Portál AbcLinuxu, 30. dubna 2025 11:28
…Aby vam je ukradl, musi mit pristup primo do Vaseho uzivatelskeho uctu. A pak mate mnohem vetsi problem nez nejaky hesla do IM.Coz je sice pravda, ale zaroven taky pekne hloupa odpoved. Co kdyz mam heslo do IM stejny jako do banky?
Pak mate mnohem vetsi problem nez nejaky hesla do IM.
Co kdyz mam heslo do IM stejny jako do banky?Tak jste s prominutím vůl?
když má někdo přístup k mému počítači, tak může...Právě proto, je potřeba přemýšlet dál (ano přiznávám, výše uvedené řešení nechává jiné problémy neřešené, ale tak už to s bezpečností bývá).
nemyslim ze by neparanoidni BFU mel sanci si pamatovat pro kazdou unikatni heslo.Proto se v prostředích, kde se myslí vážně aspoň určitá netriviální úroveň bezpečnosti, hesla (sama o sobě) nepovažují za řešení.
Co kdyz mam heslo do IM stejny jako do banky?Jasně :). A ještě o tom napíšeš na Abclinuxu :). Nechtěj mě rozbečet :D.
Aktivní útoky přes fyzický HW už jsou aspoň další level :).Jaký fyzický HW zase? Ty útoky „přes TC“ probíhaly tak, že útočník získal na počítači
Jaký fyzický HW zase?Asi jsem utekl z kontextu vlákna.
Já se otáčím pokaždé.Dát roota a otočit se zády mi přijde jako zajímavá bezpečností technika.
init=/bin/bash
A nebo single
, obojí už zmínil p. Burda v prvním komentáři.
A nebo single, obojí už zmínil p. Burda v prvním komentáři.Single by se měl ptát na rootovské heslo, pokud je nastavené (na Ubuntu ho instalační program nenastaví, takže záleží na administrátorovi).
Mě hlavně překvapilo, jak je to snadné. Ubuntu nepoužívám, tudíž tuto "fíčuru" neznámBývala popsaná na Ubuntu wiki a jiných běžně dostupných zdrojích. Něčeho podobného bys měl umět dosáhnout na každém operačním systému, kde se nepoužívá nějaká fyzická ochrana. Pro vyloučení běžných dvouminutových útoků (plus čekání) je potřeba ta fyzická ochrana i v případě šifrování.
na opravdové skilly co si heslují i GRUBa.Pche, amatéři. 1337 h4x0rz mají zaheslovaný BIOS a zašifrovaný disk
... 1337 h4x0rz mají zaheslovaný BIOS ...1337 haxor ti vytáhne baterku, co udržuje nastavení BIOSU
1337Co bys čekal od člověka, který chodí do
Gymnázium Přípotoční 1337 Praha 10 – Vršovice PSČ: 10130
zaheslovaný BIOSF12 pro Muli-boot většinou funguje i tak.
zašifrovaný diskJo no. To je asi tak jediná spolehlivá ochrana. To už bych asi s levou rukou v nose nedal. Teda to bych spíš nedal vůbec.
F12 pro Muli-boot většinou funguje i tak.Ono pokud člověk neni hodně velká lama, tak nehesluje bios bez blokování vlastností, které se mu z hlediska bezpečnosti nehodí.
To je asi tak jediná spolehlivá ochrana.Čistě softwarově to stejně nevyřešíš, aneb defective by design.
Ono pokud člověk neni hodně velká lama, tak nehesluje bios bez blokování vlastností, které se mu z hlediska bezpečnosti nehodí.Já už viděl všelijak příšerné lidi.
Tiskni
Sdílej:
ISSN 1214-1267, (c) 1999-2007 Stickfish s.r.o.