Portál AbcLinuxu, 5. května 2025 06:27
A ano, peklo zamrzlo: tyto MacBooky Pro nabízejí i USB 3.0.To Apple nema rad USB 3.0?
Mně osobně se Thunderbolt líbí mnohem víc, než USB 3.0 a doufám, že se prosadí. Rád bych v budoucnu připojil všechno přes jediný malý konektor.Urcite sa nepresadi. Cena kablu je problem, aj to, ze sa zariadenia retazia. TB obycajnemu cloveku nic neprinesie, co by uz v podobne USB nemali. Bezny clovek TB nevyuzije a nepotrebuje.
Vím i o právníkovi, jehož celý úřad funguje na Applu.No ty woe, to je velkofirma jako prase, z toho by si určitě Jobs natrhnul anál, kdyby byl eště naživu!
Proc?Kdo by chtěl mít konektor s plným přístupem do paměti? Doufám, že to alespoň půjde vypnout.
Nějaký jiný důvod který bude zajímat alespoň o trochu víc než 0.0000nic % lidí?Každý se pohybujeme v jiné komunitě, lidi kolem mě považují díru, které umožňuje kompromitaci systému, za bug.
Mimochodem i přes USB se dá poměrně snadno kompromitovatPhantom keyboard nefunguje při zamčené obrazovce, nebo myslíš něco jiného?
či zlikvidovat počítačTo kladivem taky.
i když se jedná o super technologie proti USBSouhlasím, kdyby se nějak ošetřilo to DMA, s USB by se to nedalo srovnávat.
No jo, ale DMA je právě featura Thunderboltu, oproti USB. Bohužel IOMMU je v současné době dost drahá věc pro běžné Acer netbooky, jejichž uživatele často taková "díra" vůbec nezajímá.
To máš jako s šifrováním paměti v softwaru - jde to udělat, ale mnohonásobně to zpomalí systém. Coldboot útok na RAM je přece taky díra, dle tvé definice.
To máš jako s šifrováním paměti v softwaru - jde to udělat, ale mnohonásobně to zpomalí systém.Myslíš tím něco jako TRESOR, ale pro RAM? Hmm, to by bylo drsný. Coldboot už je přece jenom trošku složitější, u Thunderboltu tě může hacknout třeba projektor, až budeš někde prezentovat :).
Narazil jsem tehdy jen na abstract paper, nevím, zda existují patche pro Linux.
Je pravda, že DMA je jisté riziko, jsem zvědav, jak bude Apple/Intel reagovat, až se objeví nějaké zneužívající zařízení. Možná se konečně rozšíří IOMMU i na levnější základky a notebooky, takže bude možné konečně dělat pci passtrough expresscardu .
Je pravda, že DMA je jisté riziko, jsem zvědav, jak bude Apple/Intel reagovat, až se objeví nějaké zneužívající zařízení.Tak minimálně pro FW jsem to zařízení viděl. On totiž stačí notebook s lepším řadičem. No jo, ano, přes PCI Express karty se tohle dá taky exploitnout a přes dokovací konektor možná taky. Ještě, že můj craptop nic takového nemá
samozřejmě je ale třeba počítat s vyšší cenou, ta za nejnižší konfiguraci činí v přepočtu 44 500 KčV prepoctu mozna, ale na ceskem trhu byla cena za nizsi konfiguraci s vychval;ovanym retina displejem stanovena na krasnych 58.490 Kc HW je to uzasny, ale ta cena ne. B
posouváme od 1920pixelové šířky- Applu uz davno doslo, ze na NB se primarne nekouka na filmy, ale taky se na nich pracuje a proto pouziva pomer stran 16:10, ktery je rozmunym kompromisem, takze pro praci obvykle staci 15 palcu. Apple pokud se nepletu nikdy 1920 sirku na svych NB nepouzival, bylo to 1440x900 a retina ma po vzoru iFounu dvojnasobek na kazde strane. Ono kdyz nekdo pri vyvoji produktu premysli k cemu a jak ho lidi pouzivaji, tak je to hned lepsi
Ačkoli by Canon EOS 650D mohl evokovat nástupce modelu 600D, není to pravda. 650D doplní na trhu stávající modely a sedne si přesně mezi EOS 600D a EOS 60D.
Už oproti 600D to vypadalo, že 60D až tak moc navíc nenabízí, teď se ta mezera ještě trochu zmenšila (jak funkčně, tak cenově). Jsem zvědav, jestli se to u 70D změní nebo jestli opět hlavním cílem bude "hlavně nekonkurovat 7D".
Tiskni
Sdílej:
ISSN 1214-1267, (c) 1999-2007 Stickfish s.r.o.