Portál AbcLinuxu, 1. května 2025 09:22
Na torrenty rtorrent + nějakej jeho web interface (mě se třeba líbí wTorrent), případně FatRat. Na KTorrent se vykašli . Co se týče HTTP, doporučju nějakej lightweight server jako třeba lighttpd a FTP je podle mě zbytečnost, pokud tam stejně budeš mít SSH -> SFTP.
sshfs
, SFTP přes FUSE, na přenosy menších souborů je perfekní. Na velké je na pomalých strojích sice lepší FTP, ale jen jako normální klient, curlftpfs
(FTP přes FUSE) je mnohem problematičtější, obzvlášť u divně se chovajících serverů, na která jsem měl v posledních letech asi smůlu.
Spodek na kusu zeleza je naopak na chlazeni fajn. Kus medi by byl lepsi, ale med neroste na stromech (asi).
pacman -Syu --noconfirm
do cronu a problémy řešit, až když by nastaly...
V poslední době mi padl do oka Cherokee, určitě stojí minimálně za vyzkoušení.
torrent klient,Ten už pár let nepoužívám, ale rtorrent byl fajn. Webových rozhraní je pro něj více a IMHO mnohem lepších, než má (měl) KTorrent.
pokud možno FTP server.Třeba vsftpd. Ale možná by stálo za úvahu, jestli vůbec FTP používat. Bude-li to server v nějaké domácí síti, bylo by šikovné přimountovat si na ostatních počítačích jeho úložiště přes NFS (a ve Windows, pokud tam nějaké máte, přes Sambu). Vzdáleně se dá kopírovat přes SSH (scp soubor server:/adresar/
)
Na podobném hardware mám Gentoo (500MHz PIII, 384MB RAM, disky tuším 500+250+250 GB) a funguje to skvěle, taky si hraje na server. S Archem určitě problém taky nebude.
wm je mi jedno, stejně bude strčenej ve skříni, akorát občas přístup přes vnc...Xka bych tam vůbec nedával a server spravoval přes SSH.
Ale možná by stálo za úvahu, jestli vůbec FTP používat. Bude-li to server v nějaké domácí síti, bylo by šikovné přimountovat si na ostatních počítačích jeho úložiště přes NFS (a ve Windows, pokud tam nějaké máte, přes Sambu).Místo Samby teda mnohem radši to FTP. FTP je ve windows taky a z praktických zkušeností přenáší asi 4x rychleji než Samba.
Tiskni
Sdílej:
ISSN 1214-1267, (c) 1999-2007 Stickfish s.r.o.