Portál AbcLinuxu, 6. května 2025 08:59
Python 2 přestává být podporován.
Odkazovaný dokument hovoří jinak:
Deprecated functionality continues to be supported until the end of life of Red Hat Enterprise Linux 7.
Ansible and its dependencies will no longer be updated through the Extras channel. Instead, the Red Hat Ansible Engine product has been made available to Red Hat Enterprise Linux subscriptions...
===================== N/S Matched: ansible ================================
ansible-doc.noarch : Documentation for Ansible
ansible-inventory-grapher.noarch : Creates graphs representing ansible inventory
ansible-lint.noarch : Best practices checker for Ansible
python2-ansible-tower-cli.noarch : A CLI tool for Ansible Tower
ansible.noarch : SSH-based configuration management, deployment, and task execution system
Mít dva nástroje pro dvě takto různé situace dává smysl.Spíš moc nedává, tedy ne pro obecnou distribuci. Ale můžeme se někdy v klidu pobavit a probrat problémy spojené se schizofrenií síťové konfigurace v rámci jedné distribuce.
Viem, že na všetkom čo si pracoval, si odviedol kus dobrej práce a ďakujem ti za to, však sme neraz aj o tom pokecali.Tahle diskuze ale není o mně.
Sám vieš, že na dnešnom smerovaní mainstreamu sa nedá nič zmeniť a píšeš mi že melem hubou. Tak mi napíš ako to zmeniť.Nevím. Mám na to opačný názor. Nemám problém se s kýmkoli bavit o tom, jak to změnit, pokud sám prokáže potenciál něco skutečně změnit. Trochu jsem změnil způsob života a nebudu plýtvat energií na vysvětlování člověku, který mi v důsledku řekne, že tomu stejně nevěří. :)
Mám zapisovať nastavenia namiesto do /etc/program kde to vždy bolo, do napríklad /usr/lib/program kde som na to nedávno natrafil u nejakého programu.
Nemáte. Idea je taková, že pod /usr/lib
(což je ovšem špatně, spíš by to patřilo do /usr/share
) jsou defaultní konfigurační soubory z upstreamu nebo distribučního balíčku a vaše vlastní nastavení v /etc
má přednost. V praxi tam ale samozřejmě nějaké problémy jsou - není třeba a priori jasné, jak přesně má override fungovat.
Na /etc
není špatné nic a taky se v tom modelu dál používá. Idea je taková, že distribuční konfigurační soubory necháte jak jsou a jinde máte svou vlastní konfiguraci, která má přednost. Mimo jiné se tím trochu zjednoduší řešení situace, kdy máte upravený konfigurační soubor a při updatu balíčku se změní ten distribuční.
Ideální to samozřejmě není, hlavně proto, že u každého programu ten override funguje trochu jinak, ale nemyslím, že je to tak úplně nesmyslná myšlenka. Je to tak trochu pokračování trendu, kdy už před časem řada programů přešla z /etc/foo.conf
na /etc/foo.d/*
Tiskni
Sdílej:
ISSN 1214-1267, (c) 1999-2007 Stickfish s.r.o.