Portál AbcLinuxu, 14. května 2025 01:04
Řešení dotazu:
Btw, zde je videoNo, kde?
Škoda, že tam není nikde napsáno, při jaké intenzitě záření se začnou tečky objevovat v povšimnutelné koncentraciIMHO stačí jedna dobře mířená γ-částice, která se zachytí aby měla dost síla na to aby ovlivnila jednu foto-buňku, ne? Samozřejmě při větší koncentraci také roste pravděpodobnost, že projde veškerým materiálem a že se chytne.
Myslíš jako že ta střecha byla teplá jo?Jestli je ta střecha z plechu, asfaltu a nebo i blbé keramické pálené tašky a celý den na ni peče slunce tak docela určitě. To lze měřit po setmění i rukou.
tak je tmaJen tak čistě pro zajímavost: V teoretické fyzice žádný pojem jako tma nebo ticho ani vůbec neexistuje. Existuje jen práh citlivosti (S/N – třeba v dB) a síla vysílaného signálu. Tma a ticho je jen vjemový práh, který už není schopný člověk vnímat. V reálném světě nic takového neexistuje už tuplem (furt tu bude nějaké vesmírné pozadí záření nebo různá umělá vysílání o člověkem-nevnímatelných vlnových délkách).
To je klasický digitální šum, který sice může způsobovat i radiace, ale její hlavní příčinou je teplota.Nemusí to být ani přímo samotná teplota, ale klidně i jen nějaké zbytkové světlo (kolem nás jsou ho v noci tuny), IR, UV nebo i jiné tepelné záření (a nebo i jiný typ jevu). Též mám na notebooku takové VGA šumítko (čti Webcam SuperCrystal HD Extra) a neměl jsem jednou večer tak co dělat, tak jsem z toho prvně dostal stream, udělal si sumační plochu (podobně jako expoziční deska) a nakonec jsem to ještě nechal všechno průměrovat abych z toho odstranil náhodnou složku (náhodný bílý či jinak tvarovaný šum, způsobený právě nějakým tím teplotním rozdílem nebo bůh ví čím) a po delší době expozice ve tmě se zdálo, že z toho skutečně začali vyskakovat nějaké tvary.
Čekal jsem, kdy se tady objevíš
Jen tak ze zajímavosti jsem, na základě tohoto dotazu, zkusil vyexponovat tmu (zakrytý objektiv), Canon 50D, ISO 3200 a 30s. Výsledek je uložen na mém serveru. Dvakrát tentýž snímek, original a posunutý +4EV (v RAW editoru). Je to bez jakéhokoliv odšumování jak ve foťáku, tak v editoru. V podstatě každý pixel si vymyslel nějakou hodnotu.
Také tam převládá červená a jsou tam jasné patrné vodorovné intezivnější pruhy (což se ale dá očekávat).
Čekal jsem, kdy se tady objevíšA po mě chceš konkrétně co? Abych ti určil šumový profil a nebo na základě tepelných proudů vydávaných z plošňáku foťáku nákresy toho foťáku? Sorry, ale to je druh černé magie, který je dostupný až od úrovně mistr nebo velmistr (budeme-li se držet stupnice úrovně čarování podle Might & Magic) a který jde zcela mimo mě.
No, podle mě si ionizující záření nevybírá jenom „červené“ pixely
+1
Ta červená složka tam nepochybně je a ta mi osobně přijde mnohem záhadnější než celý šum.Ta červená složka tam nepochybněA, tak zase omyl. Ne červená, ale oranžová. Není třeba po levé straně té kamery někde (a nebo třeba i někde u switche) oranžová blikající LEDka? To by záhadu docela dobře vysvětlovalo.
Večer pod lampouna STV2. Tohle davové šílenství už mě docela obtěžuje.
Tiskni
Sdílej:
ISSN 1214-1267, (c) 1999-2007 Stickfish s.r.o.