Dnes a zítra probíhá vývojářská konference Google I/O 2025. Sledovat lze na YouTube a na síti 𝕏 (#GoogleIO).
V Bostonu probíhá konference Red Hat Summit 2025. Vybrané přednášky lze sledovat na YouTube. Dění lze sledovat na síti 𝕏 (#RHSummit).
Společnost Red Hat oficiálně oznámila vydání Red Hat Enterprise Linuxu 10. Vedle nových vlastností přináší také aktualizaci ovladačů a předběžné ukázky budoucích technologií. Podrobnosti v poznámkách k vydání.
Tuto sobotu 24. května se koná historicky první komunitní den projektu Home Assistant. Zváni jsou všichni příznivci, nadšenci a uživatelé tohoto projektu. Pro účast je potřebná registrace. Odkazy na akce v Praze a v Bratislavě.
Troy Hunt představil Have I Been Pwned 2.0, tj. nový vylepšený web služby, kde si uživatelé mohou zkontrolovat, zda se jejich hesla a osobní údaje neobjevily v únicích dat a případně se nechat na další úniky upozorňovat.
Microsoft představil open source textový editor Edit bežící v terminálu. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT.
V Seattlu a také online probíhá konference Microsoft Build 2025. Microsoft představuje své novinky. Windows Subsystem for Linux je nově open source. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT.
Z příspěvku Turris Sentinel – co přinesl rok 2024 na blogu CZ.NIC: "Za poslední rok (únor 2024 – únor 2025) jsme zachytili 8,3 miliardy incidentů a to z 232 zemí a z jejich závislých území. Tyto útoky přišly od 6,2 milionu útočníků (respektive unikátních adres). SMTP minipot je stále nejlákavější pastí, zhruba 79 % útoků bylo směřováno na tento minipot, 16 % útoků směřovalo na minipot Telnet, 3 % útoků směřovaly na minipot HTTP a 2 % na minipot FTP. Dále jsme zaznamenali 3,2 milionu unikátních hesel a 318 tisíc unikátních loginů, které útočníci zkoušeli."
Byla vydána (Mastodon, 𝕏) nová verze 3.0.4 svobodné aplikace pro úpravu a vytváření rastrové grafiky GIMP (GNU Image Manipulation Program). Přehled novinek v oznámení o vydání a v souboru NEWS na GitLabu. Nový GIMP je již k dispozici také na Flathubu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.4 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 136. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Po dvou letech bych si chtel poridit novy notebook. Asus co mam ted je sice fajn, ale uz se mi tak nejak okoukal a hlavne v posledni dobe potrebuji delsi vydrz na baterii a 2 hodiny jsou proste malo..
Přečetl jsem si po dvou letech některé moje zápisky tady na ABClinuxu..
Ahoj! Obracím se na vás s prosbou ohledně jedné věci.. A to, jak správně ošetřit vývoj a následný prodej software.
Stránky jsou dlouhé, krátké, široké i úzké, zábavné i nudné.. Ale jsou i stránky, které vůbec nejsou, ačkoliv by bylo dobré kdyby byly..
Když jsem před nedávnem řešil výběr ntebooku do školy, nemohl jsem se rozhodnout mezi výše zminovanými kandidáty. Bohužel jsem se stále ještě nerozhodl, i když nejspíše půjdu do HP 2133. Jenže z bezesných nosí u počítače, kdy jsem doledával parametry, videa, obrázky booků, jsem si získal snad docela dobrý přehled. Takže bych se chtěl podělit o takové malé srovnání..
To bych nebyl já, abych nechtěl za své peníze to nejlepší
Bude mi 21 let. Bohužel jaksi příliš nerozumím dnešní době.. Potřeboval bych to trochu vysvětlil.
'Vytvořil jsem unikátní obsah, který dávám ke stažení na svých stránkách, ale chtěl bych, aby v případě že někdo obsah stáhne ho nemohl dále šířit pod svým jménem/ měnit apod.. Prostě bych chtěl zachovat odkaz na stránky kde je obsah k mání.. Jedná se o kompilaci obrázků v JPG..
Právě jsem se vrátil z nákupu v Tescu, kde jsem viděl Asus eee PC (Asi tu starší verzi). Jsem unešen. Chci ho taky..
Chtěl bych podnikat na živnostenský list, ale bohužel se nějak nemohu dohledat, kolik se platí SP a ZP... A k jakému dni od počátku podnikání se musí zaplatit.
Vysvětlí mi někdo, co to znamená ten "SAP?"
Na Aukru jsem obchdoval několik let. Ale vzhledem k událostem v poslední době jsem se rozhodl ho naprosto bojkotovat a ode dnešního dne na něm přestat prodávat/ kupovat...Kdo se ke mě připojí?
Mandrake, openSuSe, Ubuntu/Kubuntu, Fedora, Dream Linux, Fox linux.. A mnohem víc.. Všechno jsem to používal. Pak na roky zakotvil u Archu. Ale co dál?? Kam dál jít, když Arch nebaví? Gentoo? Raději ne.. Kam dál se může člověk ubrat, aniž by klouzal na stranu BSD?
Tak jsem teď tak trochu přemýšlel a diskutoval.. Pojďte přispět názorem tomu co má windows Vista
Hledám šikovného grafika na tvorbu webové hlavičky (loga) o rozměrech 900x200px, případně jednoduché grafiky na web. Na oplátku vypomohu s HTML, CSS, PHP, MySQL... Všimněte si dole umístěného obrázku :-) Potřeboval bych doplnit textové, obrázkové logo slova "Gamesa"
Ano, nebo ne? Máte ho někdo? Mám do toho jít, nebo se LG vyhnout obloukem?
Tak jak? Má cenu do mého ThinPadu R61 dokoupit další 2 GB modul? Měl bych tedy 4 GB a pak by tedy bylo vhodno přejít i na 64-bit systém. Má někdo odkaz na nějaké srovnání rychlosti apod.? Opět jsem začal pařit nějaké hry, takže jestli pak se dá pozorovat zvýšení výkonu při změně z 2 GB na 4??
Ano je to tak.. Už jsem nedoufal, že dnes dorazí. Ale přece jemo mám štěstí..
Momentálně řeším (alespon pro mě) zajímavý problém s PHP a MySQL..
Před nedávnem jsem prosil o radu při výběru nového NTB. Jako obvykle to dopadlo úplně jinak a já již zítra naklušu objednat můj nový stroj.. A cože to bude?
Mám jedno dilema.. Naskytla se mi možnost, pořídit si za cenu přepisu Škodu 100. Byla by od prvního majitele, který s ní jezdil pouze "víkendově" a navíc se jedná o garážovaný vůz..