Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.7.
Wayland byl vydán ve verzi 1.24.0. Jde o menší vydání po více než roce. Více funkcionality bývá přidáváno v průběžných vydáních Wayland Protocols.
Textový editor Geany byl vydán ve verzi 2.1. Jde o udržovací vydání po bezmála dvou letech. Obsahuje drobná vylepšení vyhledávání, aktualizace podpory zvýrazňování syntaxe a dále převážně opravy chyb.
Byly zveřejněny videozáznamy, dostupné také s prezentacemi přímo z programu, a také fotogalerie z open source komunitní konference DevConf.CZ 2025 konané od 12. do 14. června v Brně.
Navigace se soukromím CoMaps postavena nad OpenStreetMap je nově k dispozici v Google Play, App Store i F-Droid. Jedná se o komunitní fork aplikace Organic Maps.
Vývojáři OpenMW (Wikipedie) oznámili vydání verze 0.49.0 této svobodné implementace enginu pro hru The Elder Scrolls III: Morrowind. Přehled novinek i s náhledy obrazovek v oznámení o vydání.
Masivní výpadek elektrického proudu zasáhl velkou část České republiky. Hasiči vyjížděli k většímu počtu lidí uvězněných ve výtazích. Výpadek se týkal zejména severozápadu republiky, dotkl se také Prahy, Středočeského nebo Královéhradeckého kraje. Ochromen byl provoz pražské MHD, linky metra se už podařilo obnovit. Výpadek proudu postihl osm rozvoden přenosové soustavy, pět z nich je nyní opět v provozu. Příčina problémů je však stále neznámá. Po 16. hodině zasedne Ústřední krizový štáb.
Po více než roce vývoje od vydání verze 5.40 byla vydána nová stabilní verze 5.42 programovacího jazyka Perl (Wikipedie). Do vývoje se zapojilo 64 vývojářů. Změněno bylo přibližně 280 tisíc řádků v 1 500 souborech. Přehled novinek a změn v podrobném seznamu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.5 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 138. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Sniffnet je multiplatformní aplikace pro sledování internetového provozu. Ke stažení pro Windows, macOS i Linux. Jedná se o open source software. Zdrojové kódy v programovacím jazyce Rust jsou k dispozici na GitHubu. Vývoj je finančně podporován NLnet Foundation.
'Vytvořil jsem unikátní obsah, který dávám ke stažení na svých stránkách, ale chtěl bych, aby v případě že někdo obsah stáhne ho nemohl dále šířit pod svým jménem/ měnit apod.. Prostě bych chtěl zachovat odkaz na stránky kde je obsah k mání.. Jedná se o kompilaci obrázků v JPG..
Tiskni
Sdílej:
Tu kontrolu vám dá jedině DRM, kdy se budete bavit jenom s takovým zařízením, u kterého máte zaručeno, že obrázek pouze zobrazí (i když pak je možné stejně použít třeba fotoaparát).A co starý dobrý PrintScreen?
ale vzit do ruky fotak a ofotit si monitor snad pujde vzdyckyJo, jenže ten foťák bude znamenat už převod dat(nevím jaký je pro to odborný termín). A navíc klidně můžou do DRM-compatibile monitoru zabudovat IR svítilnu a je dofoceno.
A ty si na foťák můžeš doinstalovat filtrA to exsituje? Paráda. Kde se to dá sehnat?
nebo můžeš provést HW zásah do monitoru... pokud by tam byla kontrola pomocí nějakého okruhu jestli je svítilna v pořádku tak místo ní vložit patřičný odpor, nebo nějaký nelineární prvek s podobnou charakteristikou,..A od čeho jsou záruky? Snad si někdo nemyslel, že jsou tu od toho aby něco zákazníkovi zaručovaly. Jinak u CRT monitorů by se dala do luminoforu přimíchat nějaká látka, která při buzení elektrony vyzařovala IR(existuje vůbec něco takového?) a u LCD už by se také něco našlo.
Tohle bude vždycky hra na kočku a na myš...Samozřejmě, ani AES s MD5 nejsou na 100%.
Na to je snad HDCP ochrana u HDMI rozhrani.
TechnickéTak to se radši věnuj obsahu poslední cifry konstany PÍ.
Kdo vám zaručí, že právnické bude někdo dodržovat?Nikdo, ale v případě porušení vznikají úplně jiné možnosti.
Obavam se, ze ani tohle neni argument - on by ten RAW sel udelat i zpetne, i kdyz dost pochybuju, ze by se s tim nedko delal ...Chci vidět, jak zrekonstruuješ obrázek zkomprimovaný do JPEGu (tedy ztrátovou kompresí).
tak pomalu nemusi stahovat ten puvodni, muze si to rovnou nakreslit cele samAno, to že si to člověk může nakreslit sám je poslední kapka :D. V takovém případě opravdu nepomůže nic jiného než ten obrázek nikdy nikde nezveřejnit. Ale tak... holt příspěvky typu ochrana veřejně vystavovaných obrázků nebo obousměrná kompresní funkce s konstantním výstupem... začínám mít pocit, že někteří abclinuxáci moc koukaj na scifi a už jim to blbne hlavu..