Portál AbcLinuxu, 14. května 2025 01:14
Nebo se podívej jakto máš nastavené ve Windows a nastav si to stejně i v linuxu. A je to.Uff.. přiznám se, že nemám nejmenší ponětí kde a jak se to v těch Windows nastavuje..
http://www.root.cz/diskuse/700/ http://www.elektroworld.info/modules.php?name=News&file=article&sid=7&mode=&order=&thold=Takže jakmile se dostanu k té TV, tak vše vyzkouším a podám zprávu.Děkuji!
xorg.conf
, ale tam jsem zatím také neuspěl.Option "TVStandard" "PAL-G"hodně zdaru Jarda
Vtip je v tom, že každý ovladač má svoje vlastní Options.
Driver "intel" má "TV_FORMAT", který může nabývat hodnot: NTSC-M, NTSC-443, NTSC-J, PAL-M, PAL-N, PAL.
Driver "radeon" má "TVStanard": ntsc, ntsc-j, pal, pal-m, pal-60, scart-pal.
Rozlišovat mezi PAL-B,D,G,H by u S-videa ani nemělo smysl, protože signál není modulován na vysokofrekvenční nosnou a nepřenáší se zvuk.
U nvidie jsou musel nastavit správný režim PALu (myslím PAL-G), jinak v obrazu přes S-Video běhaly světlé pruhy. Důvody nevím, ale pomohlo to.
Driver "nvidia" hodnotu "PAL-G" zná: us.download.nvidia.com/XFree86/Linux-x86/177.82/README/chapter-16.html. Jestli se výstup bude nějak lišit třeba pro PAL-G a PAL-B je otázka.
Na CRT TV Sony 100Hz byl s ovladačem nvidia rozdíl veliký - na jednu hodnotu přes obraz běhaly rušivé světlé čáry, jako kdyby měl signál mírně posunutou vertikální/horizontální frekvenci a TV snažila nějak přizpůsobit. Již jsem se chystal vyměnit kartu, ale nastavení jiného PALu to vyřešilo.
Tiskni
Sdílej:
ISSN 1214-1267, (c) 1999-2007 Stickfish s.r.o.