Portál AbcLinuxu, 14. května 2025 04:17
Bylo oznámeno, že Debian 6.0 „Squeeze“ bude obsahovat zcela svobodný kernel (podle Zásad svobodného softwaru pro Debian). K dispozici bude také alternativní instalátor a balíčky, které budou obsahovat například nesvobodný firmware, nebudou však oficiální součástí Debianu.
Tiskni
Sdílej:
Už v DebilianuNekrmit.
separate images with firmware included are being provided, although they are not part of DebianPredpokladam, ze DPL vi, o cem mluvi :)
Predpokladam, ze DPL vi, o cem mluvi :)Tím si nejsem tak jistý. Já se spíš přikláním k názoru, že takové tvrzení je alibismus. Mnoho lidí si pod pojmem Debian představuje celou distribuci včetně všech repozitářů, které jsou spravované v rámci projektu debian. Pokud máš odkaz a zprávu, kde se říká, že Debian přestane poskytovat non-free repozitáře, rád si počtu.
Hezký. Mám tomu rozumět tak, že kvůli "blbému" slovíčkaření o licencích, které de facto normálního uživatele nezajímá bude snížena funkčnost systému?Nebude, normální uživatel má na počítači Ubuntu.
Chlapi, hlavně mi ale neříkejte, že pro normálního uživatele je určeno W7 nebo max. UbuntuHlavně, že si umíš odpovědět sám.
ISSN 1214-1267, (c) 1999-2007 Stickfish s.r.o.