Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Tu kontrolu vám dá jedině DRM, kdy se budete bavit jenom s takovým zařízením, u kterého máte zaručeno, že obrázek pouze zobrazí (i když pak je možné stejně použít třeba fotoaparát).A co starý dobrý PrintScreen?
ale vzit do ruky fotak a ofotit si monitor snad pujde vzdyckyJo, jenže ten foťák bude znamenat už převod dat(nevím jaký je pro to odborný termín). A navíc klidně můžou do DRM-compatibile monitoru zabudovat IR svítilnu a je dofoceno.
A ty si na foťák můžeš doinstalovat filtrA to exsituje? Paráda. Kde se to dá sehnat?
nebo můžeš provést HW zásah do monitoru... pokud by tam byla kontrola pomocí nějakého okruhu jestli je svítilna v pořádku tak místo ní vložit patřičný odpor, nebo nějaký nelineární prvek s podobnou charakteristikou,..A od čeho jsou záruky? Snad si někdo nemyslel, že jsou tu od toho aby něco zákazníkovi zaručovaly. Jinak u CRT monitorů by se dala do luminoforu přimíchat nějaká látka, která při buzení elektrony vyzařovala IR(existuje vůbec něco takového?) a u LCD už by se také něco našlo.
Tohle bude vždycky hra na kočku a na myš...Samozřejmě, ani AES s MD5 nejsou na 100%.
Na to je snad HDCP ochrana u HDMI rozhrani.
TechnickéTak to se radši věnuj obsahu poslední cifry konstany PÍ.
Kdo vám zaručí, že právnické bude někdo dodržovat?Nikdo, ale v případě porušení vznikají úplně jiné možnosti.
Obavam se, ze ani tohle neni argument - on by ten RAW sel udelat i zpetne, i kdyz dost pochybuju, ze by se s tim nedko delal ...Chci vidět, jak zrekonstruuješ obrázek zkomprimovaný do JPEGu (tedy ztrátovou kompresí).
tak pomalu nemusi stahovat ten puvodni, muze si to rovnou nakreslit cele samAno, to že si to člověk může nakreslit sám je poslední kapka :D. V takovém případě opravdu nepomůže nic jiného než ten obrázek nikdy nikde nezveřejnit. Ale tak... holt příspěvky typu ochrana veřejně vystavovaných obrázků nebo obousměrná kompresní funkce s konstantním výstupem... začínám mít pocit, že někteří abclinuxáci moc koukaj na scifi a už jim to blbne hlavu..
Tiskni
Sdílej: