Portál AbcLinuxu, 30. dubna 2025 12:51
Díky Quantě jsem našel zajímavý problém KDE v souvislosti s celou řadou aplikací. Zdá se mi že KDE 4.2 je už docela použitelné nicméně některé programy v mojí distribuci (Kubuntu) jsou stále z KDE 3.5.x. Postupem času nacházím další a další chyby. Nemálo mě zlobí problémy související s implementací různých protokolů io-slave (trash:/ remote:/ fish:/ atd atd). Jistě znáte vychytávky těchto protokolů které umožňují že jakákoliv aplikace KDE může třeba přistupovat k FS přes ssh - fish:// - omyl, funguje to pouze pokud jde o aplikace z KDE 4, starší aplikace z KDE 3.x v KDE 4.x to takto nechodí!
Moje Quanta pod KDE 4.2 mi ovšem nenabízí síťové složky vůběc. Zkoumám a zišťuji že jde o Quantu z KDE 3.5 - nacházím zápisek v blogu autora quanty. Andreas Manita popisuje stručně jak Quanta vznikla, jak ji udržuje a v neposlední řadě píše i o tom v jakém stavu je Quanta4 - žalostném. Posledních několik let pracoval na vývoji Quanty na full time, bohužel dnes se již nemůže vývoji takto věnovat a proto 1.5.2008 napsal zápisek do blogu kde žádá pomoc ostatních programátorů. http://www.kdedevelopers.org/node/3448
Všiml jsem si, že celá řada KDE aplikací (v Kubuntu mj Kuickshow) je z KDE 3.5 - pak tyto aplikace neumí pracovat s protokoly nabízejícími KDE 4.x. Nevím proč, když v KDE 3.5 tyto protokoly jsou. Třeba v Kruaderu browsím přes fish nějaký server, kliknu na "jpg" a ono mi to hodí hlášku
Nemáte pro mě radu jak programy z KDE 3.x plně zprovoznit pod 4.2?. Případně nechcete pomoci s vývojem Quanty4? :D
UPDATE: ještě info k problému Quanta do KDE 4 - http://forum.kde.org/quanta-plus-from-kde-3-to-kde-4-t-19662.html
Tiskni
Sdílej:
Chut pomoci by byla, nicmene s programatorskymi dovednostmi je to slabsi.
Tak jsem se aspon dal na prekladani. A to mi jde docela dobre.
máš používat systém s aktuálním SW, a né bubuntu, co vydá verzi a na půl roku más s upgrady utrum.
ubuntu mi přijde jako rozumný kompromis, utekl jsem k němu z debianu :)
ale výrazně se zlepšilo, stejným tempem u KDE 4.4 snad to bude už jako 3.5 :)
to je ale právě stále dokola - zvykl jsem si na program "ABC" a on prostě zmizí ze světa... škoda že jeho poslední funkční verze prostě neni "navěky". Showimg, teď quanta. Proč mě někdo "nutí" jiné programy když já si už vybral. Až mě konkurenční program přesvědčí (zde kdevelop) rád přejdu. Doposavad je ale quanta to široko daleko nejlepší co znám :(
to vypadá suprově, funguje pro mě tak důležité přehazování dokumentů pomocí šipek! :D jen jedna věc - co "našpetávač" tagů? Ten jsem používal s oblibou, netřeba si pak pamatovat pořadí parametrů třeba u ereg_replace, prostě píšu a vyskakovací bublinky mi to celé strašně usnadňují.. to v kate asi nejde, co?
J.
Nainstaluj si eclipse s PDT, ten to umi. S quantou jsem začínal, ale kvlaita doplňování mě donutila hledat jinde.
Nainstaluj si eclipse s PDT, ten to umi. S quantou jsem začínal, ale kvlaita doplňování mě donutila hledat jinde.
Ale fuj, takový moloch.
Vyvíjať quantu pre KDE 4 nie je moc sranda a neviem či je to vôbec dobrý nápad. Ako tak sledujem vývoj KDevelop-u .. ten pokračuje fakt nádherne ... Nebolo by lepšie skôr zapracovať podporu vývoja webov do KDevelop-u? Funkcie ako integrovaná dokumentácia, doplňovanie (nejako zintegrovať s ctags) by tam boli super ..
Co vím, tak se dlouho čekalo, až se stabilizují knihovny kdevelop, aby na nich mohla Quanta4 stavět. Alespoň jsem to kdysi dávno někde četl.
ISSN 1214-1267, (c) 1999-2007 Stickfish s.r.o.