Portál AbcLinuxu, 10. května 2025 11:21
Pokud si nikdo z vás nevšiml, dotyčný se ptal jak to udělat. Cím to mu možná jasné je.ehm... na vsechny zminene veci je spousta navodu, casto staci jen nakopnout, pokud ne tak se ozve znovu vzhledem k tomu ze uz byly zminene nas, esd a dalsi tak sem jenom pridal dalsi alternativu, ktera by mu mohla vyhovovat, a to, ze bude prehravat na notasu (pokud to zvladne proc. a sit), coz je jeste jednodussi nez rozchodit nas
Tahat soubory po síti a přehrávat na cílovém zařízení samozřejmě jde, ale proč, že? Co když mám jako "mediální centrum" mnohem výkonější mašinu ale prostě mi vadí chrčení hardisku a svistot DVD mechaniky? Posílat pouze data pro zobrazení a přehrání na terminál mi přijde jako méně náročné. Samotného by mne zajímalo jak na to. Asi nezbyde než zalovit jinde.na tichost komponent se neptal a na DVD uz vubec ne, s tim terminalem sem to trocha nepochopil, muzete to lip zformulovat ?
xterm -display <ip_stroje>:<Xserver>..tak i pro zvuk existuje něco podobného i pro přesměrování zvukových dat. Bohužel s tím nemám větší zkušenost. Práce se zvukem není pro mě až takovou prioritou. Nicméně nějaké polopatické how-to jsem zatím nepotkal.
nasd -b
, pripadne pred tim upravime konfiguraci v /etc/nasd.conf.
Na X klientovi nastavime promennou DISPLAY a zkusime prehrat zvuk prikazem auplay pisnicka.au
. Nemame-li zadny zvukovy soubor, muzeme otestovat audial 123
, ktery vyloudi patricne DTFM tony.
Tim je cela konfigurace hotova a zvuk se prenasi po siti vzdy za aktualnim X serverem.
Pak nasleduje konfigurace multimedialnich programu. Nativni podporu pro NAS ma MPlayer, XMMS, SDL knihovna, myslim ze i Wine. Pokud program umi jen OSS, muzeme prelinknout libaudiooss knihovnu.
Jako bonbonek muzeme vyzkouset auphone
a zatelefonovat mezi dvema pocitaci na kterych bezi NAS demon.
Tiskni
Sdílej:
ISSN 1214-1267, (c) 1999-2007 Stickfish s.r.o.