Portál AbcLinuxu, 12. května 2025 14:25
budou si navzajem ukazovat obcanky a overovat, ze nejsou padelane? :DAno, zni to jako vtip, ale melo by to tak byt. :o)
Ne.Na zdůvodnění jsem docela zvědavý.
V zasade jde o to potvrdit, ze clovek je tim, za koho se vydava.Jako že je jedním z padesáti Josefů Nováků? Jméno je jistě v některých případech důležitým údajem. Dalším je třeba vlastnictví [1] e-mailu, jenže to se mnohem lépe ověřuje potvrzením přístupu k němu. Další může být vlastnictví [1] domény. Ale může to být třeba i vlastnictví přezdívky na nějakém komunikačním systému, i když to by povětšinou dělá právě přes doménu či e-mail. Vím dokonce o lidech, kteří v kontaktu s dalšími geeky občanské jméno vůbec nepoužívají. Ve světle toho mi vzájemné očumování státem vydaných občanských průkazů (či jejich padělků) za účelem kontroly, zda se dotyčný jmenuje křestním Josef a příjmením Novák jako docela trapná etuda, kvůli které opravdu nemá cenu opouštět kutloch. To radši půjdu s geekama normálně pít. [1] Většinou se člověk skutečně omezuje jen na potvrzení přístupu k danému prostředku.
Proto je potřeba nejdřív poslat podepsaný e-mail a pak si vytisknout jedinečný kód, který ti přijde zpátky, a tím prokážeš, že jsi vlastníkem toho e-mailu – viz stránka odkazovaná ve zprávičce:
Zašlete na adresu organizátora …e-mail …
Od organizátora dostanete jako odpověď jedinečné heslo, kterým se mu na setkání prokážete, čímž se ověří vaše e-mailová adresa a tedy i UID v klíči.
Jméno je jistě v některých případech důležitým údajem. Dalším je třeba vlastnictví [1] e-mailu, jenže to se mnohem lépe ověřuje potvrzením přístupu k němu.
Tiskni
Sdílej:
ISSN 1214-1267, (c) 1999-2007 Stickfish s.r.o.