Po více než roce vývoje od vydání verze 5.40 byla vydána nová stabilní verze 5.42 programovacího jazyka Perl (Wikipedie). Do vývoje se zapojilo 64 vývojářů. Změněno bylo přibližně 280 tisíc řádků v 1 500 souborech. Přehled novinek a změn v podrobném seznamu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.5 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 138. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Sniffnet je multiplatformní aplikace pro sledování internetového provozu. Ke stažení pro Windows, macOS i Linux. Jedná se o open source software. Zdrojové kódy v programovacím jazyce Rust jsou k dispozici na GitHubu. Vývoj je finančně podporován NLnet Foundation.
Byl vydán Debian Installer Trixie RC 2, tj. druhá RC verze instalátoru Debianu 13 s kódovým názvem Trixie.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Svobodný nemocniční informační systém GNU Health Hospital Information System (HIS) (Wikipedie) byl vydán ve verzi 5.0 (Mastodon).
Open source mapová a navigační aplikace OsmAnd (OpenStreetMap Automated Navigation Directions, Wikipedie, GitHub) oslavila 15 let.
Vývojář Spytihněv, autor počítačové hry Hrot (Wikipedie, ProtonDB), pracuje na nové hře Brno Transit. Jedná se o příběhový psychologický horor o strojvedoucím v zácviku, uvězněném v nejzatuchlejším metru východně od všeho, na čem záleží. Vydání je plánováno na čtvrté čtvrtletí letošního roku.
Pred cca rokem jsem si zaplatil vyhodne domenu vcetne rocniho hostingu (www.my-place.cz). Par mesicu jsem psal pravidelne, pak min a ted tam napisu jednou za 2 mesice a jsem rad. Proste nemam jednotne tema na jake se zamerit. Web bych chtel provozovat i nadale, ale o cem? Po lete bude treba znovu platit, proto se rozhoduju jestli pokracovat, nebo uvolnit :)
Pokud vas napadne i jine moznosti nez jsou ty v ankete, napiste je prosim do komentaru..
Tiskni
Sdílej:
Ruzne navody pro zrychleni PC, upravy vzhledu, skryta nastaveni, recenze programu (0 %)Master Foo and the MCSE
Pokud precijen potrebujete si jen tak neco napsat, tak napiste clanek ci zapis do blogu sem na Abclinuxu.
Domenu skuste vydrazit. Met domenu jen proto, abyste ji mel je precijen luxus ac za par stovek rocne.
Clovek jez neni majitelem firmy ci provozovatelem nejake sluzby tak je spis vhod osobni domena jak ma treba p Jilek ac sam prostrednictvim sve domeny poskytuje nejake poradenstvi.
Spousta lidi uz ma dost tech xichtoknih, twiteru .... mozna prijde do mody vlastni domena a vlastni stranka individualne zpracovana. Nevim tezko rict.
Faktem zustava, ze malokdo z mladeze vi jak si vytvorit jednoduche stranky (nebo aspon jednu) Museji pro to udelat mnohem vic nez se jen zaregistrovat na nejakym tym boooku.
Spousta lidi uz ma dost tech xichtoknih, twiteru .... mozna prijde do mody vlastni domena a vlastni stranka individualne zpracovana. Nevim tezko rict.To už z módy vyšlo práve ve prospěch twiteru a facebooku a ...
Zde ma jeden pan stranku o svych koniccich a nedovedu si jeji obsah predstavit na twiteru ci facebooku.
Proste je to jednoduche, prakticke, prehledne. Uz vidim ty blikajici bannery na socialnich sitich. Proste hruza.
Svet snad prijde k rozumu ....