Portál AbcLinuxu, 12. května 2025 04:14
Jaký typ aplikací upřednostňujete?
Desktopové aplikace |
|
91% (992) |
Webové aplikace v cloudu |
|
4% (49) |
Ani jedno |
|
5% (53) |
Celkem 1094 hlasů
Vytvořeno: 5.1.2011 17:20
Tiskni
Sdílej:
>>> poznámky si píšu do wiki na webu.
Ma praxe ukazuje ze je to nejlepsi zpusob. Snadno se pak poznamka hleda pomoci vyhledavace.
Protoze jste napsal wiki
Nekamenujte mne za to ze jste pouzil nevhodny nazev.
Pokud mate wiki na lokalni siti (wikimedia) tak sorry, ale mate to uvest nacez si vyprosuji pripominku "nesmysl tydne".
Tfuj, česká Wikipedie. Anglická:
A wiki is a website that allows the creation and editing of any number of interlinked web pages via a web browser using a simplified markup language or a WYSIWYG text editor. Wikis are typically powered by wiki software and are often used to create collaborative wiki websites, to power community websites, for personal note taking, in corporate intranets, and in knowledge management systems.
První je v mém případě splněno
Chybi volba "dle individualni potreby"
Hledat jen v desitkach office dokumentu na desktopu nejake slovni spojeni je naprosto beznadejne. A to je prosim jen maximalne nekolik MB
Hledat slovni spojeni na webu pomoci vyhledavace je otazkou zlomku sekundy v ramci cele site siti.
Holt vse je treba volit tak, abychom dosahli rychle a snadno cile neb IT je tu pro nas a ne my pro IT.
Hledat jen v desitkach office dokumentu na desktopu nejake slovni spojeni je naprosto beznadejne.Proto používám plaintext v maximální možné míře. Snadno se strojově zpracovává. Poznámku v nějakém Office formátu nemám snad jedinou (ale já jsem divný celkově protože i místo Excelu nebo OOCalc používám mnohem radši LabPlot) a je potřeba počítat s tím, že i ten Google není černá kouzelná krabička a nějak to zpracování prostě musí řešit. Všechno je to prostě jen o vhodné volbě prezentačního formátu dat.
To je sice pravda, ale pokud nejsou pristupna odkudkoli tak to trochu straci vyhody.
Pro svoje poznamky pravda nepotrebuji wiki ci nejaky blog, ale staci mi adresar s txt ci html soubory, ale museji byt pristupne odkudkoli z netu.
Jenze to pouzivate a nebo teda pouzivame my tady, jakopzto tak trochu jako znali problematiky a vime ze plaintext je nejsnaze strojove zpracovatelny.
Problem je v tom, ze masam je nucen MS office jakozto jediny SW, kde si mohou psat nejake poznamky. A proto se setkavame se soubory nazvu odkazy.docx kde je jeden radek URL na nejakou stranku, maily s prilohou v doc ci docx pac stado neumi napsat text do tela mailu ......
Problem je v tom, ze masam je nucen MS office jakozto jediny SW, kde si mohou psat nejake poznamky. A proto se setkavame se soubory nazvu odkazy.docx kde je jeden radek URL na nejakou stranku, maily s prilohou v doc ci docx pac stado neumi napsat text do tela mailu ......
Nucen? Ale tož! (MS mimochodem dodává v rámci některých verzí MS Office OneNote, což je IMHO velmi dobrý program.)
>>> Ono stačí mít těch serverů víc
Kolik lidi si rozjede doma server .... Vy, ja ..... par ostanich co tady pisou ...... par vlastovek jaro bohuzel nedela.
Tak nejak mi prijde ze masy to soukromi ani nepotrebuji a je jim zcela jedno zda jejich fotky z postele si prohlizi cely svet.
Zensky by se podelaly aby jejich nejblizsi videli jejich fotku kde jsou rozespaly, polonahaty ... ovsem dat video jak si to delaji umelakem na pornotube je cool a to se nestydi.
V soukromém sektoru nebudu svá data svěřovat třetí straně, rozhodně by nebyla v takovém bezpečí, jako u mně doma na PC.Nezamyslet se nad touhle větou, to musí být hodně silná víra.
Nejde mi o fyzickou bezpčenost jako spíše o únik dat(raději přijít o data, než aby je někdo získal).Tak ta data rovnou smažte, a máte to vyřešené.
Možností útoků je na cloud více, jak na lokální PC.Linku domácího PC zahltíte mnohem snáz, než linky do několika datových center, cloud bude taky asi lépe síťově zabezpečen, než běžné domácí PC. Pokud domácí PC odpojíte od sítě úplně, pak je samozřejmě síťově bezpečnější. Ale když ho ani nezapojíte do proudu, bude to ještě bezpečnější…
Ale třeba se pletu, třeba mám jen falešné představy. Cloudu prostě zatím nevěřím :-/.Představa, že když si něco udělám sám nebo to mám víc pod kontrolou, je to automaticky lepší, bezpečnější a spolehlivější, je celkem častá. Ale píšete správně, že je to víra, fakta většinou mluví ve prospěch profesionálního řešení.
Pak je vyšší pravděpodobnost nalezení vládního backdooruNe, to není. Nikdy si nemůžeš být jistý, že ta aplikace, která běží na serveru, vznikla z těch zdrojových kódů, které poskytovatel nabízí ke stažení. Nicméně pokud je cloud udělaný inteligentně, jak píše pan Jirsák výše, tedy všechna data se šifrují na klientovi a cloud je jenom ukládá, nemusí tě backdoor na serveru trápit.
Někde může být backdoor jen těžko.Samozřejmě, například umístění backdooru do aplikace, jejíž cloud udělaný inteligentně, jak píše pan Jirsák výše, že se všechna data šifrují na klientovi a cloud je jenom ukládá tak, aby se na to nepřišlo, bude nepochybně mnohem obtížnější. (to je diskuze…)
ISSN 1214-1267, (c) 1999-2007 Stickfish s.r.o.