Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Proboha, za mírně kritický zápis v blogu se už dneska taky rozbíjí huba?No co svět světem stojí, tak se huba rozbíjí i za daleko míň, takže to není specialitka dnešní (nebo jakékoli) doby.
mírně kritickýMyslíš ty naprosto nekritické žvásty? :)
programator vezme kybl vody a postavi ho na balicek kafeTak tohle se dělá na zemědělce na přednáškách, jo? :)
A moje poznatky: Apple je pomalý, nesmyslný, nelogický, neergonomický, ale jedno se mu upřít nedá- Je docela hezký.. To sem ale zase sepsal plk co?Tak co takhle treba se priste ovladnout? Taky nemam rad lidi, co maj Maca a v podstate ani nevi, co to v ruce drzi (hlavne, ze jsou IN), ale kecy typu pomalý, nesmyslný, nelogický, neergonomický me pri psani tohohle komentare na mem MacBooku opravdu rozesmivaji...
Taky nemam rad lidi, co maj Maca a v podstate ani nevi, co to v ruce drzi (hlavne, ze jsou IN)Heh…něco takového jsem si říkal, když jeden nešťastník na přednášce poté, co se mu ve Windowsech nepodařilo připojit na síť(vyšupali všechny z AP aby nepařili WoWko, ale alespoň tu přednášku z Matiky sledovali když už teda nic) přebootoval na LiveCD Kubuntu a po neúspěšném připojení na něm se jal upravovat všechny hejblátka a kolečka KDE a Compizu a přitom poučovat svého kamaráda co to ty Linuksy vlastně jsou.
Když vidím někoho kdo se s tím chlubí mám chuť mu ukázat LG KU990, prostředník a poklepat si na čelo..Mam takovej dojem ze ten clovek se tim nechlubil, ale akorat se nudil, ten kdo se chce chlubit je asi autor zapisku :-P
Tiskni
Sdílej: