Ve svém článku Getting Forked by Microsoft popisuje autor programu Spegel svoji nepříjemnou zkušenost s firmou Microsoft. Firma ho kontaktovala a zpočátku to vypadalo, že by mohlo jít o oboustranně prospěšnou spolupráci, autor tedy ochotně odpovídal na jejich otázky ohledně architektury programu a pomáhal jim ho zprovoznit. Následně komunikace ze strany Microsoftu utichla. Autor předpokládal, že zřejmě došlo ke změně priorit a firma
… více »Společnost Notion Labs stojící za softwarovou platformou pro spolupráci Notion (Wikipedia) oficiálně představila (YouTube) poštovního klienta Notion Mail. Aktuálně funguje pouze nad Gmailem.
Byla vydána nová verze 9.12 z Debianu vycházející linuxové distribuce DietPi pro (nejenom) jednodeskové počítače. Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.
Ubuntu 25.10 bude (𝕏) Questing Quokka (pátrající klokan quokka).
Ubisoft uvolnil zdrojové kódy softwaru Chroma pro simulaci barvosleposti pro vývojáře počítačových her. K dispozici jsou na GitHubu pod licencí Apache 2.0.
Defold (Wikipedie) je multiplatformní herní engine. Nejnovější verze je 1.10.0. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu. Licence vychází z licence Apache 2.0.
Správa služeb hlavního města Prahy se potýká s následky kyberútoku. Hackerská skupina začala zveřejňovat na internetu některé z ukradených materiálů a vyzvala organizaci k vyjednávání. Ta zatím podrobnosti k případu sdělovat nechce. Případem se zabývá policie i Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB).
OCCT je oficiálně k dispozici na Linuxu (YouTube). Jedná se o proprietární software pro zátěžové testování a monitorování hardwaru.
Společnost OpenAI představila AI modely o3 a o4-mini (𝕏).
Pokud jste Tomáš Honzák, přihlaste se a bude vám zobrazena vaše domovská stránka.
Moje domovská stránka: http://www.honzak.cz
O mně: S unixy jsem začal v roce 1996, když jsem na střední škole brigádničil v internet sekci ČRo - Radio Prague (vysílání do zahraničí), a byl to IRIX a Linux. Postupně jsem od RH 5.2 přešel na Debian, a už u něj zůstal ((tehdy frčel Slink, dneska mám na serverech stable a doma Ubuntu ) Po několikaletém fungování v roli "skutečného" tučňáka (v naší firmě tradiční interní označení pro Configuration management) teď sedím pod cedulkou Quality Manager, nicméně, jak okolí správně posoudilo, tučňák není pozice ale built-in feature. A vůbec. Quork.
Rok narození: 1977
Bydliště: Praha
Kraj: Praha
Země: ČR
Linux používám od roku: 1996
Patička: Quork!
Datum registrace: starší než 12. 7. 2003
Skóre: 19