Portál AbcLinuxu, 1. května 2025 19:00
[...] a přitom přístup na Facebook/Whatsapp po celé EU zdarma? Docela by mě to motivovalo k rozjetí transports tunelu.Aby taková zvěrstva nebyla potřeba, máme síťovou neutralitu.
zpráva -> symetrická šifra (s klíčem získaným např. z hesla prohnaného Scrypt) -> komprese -> trapná substituce či jiná reverzibilní metoda (stromy, jednoduché bezztrátové kompresní algoritmy založené na slovníkách, atd.) založená na malé databázi keců vygenerovaných Markovovým řetězcem nakrmeným data sety hlodů vytažených z účtů kamarádů daného Facebook účtu -> Facebook chat -> vše předtím, avšak pozpátku
.
Facebook by měl v takovém případě vidět poměrně smysluplné texty, které budou alespoň částečně relevantní (kvůli těm kamarádům). Pochopitelně se pak můžeme bavit o efektivitě, ale myslím, že bychom se rychlým vyladěním mohli dostat třeba na 50% nebo vyšší efektivitu. Pro větší autenticitu můžeme otevřít více chat okýnek a posílat jednotlivé chunky paralelně (tohle by však vyžadovalo již nějaké číslování pro zachování pořadí).
I kdyby teď neměli, tak jakmile se rozšíří daný nástroj, tak to mít budou. A když tě nezablokují, tak tě napráskají NSA a bude to vážnější než kdybys psal o atomových bombách a prznění dětí v sousedství.Dle výše uvedeného není možné (ani pro člověka) rozeznat příspěvek člověka od příspěvku počítače v tomto specifickém případě.
Upozornit na sebe velkým objemem dat je prostě blbost.Žádné upozorňování se nekoná - viz. řešení výše. Kromě toho Facebook počítá s náporem IoT a distribuované příspěvky botů atd. jsou již dnes na denním pořádku.
Osobně vidím smysl v použití jakožto efektivního steganografického nástroje – protlačíš přes ten kanál šifrovaná data, která ale pro roboty budou vypadat jako nezáživný nevinný text, který není potřeba nikomu hlásit.Ano, celou dobu se bavíme o stenografii, avšak ve větším měřítku.
Osobně vidím smysl v použití jakožto efektivního steganografického nástroje – protlačíš přes ten kanál šifrovaná data, která ale pro roboty budou vypadat jako nezáživný nevinný text, který není potřeba nikomu hlásit.Osobně hlavně nevidím důvod, proč tlačit text, když můžeš tlačit obrázky a snad i video, kde se tak nějak s datovým tokem asi počítá, ne?
Nevíte někdo o Evropském (či alespoň EU) operátorovi, který by nabízel velice nízký či žádný paušál a přitom přístup na Facebook/Whatsapp po celé EU zdarma? Docela by mě to motivovalo k rozjetí transports tunelu.Já doufám, že takové nesmysly jako (zvláštní) přístup zdarma na Facebook/Whatsapp vymyslely choré mozky jen pro „specifický trh“ v ČR.
P.S. to máš v práci služební telefon nebo fakt nevoláš z mobilu?Já teda zatím nedělám na fulltime, ale stejně toho moc neprovolám. Prostě to tak nějak nepotřebuju. A když jsem v dosahu internetu (skoro pořád), tak volám přes Odorik.
Mně třeba Vodafone přijde potenciálně velmi nebezpečný. Jednou, když jsem s nimi ukončil smlouvu, mi poslali výhrůžný dopis ohledně právníků a exekucí. Byla to první prokazatelná komunikace z jejich strany. Možná předtím poslali obyčejnou poštou fakturu, možná taky ne, každopádně se ke mě nedostala. Problém nastal, když jsem se rozhodl zaplatit. Oni nedokázali žádným způsobem okamžitě přijmout platbu. Pokladnu nemají. Karty neberou. Platby přes bankomat mi zřejmě zablokovali deaktivací smlouvy. Předtištěnou složenku pošta odmítla. Nakonec jsem platil ručně přepsanou složenkou. Horší zkušenost než s vodafonem mám snad už jen s Raiffeisen Bank.Na psaní od vodafonských vymahačů platí jediná metoda – ignorovat. Živí se na trubkách, kteří se jejich neoprávněné pohledávky rozhodnou zaplatit. Nedávají je k ČTÚ, natožpak k soudu. Něco jako podvodné fotobanky aj.
Tiskni
Sdílej:
ISSN 1214-1267, (c) 1999-2007 Stickfish s.r.o.