Portál AbcLinuxu, 13. května 2025 22:06
emerge -av ...
, tak ti to ukáže u každýho ebuildu useflagy a ktery se použijou a který ne. A ještě to bude čekat až to odsouhlasíš (Ano/Ne).
jestli ti to pomůže, dám sem svoje USE:
USE="-gnome kde qt qt3 qt4 X -dvd -dvdr -cdr dv -dvb ieee1394 -matrox nvidia -scanner -v4l vcd -wifi xv -bluetooth vorbis lame ogg flac mp3 mp2 aac amr wma a52 mad x268 x264 mp4 xvid mjpeg mpeg win32codecs encode quicktime real vidix theora ffmpeg sdl nls slang jpeg png tiff gif wmf svg smp mng truetype exif -acl hal alsa acpi -apm dri -esd -gps -ipv6 -jack -xinerama opengl samba ftp apache2 php mysql cups threads icq jabber -aim -yahoo -msn -oscar bzip2 7zip zip firefox lm_sensors ncurses pdf xine java javascript nsplugin -python iproute2 -amazon -examples unicode mmx sse sse2"
emerge -av --depclean do druhýho terminálu: si všechny tyhle balíky zkontroluj, jestli na nich něco nezávisí: equery depends nazevbaliku a potom se ještě podívej, jestli ty balíky nejsou samy o sobě k něčemu potřeba - to chce prostě trochu emerge -S balik a trochu rozhodování... kdyžtak kdybys potřeboval poradit, napiš na theslayer@isgeek.info nebo 337683685, poradím :) a potom emerge -C balik1 balik2 balik3 ... balikn balik1 až balikn jsou všechny balíky, na kterých nic nezávisíJinak ten depclean sem mockrát nedělal, jen asi dvakrát a to už dávno, takže si nejsem jistej jestli v tom můžou bejt nějaký důležitý balíky. A ohledně vyhledávání v portage pokud neznáš radím portage-utils/eix - je rychlejší, jenom potom místo emerge --sync synchronizuješ přes eix-sync... :) PS: ten poddotaz jsi měl položit spíš do novýho dotazu, je to kvůli tomu, aby se dobře hledal dalším návštěvníkům :)
Tiskni
Sdílej:
ISSN 1214-1267, (c) 1999-2007 Stickfish s.r.o.