Portál AbcLinuxu, 12. května 2025 13:24
forwarding portu OpenVPN klient 6to4 + radvd p910nd printserver syslog klient ntp klient UPnPdTakhle jsem to sestavil:
make image PACKAGES="kmod-usb-core kmod-usb-uhci kmod-usb2 kmod-b43 6in4 6to4 kmod-ipv6 kmod-usb-printer kmod-sit kmod-tun luci miniupnpd mtr nano ip openvpn p910nd radvd usbutils wireless-tools wol kmod-usb-serial kmod-usb-serial-ftdi kmod-usb-serial-pl2303 htop iperf netcat ngrep screen -ppp -ppp-mod-pppoe -kmod-ppp -kmod-pppoe -luci-proto-ppp
Protože můžou spůsobit při přestavování pravidel firewalu průchod nějakého bordelu přes switch, nat co já vím.Zase na druhou stranu, když něco nevím, tak to nepíšu. Už tak vznikne dost balastu z toho, když se člověk v dobré víře splete.
Samotné je to divné jak změna MAC může mít vliv na přenos paketů....Jedna z možností byla vysvětlena už v dotazu.
H0: dochazi k restaru routeru pri kterem, integrovany switch (na chipu), drive nez jsou z nej poskladana virtualni rozhrani, propusti par paketu (jako switch)..Myslel jsem si, že už jsem tenhle odhad do diskuze poslal, ale očividně jsem ho nechal viset a zavřel prohlížeč.
Samozřejmě při nějakém resetu se může HW přepnout že se to bude chovat jako hubPředpokládal bych spíše switch.
A další věc ať si budu vymejšlet jakoukoliv MAC a každý paket odešlu s jinou MAC tak mi nemá provider co odpojovat linku, maximálně ty pakety s jinou MAC má zahoditTo je sice pravda, na druhou stranu pokud tazatel neposlal providera do řiti doteď, asi má k tomu dobrý důvod, takže mu tohle moc nepomůže. Jenom jednou mi bylo platné člověku od providera říct do telefonu, že krmí nesmyslama, a to byl člověk, kterého jsem znal osobně. Pikantní na tom bylo, že nakonec byla chyba v zařízení zákazníka, protože Mikrotik, ale bez pomoci providera by bylo docela náročné to zdetekovat.
Předpokládal bych spíše switch.Když se resetne switch tak se to chová jako hub prostě to pošle všem portům a kde dojde odpověď tak si to poznačí a pak to posílá už pouze tam.
prostě to pošle všem portům a kde dojde odpověď tak si to poznačí a pak to posílá už pouze tam.Tedy se to chová jako switch a nikoliv jako hub.
Switch, nez si spravi MAC tabulku, tak sa sprava ako HUB.Nesmysl. Takhle se to možná říká ve škole, aby se to moc nekomplikovalo lidem, kteří to v životě nebudou potřebovat.
Mozes my vysvetlit v com je to nezmysel ? :o)V tom, že chování switche je značně odlišné od chování hubu. Od začátku do konce. Pokud chceš znát detaily, bohatě postačí anglická wikipedie nebo nějaká česky/slovensky psaná kniha na tohle téma.
Teda spravanie presne vystihuje termin HUB.Až na to, že klasický HUB žádné rámce nenačítá a nepřeposílá a ani neumí pracovat v režimu, v jakém se dneska běžně switche používají. Ne vždy se dají školské poučky aplikovat na reálný svět. Bylo by docela fajn, kdybys přestal diskuzi plnit nesmysly.
mam za sebou Cisco certifikaciu a viac ako 8 rokov v enterprise prosteredi, takze viem o com hovorimA zjevně ani to ti nebrání zde šířit bludy.
případně by mě měl zdělit
chi a pak budes vejpul
Tohle me napadlo taky, akorat nepredpokladam, ze by se router tak casto sam od sebe restartoval... Nicmene kdyz ho nekolikrat po sobe vyrestartuju rucne (jak softwarove, tak vytazenim z elektriky), tak se nic nedeje...Dneska jsem nad tím přemýšlel a napadlo mě, jestli při tom testu neděláš nějakou chybu nebo jestli je ten test dostatečně průkazný.
Uptime si bohuzel neprectu, pac to pokazdy resim na dalku a jsem tudiz odriznutej...Uptime si přečteš hned po opětovném zprovoznění a porovnáš ho s časem uplynulým od počátku výpadku. Doporučil bych to už jen proto, abys mohl restart celého zařízení vyloučit. Dále by bylo dobré pečlivě ověřit logy z té doby, především pokud jde o kernel, jestli nedošlo k nějakému mikrorestartu třeba toho switche samotného. Pokud to ovšem ovladače nehlásí, tak smůla. Samozřejmě je třeba ověřit, zda někdo v té době nezasahoval do konfigurace. Pokud by byla chyba skutečně v počátečním nastavení switche, pak by mohl pomoct hardware s odděleným WANem. Pokud jde o připojení k netu, lze vyzkoušet třeba i nějaký USB ethernet adaptér do začátku. Odposlech konkrétního paketu, který to způsobuje, by se mohl případně realizovat na samostatném zařízení, které by se postavilo mezi a které by rovněž mělo oddělené ethernety namísto jednoho switche. To je vše, co mě k tomu zatím napadlo.
1) Novy tazko, ale stary hub ma dost ludi niekde zahrabanyNe každý provozuje vlasní skládku elektrošrotu.
3) Nikdy sa mi nestalo, ze by nejake zariadenie, ktore ma v specifikacii "ethernet 10Mbps" na hube neslo.Nemám přehled o tom, jak které Cisco podporuje 10Mbps a/nebo
Ale ked je provider debil, tak je mozne vsetkoPodle popisu problému bych tam „debila“ docela předpokládal ;).
napriklad moze mat na porte nastavene natvrdo 100Mbps FD.Nejsem znalý všech technologií, co se aktuálně u různých providerů používají, ale můžou tam mít cokoliv. A nemusí se jednat o to zmíněné Cisco, ale může to být nějaké zařízení mezi.
4) Kedze moze ist o HW problem, tcpdump to nemusi vidiet.To bezpochyby.
Myslim, ze nemas nejmensi tuseni, o cem pisesMám z tebe na chlup stejný dojem. To, že si vymýšlíš tvrzení a pojmy, které jsem v příspěvku, na který reaguješ, ani nepoužil, to jenom potvrzuje.
Kedze nam pavlix celkom tapetuje diskusiu len narazkami na ludi, ktory sa snazia pomoc, tak skusim zalozit nove vlakno.Pokud bysis byl sebou skutečně tak jistý, neměl bys toto vůbec zapotřebí. Prostě bys založil vlákno nebo přidal příspěvek s novými radami, jako jsme to udělali my všichni ostatní. Nicméně nebuu ztrácet čas s někým, kdo má potřebu se v diskuzi ohánět certifikátama, to mi připadá tak směšné, až to bolí. Přeju hezký den plný lidí, co ti odkývají každou blbost.
Tiskni
Sdílej:
ISSN 1214-1267, (c) 1999-2007 Stickfish s.r.o.