Portál AbcLinuxu, 5. listopadu 2025 16:59
Řešení dotazu:
Ginko je na paměť :)
Nevím, kolik je ti let (v profilu to není), jestli to bude tvá první práce, tak se připrav na to, že pravděpodobně nevyjde podle tvých představ. Potom už budeš mít zkušenosti a najdeš si, co tě baví.
Dál, moc pěkná knížka o ip síťování v linuxu byl "Server v internetu" od Lhotky. Žádný velký řeči, jen základní věci ale rozebraný jak co funguje. Pokud chceš seriozně programovat tak povinná četba je dvojdílná učebnice jazyka C od Herouta a "The Art of Unix Programming" od Raymonda. Plus samozřejmě nějaký programovací jazyk… (céčko se nepočítá) Pokud nechceš programovat tak se stejně nauč nějaký skriptovací jazyk – dnešní hity jsou python a ruby, ale perl nebo lua se taky dá.
Jinak asi nejlepší knížka co jsem četl byla "Operační systém Unix a jazyk C" která vyšla někdy začátkem osmdesátých let. I když s dneškem to nemělo nic společného (bylo to o Sys V Unixu a K&R céčku, prakticky unixová doma kamenná) bylo to v mnoha ohledech velmi poučné čtení.
A pokud chceš mít i nějaký všeobecně kulturní rozhled, tak si přečti "Hackers" od Lewyho, "Zátah na hackery" od Sterlinga a "Kukaččí vejce" od Stolla.
Tiskni
Sdílej:
ISSN 1214-1267, (c) 1999-2007 Stickfish s.r.o.