Byla představena nová verze modelu Claude Opus 4.6 od společnosti Anthropic. Jako demonstraci možností Anthropic využil 16 agentů Claude Opus 4.6 k vytvoření kompilátoru jazyka C, napsaného v programovacím jazyce Rust. Claude pracoval téměř autonomně, projekt trval zhruba dva týdny a náklady činily přibližně 20 000 dolarů. Výsledkem je fungující kompilátor o 100 000 řádcích kódu, jehož zdrojový kód je volně dostupný na GitHubu pod licencí Creative Commons.
Kultovní britský seriál The IT Crowd (Ajťáci) oslavil dvacáté výročí svého prvního vysílání. Sitcom o dvou sociálně nemotorných pracovnících a jejich nadřízené zaujal diváky svým humorem a ikonickými hláškami. Seriál, který debutoval v roce 2006, si i po dvou dekádách udržuje silnou fanouškovskou základnu a pravidelně se objevuje v seznamech nejlepších komedií své doby. Nedávné zatčení autora seriálu Grahama Linehana za hatecrime však vyvolává otázku, jestli by tento sitcom v současné Velké Británii vůbec vznikl.
Společnost JetBrains oznámila, že počínaje verzí 2026.1 budou IDE založená na IntelliJ ve výchozím nastavení používat Wayland.
Společnost SpaceX amerického miliardáře Elona Muska podala žádost o vypuštění jednoho milionu satelitů na oběžnou dráhu kolem Země, odkud by pomohly zajistit provoz umělé inteligence (AI) a zároveň šetřily pozemské zdroje. Zatím se ale neví, kdy by se tak mělo stát. V žádosti Federální komisi pro spoje (FCC) se píše, že orbitální datová centra jsou nejúspornějším a energeticky nejúčinnějším způsobem, jak uspokojit rostoucí poptávku po
… více »Byla vydána nová verze 2.53.0 distribuovaného systému správy verzí Git. Přispělo 70 vývojářů, z toho 21 nových. Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 216. sraz, který proběhne v pátek 20. února od 18:00 v Red Hat Labu (místnost Q304) na Fakultě informačních technologií VUT v Brně na ulici Božetěchova 1/2. Tématem srazu bude komunitní komunikační síť MeshCore. Jindřich Skácel představí, co je to MeshCore, předvede nejrůznější klientské zařízení a ukáže, jak v praxi vypadá nasazení vlastního repeateru.
Byla vydána nová major verze 9.0 multiplatformní digitální pracovní stanice pro práci s audiem (DAW) Ardour. Přehled novinek, vylepšení a oprav v poznámkách k vydání.
Hodnota Bitcoinu, decentralizované kryptoměny klesla pod 70 000 dolarů (1,44 milionu korun).
Valve z důvodu nedostatku pamětí a úložišť přehodnocuje plán na vydání zařízení Steam Controller, Steam Machine a Steam Frame: „Cílem tedy stále zůstává vydat všechna tři nová zařízení v první polovině letošního roku, ale přesná data a ceny jsou dvě věci, na kterých usilovně pracujeme a jsme si dobře vědomi toho, jak rychle se v tomto ohledu může vše změnit. Takže ač dnes žádné zveřejnitelné údaje nemáme, hned jak plány finalizujeme, budeme Vás informovat.“
Do 20. února lze hlasovat pro wallpapery pro Ubuntu 26.04 s kódovým názvem Resolute Raccoon.
Po dvou letech bych si chtel poridit novy notebook. Asus co mam ted je sice fajn, ale uz se mi tak nejak okoukal a hlavne v posledni dobe potrebuji delsi vydrz na baterii a 2 hodiny jsou proste malo..
Moje pozadavky:
-Rozliseni vetsi nez 1366x768, velikost 15.6. Ne vice! Pokud bude napriklad +-14" tak to taky preziju. Notebook bude lezet prevaznou vetsinu zivota na stole, ale obcas si s nim lehnu do postele.
-Baterie s vydrzi alespon 3 hodiny. Cim vice, tim lepe. Ochotny jsem ozelet mechaniku na ukor delsi vydrze baterie.
-Matne plasty. Soucasny Asus je samy leskly plast a kdo to ma porad lestit? Pokud by mel i matny displej, budou to jedine body navic.
- Operacni system bych rad licencovany Windows 7 PROFESSIONAL. Sice na to asi nasadim i Linux, ale W7 v profikach je proste sichr po business aplikace. Home Premium nechci z duvodu absence vzdalene plochy a zadneho XP mode. Nabizi se koupit NTB bez OS a ty Win bych dokoupil zvlast..
Cena - 15 000 +-
Ostatni parametry jsou mi celkem sumak. 4 GB RAM pro Fallouta 2, SWAT4 a Duke Nukem 3D staci stejne jako prumerny pevny disk, ktery nahradim SSDckem hned jak vyberu notebooka. Jestli to bude na platforme AMD nebo Intel je mi uz taky jedno. AMD mam ted, jsem spokojeny, akorat proti stejne variante s Intelem znatelne vic topi do klina :)
Na co notebook bude pouzivan:
- Psani textu (mail, word)
- Surfovani na netu
-Prehravani filmu
- Obcas neco programuju pro Windows Phone ve Visual Studiu
- Uprava fotek v GIMPU, grafika v Inkscape
- Hrani starsich her (SWAT4, Fallout 1 a 2, Duke Nukem 3D, Aliens vs Predator) ale kdyby na tom chodil treba Skyrim, asi bych neodolal a koupil :)
SHRNUTO a podtrzeno: Hledam notebook s vetsi vydrzi na baterii, lepsim sasi, prumernym vykonem (napriklad i3 predpokladam ze bude stacit ve spojeni s nejakou jinou kartou nez Intel :)) a odpovidajici cenou. Nerad bych znacku Acer. Osobne jsem tuto znacku nikdy nemel, ale je mi nesympaticka a chtel bych se ji vyhnout. Rad bych znacku Dell, ale tam se urcite nevejdu s cenou (mam Dell telefon). Ted prostor pro Vase rady :)
Vsem predem dekuji!
EDIT: Trochu to popira co sem psal, ale libi se mi tento Fujitsu Lifebook AH531...
Tiskni
Sdílej:
-Rozliseni vetsi nez 1366x768, velikost 15.6. Ne vice! Pokud bude napriklad +-14" tak to taky preziju. Notebook bude lezet prevaznou vetsinu zivota na stole, ale obcas si s nim lehnu do postele. -Baterie s vydrzi alespon 3 hodiny. Cim vice, tim lepe. Ochotny jsem ozelet mechaniku na ukor delsi vydrze baterie. - Operacni system bych rad licencovany Windows 7 PROFESSIONAL. Sice na to asi nasadim i Linux, ale W7 v profikach je proste sichr po business aplikace. Home Premium nechci z duvodu absence vzdalene plochy a zadneho XP mode. Nabizi se koupit NTB bez OS a ty Win bych dokoupil zvlast.. Cena - 15 000 +-Tady si dost protiřečíš. Buď chceš solidní výdrž baterie a solidní LCD, nebo chceš levnej notebook. Kam sahají mé zkušenosti, přes 3h výdrže se dostal jeden DELL, co jsem měl v ruce, ale to bylo o +-40kKč a o tom, že byla vyjímatelná mechanika, místo které bylo možné vložit do notebooku přídavný akumulátor.
To se mi nějak nezdá... Kravina
lspci ji prostě přestalo vidět a v biosu už po ní také není stopa. No asi se jedná o jeden vadný kus.