Portál AbcLinuxu, 3. května 2025 20:43
Chyby ve FFmpegu, CVE-2016-1897 a CVE-2016-1898, umožňují pomocí HTTP Live Streamingu otevřít lokální soubory pomocí file:// protokolu a posílat je jako součást HTTP požadavku na zvolený server. Postiženy jsou i aplikace používající FFmpeg jako knihovnu, například prohlížeč Chrome, MPlayer nebo desktopová prostředí automaticky vytvářející náhledy souborů. Hacker News, oss-sec.
Tiskni
Sdílej:
mplayer vecernicek.avi; poweroff
Kvalitu obrazu je možné jednoducho porovnať, ak si pustíte vedľa seba ten istý záznam v rovnakom čase na tom istom hardwari.Ne vždy. Může dojít k tomu, že jeden program zabere hardwarové dekodéry a nepustí k nim jiné, a totéž se ještě častěji stává s HW akcelerací výstupu na GPU. Jinak u většiny kodeků je rozdílný výstup prostě chyba (u mpeg1/2/mpeg4asp je určitá tolerance kvůli nepřesnému DCT, ale nic velmi pozorovatelného). Formáty jako H.264 a novější mají bit-exact dekódování a FFMpeg na ně má regresní testy které to kontrolují (ale kontrolované jsou i ty starší, takže rozbité dekódování je rozhodně nestandardní projev). Nebyl miscompilovaný?
No mám iné skúsenosti. Jednak niektoré avi s vyšším bitratom sú viac rozkockatené a roztrasené (dokonca až nepozareteľne pri dnešných veľkostiach monitorov)Tohle bych si tipnul že bude v rozdílném nastavení post processingu (deblocking a deringing etc, IMHO to jenom rozmazává zbytky detailů, které v tom videu zbyly, takže je to akorát ještě horší než předtím, i když třeba některé kompresní artefatky zmizely). Tipl bych si, že FFmpeg ve výchozím nastavení ho neprovádí pokud si to uživatel nenastaví, kdežto Fluendo ho má nastavený na zapnuto? Za to bych se teda na FF nezlobil.
ISSN 1214-1267, (c) 1999-2007 Stickfish s.r.o.