Portál AbcLinuxu, 6. května 2025 17:54
Architektura NetBurst byla mnohem starší, než 1GHz Athlon.1GHz Athlon březen 2000, první NetBurst procesor na trhu listopad 2000. I když vezmeme nějaký čas na vývoj, s "mnohem starší" by bylo vhodné zacházet opatrněji.
P4 nebyly až tak slabé, ale byly zaměřené na multimediální aplikace a vůbec aplikace zpracovávající velké objemy dat.Jo, to bylo to jediné, co uměly líp než AMD - enkódovat mptrojky. To každý dělá tři hodiny denně.
1GHz Athlon březen 2000, první NetBurst procesor na trhu listopad 2000. I když vezmeme nějaký čas na vývoj, s "mnohem starší" by bylo vhodné zacházet opatrněji.Jenže ten vývoj trvá několik let. To není, že si řeknete: "Za měsíc vydáme procesor, co bude zvládat vysoké frekvence." Athlony na 1GHz byly jen přetaktované dobré kusy, ale NetBurst byla od základu jiná než P6. To jsou roky vývoje.
Jo, to bylo to jediné, co uměly líp než AMD - enkódovat mptrojky. To každý dělá tři hodiny denně.Jenže vzpomínáte jak se o tom tenkrát mluvilo? Ne mp3, ale DivX, to byl hlavní benchmark procesorů. A co se her týče, hodně práce na sebe tenkrát braly grafiky (T&L a pak vertex shadery) a procesor nebyl úzké hrdlo.
Jenže on ten procesor byl také třeba hodně malý, což se též počítá.No to už je trochu přehnaná obhajoba. Nehledě na to, že při tepelných ztrátách toho procesoru je menší plocha pro odvod tepla spíš nevýhodou. Což se nakonec ukázalo u notebooků, do kterých to montovali a které musely běžet (IIRC) 1:8 thermal throttle
navíc P4 nebyly až tak slabé
A myslím že to, že když řeknu, že netbuřt byl před příchodem K8 plně konkurenceschopný, tak to fakt zaujaté ani nepravdivé není. Spíš měly Bartony problém Northwoodům čelit...No, pokud byl netburst konkurenceschopný, tak proč Intel dával výrobcům sestav ty, ehm, výhodné nabídky, které AFAIK stály pár mld dolarů odškodném (pokuta v EU se ještě soudí, jestli jsem dobře hledal.) Podle rychlého hledání Intel podplácel v letech 2002-2005, tzn. v době, kdy měl na trhu (podle wikipedie) právě Wilamette a Northwood.
Marketing a nekalé smlouvy vám tak nějak zvednou prodeje ať už jste konkurenceschopný nebo ne.To je možná pravda, ale pokud mám konkurenceschopný produkt, tak asi nebudu uzavírat nekalé smlouvy, protože je dost velké riziko, že mě za to někdo klepne přes prsty - což se stalo.
O spotřebě se přitom pochopitelně taktně moc nevyjadřuje, ale ta není v tomto případě tolik podstatná. hlavní je dodržet napájení pokud možno 1,2kW zdrojemTo já bych chtěl nějakou malou hezkou UPS pro cubieboard s 2,5" sata diskem (tedy 5V 2A). Vypadá to, že mám smůlu, protože všechny jsou dělané pro zálohování bestií jako ta v citaci...
2A je trochu moc ....má to každá druhá nabíječka na smártfoun, aby nabíjení netrvalo věčnost...
Postavte si to. Nebo zkuste neco jako zde ... se solarnim panelemKdyž já bych chtěl něco koupit..
V elektronice se vrtat fakt neumím.To jsou ti omezeni SW inzenyri - boji se to pajky!
To já bych chtěl nějakou malou hezkou UPS pro cubieboard s 2,5" sata diskem (tedy 5V 2A).Klasická UPS s invertorem na 230V je v tomto případě zbytečnost, stačí DC-DC měnič na 5V dimenzovaný na dostatečný proud plus baterie s dobíječkou a hned je to ekvivalent online UPS (tj. s dvojtou konverzí). Jenom monitorování se musí udělat vlastnoučně, ale všechno, co je třeba, je jeden analogový ADC vstup na zjišťování napětí baterie (i když optimální by byl ještě jeden na odečítání proudu a jeden digitální na určení stavu vnějšího napájení). Jediný problém je v tom, že hotové DC/DC měniče jsou poněkud dražší komponenta (500+ Kč, viz např. e-shop GME, sekce DC-DC Měniče s krytem), ale v porovnání s klasickou UPS jsou stále levné. Pak stačí napr. starši autobaterie a nějaká nabíječka stavěná na trvalé připojení a je to. Případně by stačila i hloupá nabíječka, ale musela by se zapínat a vypínat softwarově, aby se baterie zbytečně nepřebíjela.
v porovnání s klasickou UPS jsou stále levnéTo docela záleží kde jí koupí. Já si kupoval před rokem na aukru za cca 700kč a nemůžu si na ní stěžovat. Server, router, PC a dva monitory utáhne 10 až 15 minut.
Jediný problém je v tom, že hotové DC/DC měniče jsou poněkud dražší komponentaKdepak.
být za zdíTakze, Davide, pridejte si do seznamu instalacnich nastroju vrtaci kladivo, nejakou sadru, stuk a mozna budete potrebovat vymalovat ....
od toho soklu se čekalo, že by mohl vydržet až do příchodu DDR4Tak.
Zatímco „Richland“ a „Trinity“ nesly 384 stream procesorů architektury GCNEhm... Nein nein NEIN! Richland i Trinity maji VLIW4 (radeon 69xx architektura). GCN bude az v Kaveri.
Tiskni
Sdílej:
ISSN 1214-1267, (c) 1999-2007 Stickfish s.r.o.