Portál AbcLinuxu, 1. května 2025 11:33
'Vytvořil jsem unikátní obsah, který dávám ke stažení na svých stránkách, ale chtěl bych, aby v případě že někdo obsah stáhne ho nemohl dále šířit pod svým jménem/ měnit apod.. Prostě bych chtěl zachovat odkaz na stránky kde je obsah k mání.. Jedná se o kompilaci obrázků v JPG..
Tiskni
Sdílej:
Tu kontrolu vám dá jedině DRM, kdy se budete bavit jenom s takovým zařízením, u kterého máte zaručeno, že obrázek pouze zobrazí (i když pak je možné stejně použít třeba fotoaparát).A co starý dobrý PrintScreen?
ale vzit do ruky fotak a ofotit si monitor snad pujde vzdyckyJo, jenže ten foťák bude znamenat už převod dat(nevím jaký je pro to odborný termín). A navíc klidně můžou do DRM-compatibile monitoru zabudovat IR svítilnu a je dofoceno.
A ty si na foťák můžeš doinstalovat filtrA to exsituje? Paráda. Kde se to dá sehnat?
nebo můžeš provést HW zásah do monitoru... pokud by tam byla kontrola pomocí nějakého okruhu jestli je svítilna v pořádku tak místo ní vložit patřičný odpor, nebo nějaký nelineární prvek s podobnou charakteristikou,..A od čeho jsou záruky? Snad si někdo nemyslel, že jsou tu od toho aby něco zákazníkovi zaručovaly. Jinak u CRT monitorů by se dala do luminoforu přimíchat nějaká látka, která při buzení elektrony vyzařovala IR(existuje vůbec něco takového?) a u LCD už by se také něco našlo.
Tohle bude vždycky hra na kočku a na myš...Samozřejmě, ani AES s MD5 nejsou na 100%.
Na to je snad HDCP ochrana u HDMI rozhrani.
TechnickéTak to se radši věnuj obsahu poslední cifry konstany PÍ.
Kdo vám zaručí, že právnické bude někdo dodržovat?Nikdo, ale v případě porušení vznikají úplně jiné možnosti.
Obavam se, ze ani tohle neni argument - on by ten RAW sel udelat i zpetne, i kdyz dost pochybuju, ze by se s tim nedko delal ...Chci vidět, jak zrekonstruuješ obrázek zkomprimovaný do JPEGu (tedy ztrátovou kompresí).
tak pomalu nemusi stahovat ten puvodni, muze si to rovnou nakreslit cele samAno, to že si to člověk může nakreslit sám je poslední kapka :D. V takovém případě opravdu nepomůže nic jiného než ten obrázek nikdy nikde nezveřejnit. Ale tak... holt příspěvky typu ochrana veřejně vystavovaných obrázků nebo obousměrná kompresní funkce s konstantním výstupem... začínám mít pocit, že někteří abclinuxáci moc koukaj na scifi a už jim to blbne hlavu..
ISSN 1214-1267, (c) 1999-2007 Stickfish s.r.o.