Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Routery logují pouze do paměti do kruhového bufferu. Novější záznamy odsunují (mažou) starší. Po rebootu je ztracen celý buffer. Potřebuji ty záznamy uchovávat.
Kamarád mi poslal odkaz na nějakou krabičku k TV na přehrávání z USB HDD, případně ze síťového disku, brouzdání na Internetu a pouštění videí z YouTube. A protože tam bylo napsáno linux, tak to poslal mě.
Mám tady jeden počítač s touhle základní deskou. Zkoušel jsem na tom rozchodit Wake-on-LAN, ale nefunguje to skoro vůbec. Zkusil jsem tedy upgrade BIOSu.
Jak nainstalovat Fedora 10 ze sítě (ftp, web server, ...) s použitím USB klíčenky.
Opět jsem si udělal rozvrh, tak abych viděl akce časově pěkně vedle sebe.
Nainstaloval jsem CentOS5 a udělal yum update. Žádné aktualizace nebyly vydány. Pak jsem přidal neoficální repozitář dag. Když jsem dal zkusmo znova yum update, objevilo se asi 5 balíčků k aktualizaci. Tyto balíčky jsou z repozitáře dag a aktualizovaly by balíčky z base repozitáře. To se mi nelíbí. K aktualizaci base chci používat pouze oficialní update repozitář.
Jeden známej si nainstaloval Ubuntu a já ač fedorista se mu snažil jako nováčkovi některé věci vysvětlit a ukázat. Vysvětlil jsem mu jak si pustit VNC server a připojil se přes něj k němu. Po asi 2 hodinách vysvětlování jsem se odpojil. Pokračovalo to přibližně takhle (na konci happy end a lehké potrápení záškodníka):