Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
V Tiraně proběhl letošní Linux App Summit (LAS) (Mastodon). Zatím nesestříhané videozáznamy přednášek jsou k dispozici na YouTube.
Routery logují pouze do paměti do kruhového bufferu. Novější záznamy odsunují (mažou) starší. Po rebootu je ztracen celý buffer. Potřebuji ty záznamy uchovávat.
Kamarád mi poslal odkaz na nějakou krabičku k TV na přehrávání z USB HDD, případně ze síťového disku, brouzdání na Internetu a pouštění videí z YouTube. A protože tam bylo napsáno linux, tak to poslal mě.
Mám tady jeden počítač s touhle základní deskou. Zkoušel jsem na tom rozchodit Wake-on-LAN, ale nefunguje to skoro vůbec. Zkusil jsem tedy upgrade BIOSu.
Jak nainstalovat Fedora 10 ze sítě (ftp, web server, ...) s použitím USB klíčenky.
Opět jsem si udělal rozvrh, tak abych viděl akce časově pěkně vedle sebe.
O víkendu jsem navštívil konferenci LinuxAlt. Teď zpětně si říkám, že jsem tam asi opravdu měl přespat.
Nainstaloval jsem CentOS5 a udělal yum update. Žádné aktualizace nebyly vydány. Pak jsem přidal neoficální repozitář dag. Když jsem dal zkusmo znova yum update, objevilo se asi 5 balíčků k aktualizaci. Tyto balíčky jsou z repozitáře dag a aktualizovaly by balíčky z base repozitáře. To se mi nelíbí. K aktualizaci base chci používat pouze oficialní update repozitář.
Jeden známej si nainstaloval Ubuntu a já ač fedorista se mu snažil jako nováčkovi některé věci vysvětlit a ukázat. Vysvětlil jsem mu jak si pustit VNC server a připojil se přes něj k němu. Po asi 2 hodinách vysvětlování jsem se odpojil. Pokračovalo to přibližně takhle (na konci happy end a lehké potrápení záškodníka):
Potřebuju něco, čím bych se mohl občas připojit přes VPN do práce. Vystačím si s textovým přístupem přes ssh.
Dotaz to není, poslat to jako zprávičku, tak mě oprávněně ukousáte, že to tam nepatří. Tak mi zbývá - založit blog. A to jen proto abych vám sdělil $SUBJ ;-)
Myslím si, že se zde najde dost fanoušků toho kultovního britského sci-fi seriálu. Takže:
Červený trpaslík (1/52) - Konec, 6. 1. 2006, 23:40, ČT 2.