Portál AbcLinuxu, 14. května 2025 12:16
Vědci z amerického Caltechu ustavili nový rekord v přenosu dat po síti na velkou vzdálenost, když na nedávné konferenci SuperComputing 2012 přenášeli data rychlostí 339 gigabitů za sekundu. Podle nich by se mohla magická hranice 1 terabit za sekundu pokořit na podzim příštího roku. Z takto vysokých datových toků budou těžit hlavně urychlovače částic, astrofyzika, genomika nebo meteorologie. Na Oslu uvažují, k jakým jiným účelům by se daly takové rychlosti využít.
Tiskni
Sdílej:
Medzinárodný tím subatomárnych fyzikov, počítačových vedcov, a sieťových inžinierov dosiahol prenosovú rýchlosť 339 gigabitov za sekundu.
Náš organismus nefunguje na takto mikroskopické úrovni. Bohatě by stačilo reprodukovat pouze větší celky bez zachování kvantových stavů jednotlivých atomů/molekul. A použít nějakou účinnou kompresi (klidně ztrátovou, když by se dobře určilo jaké věci není potřeba duplikovat dokonale).Pravděpodobně. Pro přesnesení kapitána Kirka nejspíš stačí nepřenášet kvantový stav, stačí matice hustoty, nebo dokonce nějaká semiklasická representace nebo vůbec nemusíme jít na úroveň elementárních částic. Nevíme přesně, co přenášet. Možná, že přenesením velmi hrubého stavu neuronů dostaneme na druhém konci kapitána Kirka, který bude v čase přenesení nerozpoznatelný, ale pak začne divergovat. Každopádně jsme od tohoto cíle zatím vzdáleni okolo 30 řádů...
ISSN 1214-1267, (c) 1999-2007 Stickfish s.r.o.