Portál AbcLinuxu, 4. května 2025 17:33
V současné době se ve výpisu zpráviček v levém sloupci nezobrazují titulky (nadpisy). Jsou ukázány pouze po kliknutí na odkaz "Komentářů: X" (případně na odkaz "Link" ve výpisu na adrese /zpravicky) - neboli po zobrazení zprávičky na samostatné stránce (kromě toho se z titulku automaticky generuje textové URL zprávičky a je k vidění i v RSS). Ve vzkazech správcům se objevil návrh, který by chtěl, aby byl titulek zpráviček ukázán u každé zprávičky už ve výpisu v postraním sloupci.
Jak by se to líbilo vám?
Výhodou by bylo, že by pro čtenáře mohlo být snazší se ve zprávičkách orientovat. Na první pohled by bylo zřejmé, čeho se zprávička týká. Na druhou stranu by to znamenalo, že prostor, který každá ze zpráviček zabírá, by narostl. Sloupec by se tak ještě prodloužil (už teď je dost dlouhý, zvláště s rozcestníkem, který se v něm objevuje na všech stránkách kromě hlavní).
Tiskni
Sdílej:
Pokud by byl nadpis integrovan do textu zpravicky a pouze odlisen napr. zvyraznenim, nemuselo by to zabirat ani vice mista. Podle meho nazoru to ale bude klast vetsi naroky na pisateleNejenže by to kladlo vyšší nároky, ale dost by to i limitovalo možnosti při sestavování zprávičky. Například by pak bylo nevhodné, aby byl součástí té první věty i odkaz. Myslím, že by to bylo příliš velké omezení. Obávám se, že by pak byli admini nuceni téměř všechny zprávičky přeformulovávat (a zároveň by to lidi odrazovalo od zadávání).
ISSN 1214-1267, (c) 1999-2007 Stickfish s.r.o.