Portál AbcLinuxu, 5. května 2025 19:05

Dotaz: Indexování vyhledávání v KDE baloo

7.2.2017 23:47 lertimir | skóre: 64 | blog: Par_slov
Indexování vyhledávání v KDE baloo
Přečteno: 247×
Odpovědět | Admin
Možnost v KDE zadefinovat ke každému souboru tagy a komentáře (a trochu i hodnocení, ale to tak podstatné není jako první dvě), a snad i následně vyhledávat, se mi jeví jako obrovský bonus tohoto prostředí. Tak se snažím porozumět jak hledat, ale zatím se mi to nějak nedaří. Zatím vím, že baloo dává tagy a komentáře do rozšířených atributů souboru a jsem schopen je přečíst (getfattr -d soubor) kopírovat cp -a. To co nevím je: zkoušel jste to někdo? podle mne mít možnost si obecné soubory otagovat a pak vyhledat je úžasná funkcionalita.
Nástroje: Začni sledovat (1) ?Zašle upozornění na váš email při vložení nového komentáře.

Odpovědi

8.2.2017 12:47 OldFrog {Ondra Nemecek} | skóre: 36 | blog: Žabákův notes | Praha
Rozbalit Rozbalit vše Re: Indexování vyhledávání v KDE baloo
Odpovědět | | Sbalit | Link | Blokovat | Admin
No v MATE můžu v caja taky vyplnit tagy (říkají se tomu emblémy) a textovou poznámku (čistý text). Ale zdá se, že to neukládá do rozšířených atributů. Nevíte někdo o nějakém souhrnném článku o tom, jak to které desktopové prostředí na linuxu řeší? Třeba co se stane v KDE, když zkusím otagovat soubory na externím disku s FAT?
-- OldFrog
8.2.2017 13:24 svido
Rozbalit Rozbalit vše Re: Indexování vyhledávání v KDE baloo
Odpovědět | | Sbalit | Link | Blokovat | Admin
Jak to funguje jsem nikdy nehledal. Zkoušel jsem tagovat pár souborů. Po otagování se nic nestalo, resp. tags:// nic nezobrazoval, ačkoliv na daných souborech tagy byly. Druhý den po restartu se už tagy načetly a v Doplhinu je vidím. Předpokládám, že Baloo má nějakou frontu, která se zpracovává postupně.

A jestli se nepletu, tagy jsou v KDE už hodně dlouho. Tuším už od KDE 3.5. Možná i dříve.
8.2.2017 15:50 R
Rozbalit Rozbalit vše Re: Indexování vyhledávání v KDE baloo
V KDE 3.5 ani Trinity som ziadne tagy nikdy nevidel. Bude to asi az od 4.
Nicky726 avatar 8.2.2017 17:53 Nicky726 | skóre: 56 | blog: Nicky726
Rozbalit Rozbalit vše Re: Indexování vyhledávání v KDE baloo
Odpovědět | | Sbalit | Link | Blokovat | Admin
Reindexace: je nástroj balooctl s příkazy check prohledá všechny soubory, které nebyly indexovány a index <cesta> zaindexuje soubor.

Hledání: Otagoval jsem si v delfínu dva soubory různými tagy. Přes balooctl index jsem je zaindexoval. Když dám v delfínu do adresního řádku místo cesty tags:// zobrazí se mi dosud vytvořené tagy. Po kliknutí na tag pak jím otagované soubory.
Enjoy the detours. There you’ll find the things more important than what you want. (Hunter x Hunter)

Založit nové vláknoNahoru

Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

ISSN 1214-1267, (c) 1999-2007 Stickfish s.r.o.