Portál AbcLinuxu, 3. května 2025 22:35
gnome-extra/gtkhtml-3.14 app-text/sword-1.5.10 x11-libs/gtk+-2 gnome-base/libgnomeui-2 gnome-base/libgnomeprintui-2.2 gnome-base/libglade-2 dev-libs/libxml2 net-libs/xulrunner app-text/gnome-spell gnome-base/libbonoboui-2 dev-util/pkgconfig-0.12 dev-util/intltool-0.29 app-text/scrollkeeper-0.3.14
Já zase naopak nechápu, jak někdo může věřit v to, že bůh není...Tipl bych si, že během válek jejich procento významně stoupá.
věřit v to, že bůh není...
Věřit, že něco není je nádherné slovní spojení
Každý křesťan (minimálně evangelík) ti ale řekne, že Bůh zasahuje do jeho života denně a znatelně. Pro mě je to důkaz jeho existence, empiricky poznatelný.
Kupříkladu taková láska taky není dokázatelná v experimentech s elementárními částicemi a stejně lidé věří, že existuje. Nadto existuje spousta vzdělaných věřících, kteří se zajímají o všeliké exaktní vědy, polemizují s evolucí a dalšími vědeckými dohady, jejich názory, výzkumy a pohledy na věc jsou rovněž velmi zajímavé a nemá smysl je apriori odsuzovat jen proto, že jsi ateista. Minimálně pro zajímavost doporučuji třebas tento článek o Evoluci.
Omlouvám se, ale nechci v této diskuzi nadále rozvádět boj mezi nevěřícími a věřícími, je to nesmyslná ztráta času. Já nikomu nehodlám upírat jeho ateismus ani jej odsuzovat za to, že je nevěřící. Pro mě je důležitý Dobrý člověk, ať už je jakéhokoli vyznání.
Jednorožec ani Hathor nejsou součástí nějakého celku, který by dnes ovlivňoval současnou civilizaci.Vždy se u takových výroků musím ptát, zda se jedná skutečně o pouhou neznalost nebo o aroganci :) Jednorožec je slepou víru parodující symbol ateismu. Ateismus je jednak starší než křesťanství, druhak alespoň tu naši civilizaci ovlivňuje více. A rozhodně tvoří celek, kterého tvoří jednorožec pouze zanedbatelnou součást :) Není to náboženství v pravém slova smyslu ale je naboženství alternativou a proto sem patří. Hathor je pohanská bohyně a pohanů tu po světě stále chodí dost (a čím dál více). Celek samozřejmě tvoří. Je starší než křesťanství a současnou kulturu ovlivňuje přinejmenším stejně (dokonce i tu křesťanskou, která tu pohanskou z velké části převzala).
I když má Linux relativně malé rozšíření, patří mezi masově rozšířené jevy a podléhá ekonomickým zákonům.To má ale ateismus i pohanství také :) I když se ti to třeba nelíbí :)
V určitých historických obdobích vývoje civilizace se upalovaly čarodejnice. Jakmile lidstvo pokročilo dál, od těchto nesmyslů se upustilo. A vývoj stále pokračuje, doufejme že pozitivním směrem.Upustilo se proto, že se upustit muselo (křesťanští fanatici přišli o moc). Dnes neupalují, ale dělají mnoho jiných špatných věcí (pravda, méně efektních a méně skandálních, přeci jen masové upalování lidí za živa se přehlíží jen těžko).
Mluvme v relativních pojmech. Jistěže Hathor je součástí naší (lidské) historie. Její vliv ve srovnání s čelními představiteli současných náboženství je však mizivý.Mluvil jsi o celcích. Pohané mají bohů mnoho. Hathor je jen jedna z nich. Ovšem pohanství je současnéstejně jako mnoho jiných náboženství.
A jsme u toho. Za dalších padesát, sto let to bude zase někde jinde. Jsme lidé 21. století a názory, organizace a pohled na morálku odráží dnešní stav naší mysli a stupeň vývoje.Ano, možná jednou dospěje i křesťanství. I když o tom mám pochybnosti, neboť shnilé jsou IMHO již ty téměř definiční základy.
Ateismus je vynález 20. století v Sovětském Svazu.Tohle vás v kostelech vážně učí?
Nic proti jedněm ani druhým. Nejhorší jsou ale tzv. ignoranti. Chodí denně kolem kostelů a nevědí, co to vlastně je, o nic se nezajímají. Takových lidí je bohužel dost
Kupříkladu taková láska taky není dokázatelná v experimentech s elementárními částicemi a stejně lidé věří, že existuje.Tím chceš říct, že to, co není dokazatelné experimenty s elementárními částicemi, s tím věda nepracuje?
Kupříkladu taková láska taky není dokázatelná v experimentech s elementárními částicemi a stejně lidé věří, že existuje.
Láska je zcela obyčejný stav mozku (který zcela jistě půjde uměle navodit). "Mít rád" je relace mezi dvěma lidmi (zjednodušeno). Ti dva lidi se na základě jistých chemických pochodů přitahují (i když ne vědomným chtěním, ale podvědomně). Není na tom nic záhadného.
Věřící má výhodu, že může věřit, že Bůh existuje. Nevěřící naopak musí věřit, že neexistuje.Nemusí. "Nevěřit v existenci" a "věřit v neexistenci" je velký rozdíl.
Prostě si myslím, že když někdo napíše:
Nesnasim nabozenstvi - hlavne rimskokatolickou cirkev
Tak asi stromeček zdobit nebude..
Tiskni
Sdílej:
ISSN 1214-1267, (c) 1999-2007 Stickfish s.r.o.