Portál AbcLinuxu, 30. dubna 2025 16:34
Sorry, machine gone over minute to rebootWTF?
Se zkusenostmi ze strednich skol v mem okoli by na tom byli lepe pouze gymnazisti bohuzel. Skolstvi neni schopne po x letech vyuky schopne i pres odpor narvat do lidi schopnost cist jednoduchy anglicky text, typicky dokumentaci :(Copak přečíst anglický text, to problém není. Větší problém je ho napsat, když anglicky neumíš. A což o to, napsat žblept do diskuze. Tam si vypomůžeš překladačem. Vlastně vůbec nechápu jak je možné že ti co jim píšu svou massa bob angličtinou do USA a Rakouska vůbec rozumí. Ještě že se bez ní obejdu při komunikaci s Polákama a Slovákama.
Jako chapu, taky nejsem zadnej talent na jazyky, ale aspon ten budouci cas by to tam chtelo, takhle to zni jako: sorry pred minutou jsem restartovali : )
…takhle to zni jako: sorry pred minutou jsem restartovali : )Doslovně vzato je to pravda, protože skutečně ve chvíli kdy odbachneš ten příkaz nastane proces, který by mohl přerušit na lokálním stroji jedině někdo s příslušnými právy.
No to asi jo (Kapicu nečtu pravidelně), protože souvislost nechápu.To je ovšem váš problém. Kdo to četl, tak ví, že na těch strojích se podle potřeby provozuje disklessový linux i lokálně instalované MS Windows 10. A jelikož Windows žádný X server nemají, je zcela zřejmé, že option ForwardX11 tam kvůli widlím nejspíš nebude.
To je ovšem váš problém.Děda je zas nějaký podrážděný po večeru…
Microsoft už vyhodil z oken RDP protokol
Opravdu? Máte podrobnosti? Čím to nahradil?
Mě spíše přijde směšný výpis přihlášených uživatelů citovaný v zápisku, kde očividně chybí samotná relace SSH, přes kterou je výpis získán. Vypadá to, že ani SSH není tou náhradou.
Mě spíše přijde směšný výpis přihlášených uživatelů citovaný v zápisku, kde očividně chybí samotná relace SSH, přes kterou je výpis získán.Můžete být trochu konkrétnější? Jednak to byl pouze ukázkový příklad. A pak - nechápu co máte na mysli tou SSH relací, protože to bylo překopírované rovnou z konzole.
Je na stroji někdo přihlášen?
Na tuhle otázku byla odpověď poměrně snadná. Po přihlášení přes ssh totiž máte k dispozici powershell, na kterém můžete spustit jednoduchý dotaz:
user@stroj:~$ ssh localadmin@10.0.3.111 query user localadmin@10.0.3.111's password: X11 forwarding request failed on channel 0 USERNAME SESSIONNAME ID STATE IDLE TIME LOGON TIME kuomintang console 1 Active none 07.11.2018 14:27
Tady bych čekal další řádek s uživatelem localadmin, který přes SSH spuštil příkaz „query user“.
Opravdu? Máte podrobnosti? Čím to nahradil?Jsem zapomněl otazník (pro úplnost: navrhoval jsem použití RDP místo Xek pod okny)
Ano, i to by bylo řešení. Ovšem osobně preferuji pro administraci PowerShell a příkazovou řádku, protože se to dá naskriptovat. Neřeknu jeden nebo dva stroje. Ale když je těch strojů čtyřicet, tak už se vyplatí investovat trochu času do seznámení s PowerShellem. No a pak stačí použít ve smyčce scp k nakopírování skriptu a pak ho přes ssh spustit.Opravdu? Máte podrobnosti? Čím to nahradil?Jsem zapomněl otazník (pro úplnost: navrhoval jsem použití RDP místo Xek pod okny)
Tiskni
Sdílej:
ISSN 1214-1267, (c) 1999-2007 Stickfish s.r.o.