Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Vláda dne 16. července 2025 schválila návrh nového jednotného vizuálního stylu státní správy. Vytvořilo jej na základě veřejné soutěže studio Najbrt. Náklady na přípravu návrhu a metodiky činily tři miliony korun. Modernizovaný dvouocasý lev vychází z malého státního znaku. Vizuální styl doprovází originální písmo Czechia Sans.
Vyhledávač DuckDuckGo je podle webu DownDetector od 2:15 SELČ nedostupný. Opět fungovat začal na několik minut zhruba v 15:15. Další služby nesouvisející přímo s vyhledáváním, jako mapy a AI asistent jsou dostupné. Pro některé dotazy během výpadku stále funguje zobrazování například textu z Wikipedie.
Více než 600 aplikací postavených na PHP frameworku Laravel je zranitelných vůči vzdálenému spuštění libovolného kódu. Útočníci mohou zneužít veřejně uniklé konfigurační klíče APP_KEY (např. z GitHubu). Z více než 260 000 APP_KEY získaných z GitHubu bylo ověřeno, že přes 600 aplikací je zranitelných. Zhruba 63 % úniků pochází z .env souborů, které často obsahují i další citlivé údaje (např. přístupové údaje k databázím nebo cloudovým službám).
Open source modální textový editor Helix, inspirovaný editory Vim, Neovim či Kakoune, byl vydán ve verzi 25.07. Přehled novinek se záznamy terminálových sezení v asciinema v oznámení na webu. Detailně v CHANGELOGu na GitHubu.
Tiskni
Sdílej:
ako komu.Samozřejmě. Mě by u notebooku pár cm navíc nevadilo (teď mám 14" IBM T40), pokud by se to nepodepsalo na zvýšené hmotnosti.
no este je tu aj posunutie klavesnice voci monitoru o cca 1/5 sirkyTo by mi taky vadilo. Jsem zvědavý, jestli se objeví nějaký notebook s klávesnicí vystředěnou trackpointem do osy displeje.
Paměti- Je mi celkem jedno, jestli 1GB, nebo 2. Další paměť se dá dokoupit.Na to pozor, rozhodně by sis měl zjistit, jakou paměť má notebook osazenou - jestli tam vůbec nějaký volný slot pro přidání paměti je.
A teď to nejdůležitější: KOLIK na to mám- 25000 Kč. EDIT: Tak trošku jsem se zamiloval do tohoto: FSC Amilo xi2528Lesklej desplej, fuj. Nezapomínej, že pro pohodlnou práci s počítačem jsou potřeba i jiné věci než jen GHz a GB.
..., ale servisní středisko Aceru. To je něco tak strašného, že si to peklo snad ani nelze představit. V zásadě počítejte s tím, že bez dobrého právníka a posudku soudního znalce Acer neopravíte. Dá se jednoduše říci, že Acer je notebook bez záruky. Ačkoli teoreticky je záruka 2 roky (a to jen pokud to kupujete jako osoba, ne na IČO), pak prakticky díky chování servisního střediska Aceru prakticky není záruka žádná a pokud uplatnit reklamaci Aceru v záruce je obrovská naivita.Uch, no tak teda jak napsal nize, reklamace LCD TV+Monitor probehla behem 3 dnu. Odvoz zdarma - domluvil jsem se na dni, pak jsem vzal LCD do prace, prepravni firma se pro nej zastavila. Za tri dny mi dali vedet, ze LCD prijde zpet a prepravce ho privezl zase do prace. Zadny problem, bylo to poprve, co jsem takovouhle reklamaci zazil. Takze peklo jsem rozhodne jeste nezazil. Zajimavy, jak muzou byt dve zkusenosti tak odlisne.
každej den s nim chodim na přednášky/cvikaVíš, co nechápu? Proč si nikdo na přednášky dřív nebral psací stroj ale dneska si lidi berou notebooky? Psací (neelektronickej, pěknej) stroj bych si docela rád pořídil, ale nebyl by problém sehnat pásky? Netuší někdo?
Plus noťase: netřeba papír, místo stačí málo. Nevýhoda: obrázky a něco rukou jak? Asi foťákem ...
Už jsem taky začal na školení nebo na angličtinu tahat noťas.
No rozhodne by som nekupoval notebooky na A ;) Mal som Acer, síce celkom kvalitný až na jednu drobnosť: pánty.
Teraz som si kúpil Lenovo r61. Ten vydrží na baterku približne 5h (nemám tickless kernel ani cpufreqd, teda celkovo žiadne šetrenie energie). Materiály sú veľmi kvalitné, odporúčam lenovo.
cpufreqd? z ktorej jaskyne si prave vyliezol? :DJežiš tak tohle mne pobavilo