Portál AbcLinuxu, 22. července 2025 16:16


Dotaz: konfigurace ssh problém

18.3.2019 12:05 Jack Hokus | skóre: 34 | blog: LostHeaven
konfigurace ssh problém
Přečteno: 744×
Odpovědět | Admin
Ahoj,

mám testovací server se Slackwarem a k němu se připojuju z počítače z práce. Z té pracovní mašiny se připojím, z domu ne. Jak to dohledat?

Petr

PS: Našel jsem tohle, ale ještě to nemám přečtené https://www.linuxquestions.org/linux/answers/Networking/Public_key_authentication_with_ssh
http://www.jackhokus.cz/

Řešení dotazu:


Nástroje: Začni sledovat (0) ?Zašle upozornění na váš email při vložení nového komentáře.

Odpovědi

Řešení 1× (KOLEGA)
18.3.2019 12:31 rastos | skóre: 63 | blog: rastos
Rozbalit Rozbalit vše Re: konfigurace ssh problém
Odpovědět | | Sbalit | Link | Blokovat | Admin
V prvom kole: ssh -v server
18.3.2019 14:56 lertimir | skóre: 64 | blog: Par_slov
Rozbalit Rozbalit vše Re: konfigurace ssh problém
Souhlas! Včetně toho zapnout na serveru logování na úroveň debug2. Měl jsem před cca 3 lety příhodu, že mi náhle vypadlo zálohování na klientu. Zálohovací server CentOS se připojoval ssh na klienta Arch a spouštěl rsync. Příčina výpadku byla, že Arch po aktualizaci byl ochoten přijímat jen algoritmy s Encrypt-then-MAC, kdežto Centos takové neměl žádné. Bez detailních logů na to nešlo přijít. Příčina může být v tom, že se nenajde, žádný průnik mezi algoritmy klienta a serveru.
18.3.2019 12:52 PetebLazar
Rozbalit Rozbalit vše Re: konfigurace ssh problém
Odpovědět | | Sbalit | Link | Blokovat | Admin
Kde je testovací server umístěn (v Internetu na veřejné IPv4 adrese)? Přihlašování (úspěšné) probíhá pomocí username/password či klíče?
k3dAR avatar 18.3.2019 18:20 k3dAR | skóre: 63
Rozbalit Rozbalit vše Re: konfigurace ssh problém
predpokladam ze heslem kdyz uvadi link na ssh klic a ze ho jeste nestudoval :-) nechavam stranou ze "nastudovat" ssh klic je vhodne pred pustenim ssh serveru ;-)
porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
Řešení 1× (Jack Hokus (tazatel))
20.3.2019 08:46 Jack Hokus | skóre: 34 | blog: LostHeaven
Rozbalit Rozbalit vše Re: konfigurace ssh problém
Zdravím,

nejprve se omlouvám za velmi špatně položený dotaz. Prostě zapracovaly nervy.

Zdá se, že problém vznikl při vkládání klíčů na server, měl jsem tam vložený znak nového řádku. Po jeho odstranění jsem se přihlásil na dvou počítačích ze tří na nichž jsem to zkoušel. U třetího to vypadá na ten stejný problém, ale s jistotou to budu vědět až večer, po té co to vyzkouším na onom posledním PC.

Pokud jde o to přihlašování, tak se přihlašuju přes klíč. Nemohl jsem přijít na to, kde dělám chybu, proto jsem hledal nějaký článek, kde by to bylo "blbuvzdorně", jak říkal náš matematikář, protože jsem si myslel, že jsem vynechal nějaký krok.

Petr
http://www.jackhokus.cz/
21.3.2019 09:29 Jack Hokus | skóre: 34 | blog: LostHeaven
Rozbalit Rozbalit vše Re: konfigurace ssh problém
Ahoj,

tak opravdu to bylo tím, že klíč nebyl v jednom řádku

Petr
http://www.jackhokus.cz/
21.3.2019 16:01 Bherzet | skóre: 19 | blog: Bherzetův blog
Rozbalit Rozbalit vše Re: konfigurace ssh problém
Chápu to správně, že máš na každém klientovi jiný klíč a ten jeden (na domácím počítači) byl na server nakopírován špatně?
23.3.2019 11:21 Jack Hokus | skóre: 34 | blog: LostHeaven
Rozbalit Rozbalit vše Re: konfigurace ssh problém
ano
http://www.jackhokus.cz/

Založit nové vláknoNahoru

Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

ISSN 1214-1267, (c) 1999-2007 Stickfish s.r.o.