Portál AbcLinuxu, 10. května 2025 13:21
Další odkazy k tématu:
ArsTechnica se sice problém snaží bagatelizovat, ale např. odstavec
For a start, when a Wi-Fi passkey is shared with your PC via Wi-Fi Sense, you never actually see the password: it comes down from a Microsoft server in encrypted form, and is decrypted behind the scenes. There might be a way to see the decrypted passkeys if you go hunting through the registry, or something along those lines, but it's certainly not something that most people are likely to do.
ukazuje, jak důvěryhodná jejich ujištění jsou.
staci, aby nekdo zverejnil aplikaci, a kdokoliv z tvych fb pratel/kontaktu v outlooku* bude moci zjistit tvoje heslo k wifiVždyť to není defaultně zapnuté.
you never actually see the passwordTřeba pro WPA2-PSK opravdu není heslo potřeba, používá se až PBKDF2(heslo+ssid). Ne že by to teda bylo lepší :).
A bojím se, že se postupně podobné vymoženosti začnou dostávat i do Linuxu.No, tak toto je fakt síla. Zasranej systemd, to je fakt zlo...
odezva lepší, protože se to lokálně cachujeCož ale znamená, že daný záznam musí už být v cache. Jakmile se dotážete na jiný záznam, odezva je často naopak podstatně horší, u takových Google (či jiných) serverů je podstatně větší šance, že záznam v cache mají. Nedávno jsem to zkoušel a zejména po instalaci (kdy je cache úplně prázdná) je ten rozdíl velmi patrný. Řeším to momentálně tak, že mám bind, ale Google servery mám nastavené jako forwarders.
takhle to dopada, kdyz si nekdo instaluje shareware OS
Tiskni
Sdílej:
ISSN 1214-1267, (c) 1999-2007 Stickfish s.r.o.