Portál AbcLinuxu, 1. května 2025 18:56
Nominal Weight 0.3 kg
Baterie je vyměnitelná?Ano. Je na ní napsáno "Prestigio EB-4L". D Googlu to vypadá, že stejný typ dělá i Nokia, ale nikde jsem nenašel eshop, který by ji nabízel.
Pokud chceš odborné knihy kupovat v nějakém rozšířenějším ebookovém formátu (ePUB?), tak existují i takoví nakladatelé (u nás i ve světě), kteří prodávají bez DRM, tuhle knihu si pak překonvertuješ do MOBI v Calibre jedním kliknutím. Mimo legální rámec je pak asi odstranění DRM, technický problém to není.
Jinak ke Kindle:
1) Tvoje knihy nezakoupené u Amazonu a nahrané přímo do čtečky ti nikdo nesmaže. S účtem se nesynchronizují.
2) Přístup zvnějšku vypneš tak, že vypneš wi-fi, nebo přístroj u Amazonu deregistruješ (když u Amazonu nechceš nakupovat) a bude dál pracovat.
3) Záruka u Amazonu je řešitelná i u nás, podle zkušeností většiny lidí, co měli s Kindle problém, dokonce lepší než u českých eshopů.
4) Organizace knih do složek není přímo v přístroji problém, prostě si založíš složku a knihy tam šoupeš.
5) Pokud koupíš knihu bez DRM překonvertuješ si ji z libovolného formátu do MOBI jedním kliknutím v Calibre.
6)PDF na Nooku bez rootu (root jsem zatím nevyzkoušel) je podstatně horší než na Kindle.
7) Amazon PayPal nepodporuje, platit jde jen kartou. B&N ano.
Organizace knih do složek není přímo v přístroji problém, prostě si založíš složku a knihy tam šoupeš.V Kindle jsou dva nezávislé způsoby třídění. Jedno jsou adresáře v souborovém systému – ty se ve čtečce nijak neprojevují. nejsem si jist, zda čtečka adresáře úplně ignoruje, nebo zda dokumenty z nich zobrazuje na jedné hromadě. Druhá věc jsou kolekce dokumentů. Dokument může být ve více kolekcích, ty se zobrazují ve čtečce. Ty jsou ale závislé na synchronizaci s Amazonem, bez ní kolekce nevytvoříte a ani je nemůžete spravovat.
Pokud mluvime o Amazon firmwaru, tak kolekce se da spravovat z PC. Kdesi na MobileRead jsem na to nasel utilitu (takova jakasi quick/dirty vec nabastlena v .Net).Dají se ty kolekce spravovat i bez synchronizace s Amazonem? Mně je to jedno, já synchronizaci rád používám, ale byla by to zajímavá informace pro ty, kteří se jí štítí.
Nespecifikuješ v jakém formátu chceš číst ty odborné knihy, jestli jen v pdf (a knihy s obrázky, grafy, schématy,..), tak nemá smysl čtečku kupovatKe koupi čtečky se rozhoduju, protože si plánuju koupit sérii More Effective C++. A bude rozdíl jestli to budou tři bichle doma na poličce nebo sada dokumentů v zařízení v kapse. A knížek bude časem přibývat, formát záviset na tom, u koho to seženu (třeba to More Effective C++ u B&N nemůžu najít). Kromě knížek pak datasheety, něco z IEEE, a možná i RFC, kdo ví. Představoval jsem si takovou soukromou knihovničku v kapse, do které sáhnu když budu něco potřebovat zjistit. Že bude takový problém s různými formáty (a např. matikou v pdf) mě nenapadlo. Co se tabletu týče - jak jsou na tom teď s displeji? Dá se to číst jak na ostrém slunci, aniž bych viděl každou částečku prachu nebo toho škaredého chlapa?
Že bude takový problém s různými formáty (a např. matikou v pdf) mě nenapadlo.
Oops.
Co se tabletu týče - jak jsou na tom teď s displeji? Dá se to číst jak na ostrém slunci, aniž bych viděl každou částečku prachu nebo toho škaredého chlapa?
Pixel Qi (nekoupíš) nebo matná folie a pořádné podsvícení (saje).
Proti: * 1984 - prodejci přeskočí, co potomVybrat si čtečku, která není závislá na libovůli výrobce. Možná to zní neuvěřitelně, ale ještě před pěti lety bylo normální, že ti zařízení patřilo a mohl jsi ho používat jak jsi chtěl.
Pokud chceš čtečku kvůli technické dokumentaci v PDF, tak rozhodně nedoporučuji, to není pro čtečky vhodný formát. Ony si s tím "nějak" poradí, ale díky malým displejům to není nic moc. Navíc navigace ve velkých a složitých PDF může být velmi pomalá. Tady už to chce zařízení s displejem blížícím se A4 a silným procákem.
Jinak ve spojení s vynikajícím Calibre na synchronizaci knihovny je to můj stály souputník na všech cestách.
Tiskni
Sdílej:
ISSN 1214-1267, (c) 1999-2007 Stickfish s.r.o.