole je jeden z nejstarších způsobů lokálního přihlášení.
Rovněž hovořit o „vzdáleném boot managementu“ přes RS232 je trochu oxymóron. Sériová konzole je jeden z nejstarších způsobů lokálního přihlášení.Když se z počítače (nikoliv terminálu) připojím k jinému přes sériový port, tak to moc lokální není.
Tak teď jsem úplně vedle. Ten RouterBoard připojený na RS232 v cestě je tam z jakého důvodu? Nějak mi v celé schématu uniká jeho význam.
Jinak bych velice rád upozornil, že existují Webové služby na internetu dostupné skrze HTTP do kterých prostě stačí zadat MAC adresu a IP a oni magic packet odešlou. [1],[2]. V CHIPu nedávno byla jedna taková adresa, kterou provozuje nějaký Němec. Docela se mi líbila, bohužel si nevzpomenu jak ta adresa byla. Nevzpomene si někdo? Úvodní stránka vypadala skoro jako Google.
Protoze WoL je linkova sluzba, jakpak byste chtel routovat mag. packet na lokal sit za NAT.
To má s RS232 společného co?
RS2332 tam je pouze pro preneseni terminalu startovaneho pc na router a sledovani/uprava bootu systemu. SShckem se na cil dostanete az po nastartovani sshd, na coz autor jak vidno nechce cekat
neviem, kto stranku prevadzkuje, ale funguje vyborne:
http://www.depicus.com/wake-on-lan/
/tool wol 00:11:22:33:44:55
viz http://www.mikrotik.com/pdf/newsletter17.pdf
Také bych to tak viděl. V článku uvedené řešení je dobré pro routery, které neumožňují posílat WoL po síti nebo pokud se z nějakého důvodu nechci na router připojovat z internetu.
Ta věc s RS232 mi přijde už dost komplikovaná - router mám o dvě patra jinde a používám jen jeden kernel. Případně bych to řešil grubonce a restartem
Ano, WoL jde zalsat i broadcastem.
Pokud routeru přijde packet s cílovou broadcastovou adresou (direct broadcast), která je přidělená jinému rozhraní, tak jej může přeposlat z jiného rozhraní jako link-level broadcast datagram.
Záleží, jak máte nastavené přeposílání. Je třeba poznamenat, že většina systému má tuto funkci vypnutou jakožto „bezpečnostní“ opatření.
Jen bych rad doplnil, ze WOL zdaleka neni 100%. Jednak, ne vsechny sitovky, ac to deklaruji, to take umi, druhak existuji problemy s nekterymi ovladaci (napr. forcedeth kde se u nekterych karet musi zadavat prehazene poradi bytu) a tretak je problemem vypadek proudu. protoze ne vsechna PC nastavi po vypadku i WOL, resp. napajeni sitovky.
Tiskni
Sdílej:
ISSN 1214-1267, (c) 1999-2007 Stickfish s.r.o.