Portál AbcLinuxu, 2. května 2025 17:18
Takze podle tohohle vyblitku vzniklo Slovensko na majetku ukradenem Ceskoslovensku?Vzdyt to je pravda, bez nas by tam jeste pasli ovce.
Kral zakazal smich, protoze nebylo cemu. Jenom jemu - a to nechtel.
Chceme změnit systém, ne klima!neni nad nejaky novy, spravedlivy socialismus. mozna bych jim mohl prodavat ostnaty drat na koncentracni tabory pro popirace lepsich zitrku a jine tridni nepratele.
Politik si obyvatelstvo své země nevybírá, všichni jsou občané dané země.
Ale vždyť to zdaleka není pravda!
Copak z Česka nebyli vysídleni Němci? Copak napříč světem neprobíhají etnické čistky?
Copak mají dnes „migranti“ stejný status jako občané? Copak nikde nebyl a není apartheid?
Copak státy nemohou rozličně (ne)vymáhat zákony v různých komunitách? Copak není Ausnahmezustand?
Copak stát nemůže člověku odejmout občanství? Což se ostatně děje: euroatlantické liberálně-demokratické státy občanství odebírají a dotyčné vraždí např. pomocí dronů, přestože pokud by jim občanství odebráno nebylo, měli by právo na spravedlivý proces a dokonce by ani nemohli být legálně popraveni.
(viz také např. Necropolitics)
Majitel firmy si své zaměstnance vybírá, koho příjme a koho ne a v rámci zákona je na svém pracovišti neomezeným pánem - on nese rizika a on rozhoduje, co se bude ve firmě vyrábět.
Inu, v čem se to pro – zaměstnance – liší od feudalismu?
Pokud si podnikatel kupuje politiky nebo funkci, nefunguje demokracie správně.
Přihořívá.
Že by demokracie v tržním kapitalismu, který umožňuje koncentraci moci větší než moc veřejných institucí, byla toliko vějička? Fíkový list?
Chceme změnit systém, ne klima! neni nad nejaky novy, spravedlivy socialismus.
No vskutku, pravdu díš, soudruhu. Nakonec jsem se přemohl a na chvíli odklopil dekl a nahlédl do té senkrovny. Tím je v podstatě řečeno vše.
Už sis také položil otázku, zdalipak jsi klimaticky spravedlivý? To znamená, že si musíš vykrmit černouška a nebo si ho vzít sem, aby se náležitě rozmnožil i tady. Neb na ně nejvíc dopadá #climatechange a zlá ruka Severu, jak jsem se tam dočetl.
Hlásíme se k nenásilí.
To jsem se taky dočet.Tohle vám fakt ale soudruzi kybyláčové nežeru. Žádný přechod ke komunismu se neobejde bez násilí a krveprolití. Čest práci, soudruzi!
Že byly ve slovenských a českých horách ještě nějaké doly, už bylo marginálníNo, jak se to vezme. ČSR byla na tom po 1.sv. válce relativně dobře ne proto, že by zde zůstalo 70% průmyslu, ale především proto, že odmítla převzít R-U finanční závazky. Což druhotně vedlo k ekonomickému úpadku pohraničí, osídlenému převážně německým obyvatelstvem, kde byly továrny, kterým R-U erár dlužil za armádní dodávky. Stejně tak odmítla ČSR odmítla akceptovat R-U dluhopisy, jimž R-U zaplatilo – již před válkou dodané – kamení na vybudování železničních tratí, které ale ČSR bez nároku na vyrovnání převzala. Zcela nepokrytě byly protěžovány české firmy a finanční ústavy. K tomu probíhala šikana nejenom státních zaměstnanců německé národnosti, ale všech, co se opovážili nové poměry otevřeně kritizovat. Následující vývoj byl tedy přímým důsledkem tohoto počínání.
V obecních kronikách 19. století v Čechách najdete hned několikrát jak široko daleko i několikrát po sobě vyschly všechny studny. A jak zas v jiných letech pro změnu následovalo tak deštivé léto, že se prakticky nic neurodilo.No dobrý, tuhle informaci si schovej, bude to relevantní argument až někdo řekne, že v Čechách nikdy dřív nebylo sucho / teplo / neúroda či jiné výkyvy počasí.
Bukovanský, Karel Jaromír: Dějiny Polské Ostravy, 1901 Doporučuji k důkladnému pročtení. Na str. 16 můžeme mj. číst: R. 1793 panovalo veliké sucho, tak že i studnice vyschly. Dále pak na straně 126: R. 1809–1811 bylo veliké sucho, že i studně vychly – podotýkám že tři roky po sobě. Takže jak vidno nic nového pod slunce a hysterie není na místě!No dobrý, tuhle informaci si schovej, bude to relevantní argument až někdo řekne, že v Čechách nikdy dřív nebylo sucho / teplo / neúroda či jiné výkyvy počasí.
No dobrý, tuhle informaci si schovej, bude to relevantní argument až někdo řekne, že v Čechách nikdy dřív nebylo sucho / teplo / neúroda či jiné výkyvy počasí.Vypadá to, že ti někde něco přeskakuje.
který říkal, že v neolitu se najednou udělalo takový teplo, že lidi mohli vylézt z jeskyní a začít hospodařitNo jo, jenže tím "takový teplo" se myslí teploty výrazně vyšší než předchozí stav (kdy bylo klima hodně studené), ale průměrně stále nižší nebo ne příliš vyšší než posledních 1000 let.
Dnes je všeobecně oblíbeným zdrojem informací Wikipedia. Což o to, v mnoha případech je žádoucí, když je zpracované heslo výsledkem všeobecného konsensu. Ale zrovna v tomto případě to neplatí. Jistě znáte ono úsloví: "stokrát opakovaná lež se stává pravdou". A v případě Wikipedie to funguje zrovna tak. Výmysl vycucaný z prstu, který od sebe po řadu let "renomovaní historici" navzájem opisovali, je považován za věrohodný, jelikož může být doložen hromadou citací. Ale fakt, založený na svědectví očitého svědka je zpochybněn, jelikož nemůže být doložen ničím jiným, než jeho čestným slovem.Tohle je zcela bezcenná informace, pokud nenapíšeš, co konkrétně tím máš na mysli / s čím na wikipedii máš problém a proč.
Očekával bych na začátku jednoodstavcové shrnutí, v čem to heslo není validní...Je to hned ten první odstavec. Ten zbytek byl uveden jen pro to, aby objasnil proč tak soudím. A pokud se vám něco na tom zpracování nezdá, tak se rovněž snažte být konkrétní. A pokud vám chybí zdroje, tak vám nic nebrání si je dohledat. Abclinuxu není wikipedie a do své wiki to zpracuji až budu mít čas. Jinak se omlouvám za toho osla – ujelo mi to.
Fitch do firmy Abercrombie & Fitch nevstoupil až r. 1904, a také nebyl žádný inovátor.Nepřijde mi, že by tam tohle tvrdili, pokud vidim dobře, píšou tam, že v roce 1904 už měl jméno v tom názvu (ne, že tam bylo toho roku přidáno) a že o něm A&F tvrdí, že byl inovátor. Ale díval jsem se jen letmo, možná jsem něco přehlídl. Čekal jsem spíš popravdě, že budeš řešit klima, tohle téma asi nebudu až tak řešit...
Za dobu existence země se totiž klima radikálně změnilo už mockrát a pokaždé se ta země z toho nějak vykřesala.To ano - tady máš seznam takových událostí.
Rád bych podotkl, že jedno z obrovských vymírání - carboniferous - bylo způsobeno příliš nízkou koncentrací CO2.Hm. Že by to znamenalo, že třeba existuje určitá optimální úroveň CO2? Je něco takového vůbec možné, že by existovala správná míra nějaké látky v nějakém systému, přičemž jak nedostatek tak nadbytek škodí? Já vim, že to je hodně divoký koncept, s jakým se člověk ještě reálně nesetkal v žádné oblasti. Ale přesto bych ho úplně nevylučoval...
Dnešní rostliny ztratí polovinu energie získané ze slunce (pomocí fotosyntézy) na opravu chyb způsobených příliš nízkou koncentrací CO2. Jinak řečenou, rostliny melou a živoří na spodní hranici koncentrace CO2. Mimochodem, prodávají se do skleníků přístroje na výrobu CO2. Skutečně zvýší výnos na dvojnásobek bez hnojiv. Výnos rostlin se při vyšší koncentraci CO2 zcela přírodně a ekologicky zdvojnásobí, protože odpadají chyb vzniklé současnou příliš nízkou koncentrací CO2, viz předchozí odstavec.Hele, už ti to tu navrhovali lidi v komentářích dříve: Zvyš si klidně koncentraci CO2 u sebe doma několikanásobně nebo si zalez do skleníku s takovou koncentrací, chvilku* tam pobuď a pak přijd napsat report na abc, jaký to bylo skvělý. *) kde chvilku znamená minimálně den, příp. více
CO2 není žádný jedovatý plyn. Zvýšení současné koncentrace CO2 klidně na dvacetinásobek nemá člověk sebemenší šanci nijak zaznamenat.Prosím o zdroj. Můj zdroj říká totiž něco jiného a to, co se tam píše, mam potvrzeno i v praxi. V práci máme v kanceláři měřák koncentrace CO2, který byl zakoupen, protože si někteří kolegové stěžovali na špatný vzduch. Měřák jim dal za pravdu, jelikož hodnoty stoupaly v odpoledních hodinách k 1000ppm, což je zhruba 2.5 násobek běžné hodnoty. Už tuto relativně stále malou hodnotu lidé negativně pocítili. Ad hominem se tu dopouštíš především ty. Odkud pochází ta tvoje informace?
Ponkrat narozdil od odtatnich tady nekeca blbostiPonkrac keca blbosti i v oblastech, o kterych si mysli (nebo minimalne se tvari), ze neco vi. Nedavno tu vykladal, ze existuje spousta platforem, kde neni typ uint16_t. Dosud nebyl schopen dat jeden konkretni priklad, i pres opakovane vyzvy. Diskuze o databazich nebo programovacich jazycich byvaji taky dost tristni (treba zde suverene tlapal o tom, ze v Jave zavolani new nezarucuje, ze bude alokovany novy objekt,... skoda ze specifikace jazyka ho usvedcuje z omylu).
—Tomasz OryńskiJan Szyszko, nechvalně známý polský ministr životního prostředí, odpovědný za vážné poškození polské přírody a za kácení Bělověžského pralesa, náhle dne 9. října zemřel. Ještě před několika dny hovořil s novináři a tvrdil, že kysličník uhličitý je "životadárný plyn" a že je mu líto, že je Greta Thurnbergová pomýlená a říká blbosti a že aktivisté účastnícící se demonstrací požadující akce proti globálnímu oteplováni by měli být vyšetřováni a potrestáni. Také řekl, že mnozí útočí na polské uhlí jen proto, že je polské, protože pálení uhlí je čisté - Jan Szyszko vždycky tvrdošíjně popíral, že ovzduší v Polsku je nejznečištěnější v Evropě a že pálení uhlí způsobuje smoj a znečištění vzduchu. Tvrdil, že to se týká pouze zahraničního uhlí a že vzduch znečišťuje také přirozený pyl ze stromů a z květin.
Podle Polsat News zemřel na chorobu plic, často spojovanou se znečištěním ovzduší. Nemohu si nepovšimnout, že je v této tragické události určitá ironie.
Jistě znáte ono úsloví: "stokrát opakovaná lež se stává pravdou". A v případě Wikipedie to funguje zrovna tak. Výmysl vycucaný z prstu, který od sebe po řadu let "renomovaní historici" navzájem opisovali, je považován za věrohodný, jelikož může být doložen hromadou citací. Ale fakt, založený na svědectví očitého svědka je zpochybněn, jelikož nemůže být doložen ničím jiným, než jeho čestným slovemJa bych s tu spolehlivosti ocitych svedku byl mozna trochu opatrnejsi. Ono neni nahoda, ze se v kriminalistice povazuje ocity svedek za nejmene verohodny dukaz (i kdyz v CR je bezny i jeste mene verohodny dukaz, tzv. pachova stopa)...
Když si na wikipedii čtu o tématech, kterým hlouběji rozumím, většinou je tam tolik blbostí až to bolí.Ano, o astrologii se tam jasně píše, že je to pavěda a podvod. Chápu, že ti to vadí. Je to nevděčná odbornost, býti astrologem. Já jako biolog občas na nějakou chybu narazím, ale není to horší než v klasických encyklopediích, možná i naopak.
Navíc dělnická třída a nezaměstnaní si toho proporčně až tolik zkonzumovat dovolit nemůžou.citation needed kdybych tě vzal doslova, tak obezita je především problém chudiny ale ono se to týká celkového životního stylu
Po uspokojení základních potřeb lidem s vyšším příjmem samozřejmě zbude víc na spotřebu. Ať už jde o
Nebo když peníze zůstanou ležet ve finanční instituci, jsou často dále „investovány“ do aktivit devastujících životní prostředí (likvidace pralesa, nebo třeba stavba nových uhelných elektráren, jak to činí Japonsko v zahraničí).
Co se zdejšího smogu týče, tak to je snadné – přitom, jaká část průmyslu zde byla omezena nebo zrušena… aby se následně přesunula jinam. To není žádné umění, to je pokrytectví.
Srovnání s kapitalistickým Japonskem je víc než padnoucí. Viz čtyři velké nemoci ze znečištění (zrovna jokkaiči zensoku je důsledek znečištění ovzduší kvůli fosilním palivům). Načež se začalo regulovat – a podstatná část průmyslu se přesunula do jiných rozvojových částí jihovýchodní Asie a okolí.
Ten zbytek znečišťovatelů ale v Česku stále je, viz Chvaletice, Bílina atd.
Moji predci za vlast a narod bojovali na vychodni fronte obou velkych valek. Jeden je dokonce jeste mezi nami. Myslim, ze byt o par let mladsi, rad by ti svuj nesouhlas vyjadril brachialnim zpusobem.Asi udělali tvoji vznešení předci někde chybu, jestliže jejich potomek se živí tak amorálním způsobem, jaký jsi tady popsal. To na nějakou brachiální výchovu moc nevypadá, jestliže klidně něco takového tolerují. Anebo jim to tajíš / dostatečně přiklášluješ?
Myslis si, ze setreni penez zakaznikum je amoralni?Když je toho dosaženo těma metodama, který jsi tu popisoval (ie. vydírání), tak ano.
Jake vydirani? Myslis znalost lidskych zdroju a udrzovani mirneho napeti?Ne, myslim vydírání za účelem efektivního ždímání zaměstnanců. A to přestírání kamarádství je už jen taková fekální třešnička na tom dortu z exkrementů...
Je podle tebe spravne delat praci pro praci?To mě v tomhle kontextu vůbec nezajímá, protože účel nesvětí prostředky. Považoval bych tu činnost za amorální, i kdybys to dělal pro řád svatých dobročinných sester starajicích se o nemocné. A vůbec, to s tím, že zaměstnanec je "zdroj" jsou stejně jen takové racionalizační kecy. Pro slušnou firmu je zaměstnanec partner ve spolupráci, ne "zdroj". To už bys rovnou mohl říkat, že zaměstnanec je dobytek, nevidim v tom rozdíl.
"vytvářet hodnoty"Kde já jsem tohle jenom slyšel?
Proč bych měl být bez vaší astrologie v zadeli, já si u vás horoskop nikdy neobjednalProtože nemáš co říci, nemáš žádný věcný argument. A kdybys v té chvíli jako malé hysterické rozmazlené děcko nemohl poukázat na mojí astrologii - tak jsi nahranej. Prostě když máš prázdnou makovici, a nic v ní - tak můžeš ještě začít z astrologií. To ti ovšem do tvé hlavy nic nepřidá, jen zviditelníš, že v ní máš kulové.
Mali nemalý podiel na civilizačných a kultúrnych prevratoch.To je pravda a přijde mi škoda, že třeba v dějepise se těmhle věcem nevěnuje moc pozornost a místo toho se řeší, že nějakého Maňase 3. vystřídal na trůnu Maňas 4. v roce tom a tom, i když to vlastně nemělo nijak moc velký dopad. Jedna taková hodně význámná klimatická událost bylo Prokopiovo minimum v 6. století a tady je článek, kde to autoři dávají do souvislosti s migrací Slovanů. To by se ti mohlo líbit
Akorát je potřeba mít na paměti, že spousta z toho jsou hypotézy, které je těžké potvrdit. Nicméně vycházejí IMO z celkem dobrých informací.A přesně o tom je tenhle blogpost. Protože většina informací, co se dnes podává na školách v oblasti humanitnách věd nejsou ve skutečnosti nic jiného než hypotézy petrifikované v čase na základě politické poptávky.
Orientace v IT je pro mne pouze vedlejším produktem mých zájmů, a je čirá náhoda, že mne od r. 1999 živí.Já to mám stejně. Programování není žádná věda, to se naučí naprosto každý, kdo má trochu sebedisciplíny a zájem. Daleko větší uplatnění je, když člověk umí programovat + ještě nějaký obor do hloubky.
A přesně o tom je tenhle blogpost. Protože většina informací, co se dnes podává na školách v oblasti humanitnách věd nejsou ve skutečnosti nic jiného než hypotézy petrifikované v čase na základě politické poptávky.Já bych řekl, že podstatná část humanitních věd jsou více méně vytvořeny na politickou objednávku. Když se drsně změní režim, změní se i celé humanitní vědy. Málokde je to tak jasně vidět jako v oborech jako je historie, filozofie, genderové vědy, politologie, psychologie, sociologie, mediální obory, a další. Kdyby se podával nezkreslený dějepis třeba jen 20. století a světových válek - tak by většina lidí prožila značný šok.
Tiskni
Sdílej:
ISSN 1214-1267, (c) 1999-2007 Stickfish s.r.o.