Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Společnost Proton AG stojící za Proton Mailem a dalšími službami přidala do svého portfolia AI asistenta Lumo.
Amazon koupil společnost Bee zaměřenou na nositelnou osobní AI aktuálně nabízející náramek Pioneer (YouTube) s mikrofony zaznamenávající vše kolem [𝕏, LinkedIn].
Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Anton Carniaux, právní zástupce Microsoft France, pod přísahou: Microsoft nemůže garantovat, že data z EU nepředá do USA bez EU souhlasu, musí dodržovat americké zákony.
Byl vydán Mozilla Firefox 141.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Lokální AI umí uspořádat podobné panely do skupin. Firefox na Linuxu využívá méně paměti. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 141 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Opět jsem si udělal rozvrh, tak abych viděl akce časově pěkně vedle sebe.
Hodil jsem to sem.Ještě jsem chtěl udělat mapku, kde se dá najíst. Protože v Brně na Linuxaltu jsem na vlastní kůži zjistil jak se cítí "cizinec" v cizím městě. I když v Brně to byl docela extrém. Hospod jsme tam kolem našli docela dost, ale 90% z nich bylo zavřených a v té jedné jediné kde vařili, nám řekli, že jídlo bude nejdřív za hodinu.
Bohužel teď nemám čas si s tím hrát. Takže aspoň, takhle textově - je tam hotel Sigma (před nádražím napravo) a v něm je restaurace. Výborně (a kupodivu ne draho) vaří v tom věžáku - v nejvýšším 18. patře. Dál je tam nádraží, tedy nádražka. Ta myslím není nic moc. Na levém venkovním rohu nádraží (bráno pohledem zepředu na nádraží) je nějaký fastfood, tam dělají docela dobrý gyros.
Zbytek snad v diskusi.
Tiskni
Sdílej:
Abychom neztráceli čas hromadnými přesuny na oběd, tak je letos v programu pouze obědová pauza od 12:30 - 13:00 ale u registrace bude možnost objednání pizzy.
Trochu problém je, že do předu nevíme kolik lidí bude mít zájem a ty pizzerky, se na to potřebujou trošku připravit. Takže zřejmě budeme muset využít služeb několika a množství rozložit.
Nemáte někdo tip na dobrou pizzerku?
Díky za tipy.
Pizzeria U Jana byla jediná, kde jsme nemuseli den dopředu nic nahlašovat. Jednak jsme vůbec netušili kolik lidí přijde a také jsme nevěděli kolik lidí si pizzu objedná. V několika pizzerkách nám řekli, že by museli dřív do práce (začínají až odpoledne) a taky by nebyli schopni vyrobit větší množství pizz za 2,5 hodiny. Původně jsme to chtěli rozložit do více podniků, ale U Jana nechtěli žádné podmínky a bez problémů to stihli. Mě osobně se pizza zdála trochu suchá. Zkoušel jsem tu z pizzerie U Soudu a zdála se mi mnohem lepší.