Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za duben (YouTube).
Provozovatel čínské sociální sítě TikTok dostal v Evropské unii pokutu 530 milionů eur (13,2 miliardy Kč) za nedostatky při ochraně osobních údajů. Ve svém oznámení to dnes uvedla irská Komise pro ochranu údajů (DPC), která jedná jménem EU. Zároveň TikToku nařídila, že pokud správu dat neuvede do šesti měsíců do souladu s požadavky, musí přestat posílat data o unijních uživatelích do Číny. TikTok uvedl, že se proti rozhodnutí odvolá.
Společnost JetBrains uvolnila Mellum, tj. svůj velký jazykový model (LLM) pro vývojáře, jako open source. Mellum podporuje programovací jazyky Java, Kotlin, Python, Go, PHP, C, C++, C#, JavaScript, TypeScript, CSS, HTML, Rust a Ruby.
Vývojáři Kali Linuxu upozorňují na nový klíč pro podepisování balíčků. K původnímu klíči ztratili přístup.
V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
v kostce: naridit muze, doprava je tvuj problem a pokud zavolas na zamestnavatele pracak, tak tam nejspis brzy sam skoncis
anonymni udavani ti jinak prijde naprosto v poradku?
Tak, tak. Zákon má jasné pravidlá pre prácu nadčas. Je však vecou každého jedného súdruha, či bude pracovať (alebo či si nedohodne sám s nadriadeným pravidlá) pre firmu, kde sú nadčasy stabilnou súčasťou rozvrhu práce.
Pri rozhodovaní treba zvážiť svoju "unikátnosť" na trhu, možnosť nájdenia inej práce, finančné záväzky (hypotéky...), počet závislých osôb na príjme...
a pak smrdim, ale to mi jako spravnemu pumpickovi nevadi, ze ano?
To nemusí bých řízení samotného projektu - skoro všechny případy, které pamatuju v posledních dvou letech, se do časového tlaku dostaly tím, že zadavatel měnil zadání, požadoval rozličné úpravy a podobné zdržovačky...To je vcelku normální chování zákazníka a obvykle se s tím v řízení projektu počítá.
... ale deadline zůstala nezměněná (např. z toho důvodů, že je dopředu obědnaná rklamní kampaň).Jo, pokud třeba 2 týdny před koncem zjistíte, že je potřeba dodělat ještě tohle nebo támto a s deadline opravdu nelze hnout, tak to se taky obvykle bere na přesčasy nebo nějak šulí. Ale pokud to praktikujete půl roku v kuse jak píše tazatel tak si koledujete jen o průser. (Stres, špatný produkt, nasrání na obou stranách. Ostatně to vidíte na dotazu - "má zaměstnavatel právo mi upírat autobus domů?" - loajalita jak prase.)
Presne tohle egoisticke mysleni, jen na sebe a teprve potom na firmu, ktera mi propujcila pracovni misto, to vede k tomu, ze se stale mene zamestnavatelu odhodla k tomu, nekoho vubec zamestnat.Já do práce chodím, abych udělal nasmlouvanou práci. Ta firma samotná je ale byznys někoho jiného, jsou to cizí rizika a cizí zisky. S tím, že ve většině firem navíc člověk rizika sdílí, ale ze zisků nic neuvidí. Na firmu ať si jako první myslí podílníci a akcionáři. Pokud jako OSVČ dělám něco na zakázku, tak taky řeším, aby mi klient zaplatil, a na dotyčnou firmu "nemyslím".
A jestli nyni vsichni spolecne nepodporime nase zamestnavatele, tak se mozna budeme muset jit zitra past do parku.Nejlepší jsou firmy, co na začátku krize srazily zaměstnancům platy o veškeré prémie, jenže krize se pak na ziscích firmy nikterak neprojevila, protože daný obor zůstal netknutý. Což se zaměstnancům nahlas neříká, ale těm, kteří tam vidí do účetnictví, je jasné, že si 'díky krizi' firma šikovně srazila náklady na zaměstnance. A vedení se to samozřejmě líbí, takže s tím nic nedělá a dělat nebude, než si zaměstnanci uvědomí, jak je šidí, a půjdou jinam.
Nekdy drive zde psal pan Smolik, jak jeho zamestnanci sami od sebe zadarmo pracovali pro firmu, aby se firma vubec udrzela.
kdyby zamestnanci nesmyslne netrvali v dobe krize na vyplatacha žrali kořínky.
tenhle prispevek presne ukazuje, kam az nas az soc.demokraticke mysleni pod vedenim Paroubka privedlo. Jestli me muze nutit zamestnavatel k prescasum?Myslím, že je to velmi důležitá otázka.
To bych skutecne blil, zamestnavatele riskuji vsechny sve zivotni uspory, pracuji od nevidim do nevidim, jak zde pan Smolik pise a Vas nenapadne nic jineho, nez ze za cestu autem utratite o 2400 mesicne vice.Že zaměstnavatel není schopen zorganizovat práci a čas, není chyba zaměstnance, a nevidím důvod, aby za jeho neschopnost zaměstnanec platil jedinou korunu.
Presne tohle egoisticke mysleni, jen na sebe a teprve potom na firmuZaměstnanci nejsou charita. Neplést si to. Stejnětak nejsou vlastnictvím zaměstnavatele.
mame nyni vladu, ktera nam vsem dava nadejiTou nadějí se klidně zadavte.
Ona ta krize totiz jeste neskoncilaJo... taky jsem přestal školit pro pobočku jedné firmy, kde cosi mleli o krizi a na základě toho mi svévolně snížili sazbu, dokonce zpětně. Soudit se o těch pár tisícovek nebudu :). Kdykoliv zástupce firmy řekne cokoli o krizi, nastražím uši a přemýšlím, jestli se mě právě nepokouší někdo okrást :).
A jestli nyni vsichni spolecne nepodporime nase zamestnavatele, tak se mozna budeme muset jit zitra past do parku.Píšeš v první osobně množného čísla. Uveď tedy prosím konkrétní způsob, jak podporuješ svého zaměstnavatele, a jak očekáváš, že se ti odvděčí. Doby, kdy se říkalo, jak všichni budeme společně pracovat, abysme dohnali a předehnali, jsou pryč.
Tiskni
Sdílej: