Vývojáři Kali Linuxu upozorňují na nový klíč pro podepisování balíčků. K původnímu klíči ztratili přístup.
V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
To bych nebyl já, abych nechtěl za své peníze to nejlepší
Nemohu se nějak rozhodout. Asus Eee PC, nebo MSI Wind? Když Eeečko, tak jedině 901. Ta nová verze 1000 je na můj vkus už příliš velká a tak trochu postrádá onen prvotní nápad mininotebooku. Když Eečko, tak nejsem jednotný, jestli SSD, nebo klasický disk. Četl jsem totiž je onen laciný SSD disk má strašné "prostoje". A hlavně chci Intel Atom s 8,9" displayem. Zapomenou nesmím ani na 6 článkovou baterii.
Když MSI Wind, tak se mi líbí větší display, ale zase má mizernější výkon. A mám pocit že pouze 3 článkovou baterii.
Co tedy hovoří pro MSI Wind, nebo pro Asus Eee PC? Podle čeho se rozhodnout? Chtěl jsem si je někde vyzkoušet, ale v našem městě není jediná prodejna, kde by to bylo možné..
EDIT:Po dopsání tohoto zápisku jsem se soustředil na HP mininote 2133. A musím říct, že se mi zatím zamlouvá nejvíce. Celokovové tělo, procesor VIA, 2 GB paměť, grafická karta S3 s 256 MB pamětí.. No asi mám trochu rozhodnuto Srovnání nějaké starší verze HPčka s Eeečkem je zde- Video na zive.cz
Tiskni
Sdílej:
1. It's too expensive. 2. No optical drive. 3. No ethernet port. 4. Only 1 USB port. 5. Battery not user replacable. 6. Mono Speakers 7. Fixed RAM 8. Slow Processor 9. Slow 1.8" Hard drive. 10. It's too thin!