Portál AbcLinuxu, 28. dubna 2024 22:08


Nástroje: Začni sledovat (0) ?Zašle upozornění na váš email při vložení nového komentáře.

Vložit další komentář
4.2.2003 08:07 Chicky
Rozbalit Rozbalit vše DVD+/-R/W
Odpovědět | Sbalit | Link | Blokovat | Admin
Dobry den. Podle obsahu vypada serial pekne, ale troufam si tvrdit, ze technika vypalovani CD je pomerne zvladnuta. Myslim si, ze by se mnohem vic hodilo napsat info o vypalovani DVD. Precejenom je tam mezi formaty pekny zmatek :-), kazdy se vyrabi jinak opatchovanym programem... Myslim, ze by stalo za uvahu napsat DVD pokracovani tohoto serialu.
4.2.2003 08:26 Robert Krátký | skóre: 94 | blog: Robertův bloček
Rozbalit Rozbalit vše DVD+/-R/W
to jsem rad, ze to nekdo zminil. uvazoval jsem o takovem clanku jiz drive, ale dospel(i) jsem k zaveru, ze DVD vypalovacky preci jen jeste nejsou tak rozsirene, aby mohl byt o navod k jejich pouziti zajem. kazdopadne prozatim vim, ze juraj remenec se chysta alespon zminit dvdrecord ve svem dilu o vypalovacim software.
4.2.2003 15:21 martin
Rozbalit Rozbalit vše DVD+/-R/W
Take se primlouvam k DVD pokracovani serialu, mam v tom docela zmatek :)
4.2.2003 08:45 jiri
Rozbalit Rozbalit vše Díky za článek!
Odpovědět | Sbalit | Link | Blokovat | Admin
Vypadá to jako velmi slibný začátek dobrého seriálu. Souhlasím, že pálení CD je celkem zvládnutá věc, ale řekl bych, že jen teoreticky. Až se dostanete k vlastnímu pálení, hodily by se triviální příklady pro začátečníky ve stylu "chcete-li okopírovat audioCD 1:1, tak postupujte takto...". Prostě jen taková začátečnická okénka, která by doplňovala jinak odborný text.
CIJOML avatar 4.2.2003 09:23 CIJOML | skóre: 58 | Praha
Rozbalit Rozbalit vše No...
Odpovědět | Sbalit | Link | Blokovat | Admin
No myslim, ze jaky hw se pouziva kazdy vi... :) ale to nic... :)
4.2.2003 09:29 Leoš Literák | skóre: 74 | blog: LL | Praha
Rozbalit Rozbalit vše No...
to je casty problem pocitacovych odborniku: oni tomu rozumeji, takze tomu rozumi kazdy a kdo o tom pise, dela zbytecnou praci ..
Zakladatel tohoto portálu. Twitter, LinkedIn, blog, StackOverflow
CIJOML avatar 4.2.2003 09:45 CIJOML | skóre: 58 | Praha
Rozbalit Rozbalit vše No...
Mozna jsme mohli i napsat, ze obycejna CD mechanika ma 4 dirky pro sroubky, ale ze staci 3, pri dobrem utazeni a rozmisteni jen 2 a extremaci, kteri porad komp rozebiraj pouzivaj dokonce jeden :)))
4.2.2003 10:10 Robert Krátký | skóre: 94 | blog: Robertův bloček
Rozbalit Rozbalit vše No...

ano, opravdu jsem mohl napsat i neco takoveho... a mozna by to i nekomu pomohlo. kdyz jsem poprve stavel svuj vlastni pocitac, take jsem peclive dotahoval vsechny sroubky, s procesorem zachazel s posvatnou uctou (ackoliv to byla 286) a bal jsem se zatlacit na kartu, abych ji zasunul do slotu. - a nestydim se za to. kdyz jsem to delal podruhe, vedel uz jsem vic. podvacate uz to slo uplne samo.

jsem jen clovek a jak se rika, uceny jsem z nebe nespadl. ty asi ano, takze pokud pro tebe clanek neni prinosem, proste jej necti - pouze jej doporuc tem, kterym by mohl pomoci.

4.2.2003 12:33 Jan Navratil | skóre: 6
Rozbalit Rozbalit vše No...
Proc ta ironie? Myslim ze plno lidem tenhle clanek muze pomoci (at uz jde o zacatecniky s linuxem nebo ne..). Palim a palil jsem driv nez tenhle clanek vysel a taky jsem musel kouknout po webu "jak se to vlastne dela" ... Takze - vice takovychto clanku!
4.2.2003 12:47 Jan Navratil | skóre: 6
Rozbalit Rozbalit vše No...
a koukam ze Cijoml dnes rozjel uplne stejne tema na rootu :) tak uvidime co z toho bude :)
4.2.2003 13:20 Michal Sojka
Rozbalit Rozbalit vše No...
Presne tak. Vypalovacku jsem koupil teprve nedavno a takovy clanek se mi vyborne hodi.
4.2.2003 15:27 artur
Rozbalit Rozbalit vše No...
cijomlovi zrejme zamrzla hlava, z toho lezeni po strechach a proto se zacina trefovat do jinych pisatelu, jen tak dal cij-mole,zacina se z tebe stavat pekny prudic.
Jiří Svoboda avatar 4.2.2003 15:57 Jiří Svoboda | skóre: 37 | blog: cat /dev/mind | Prostějov
Rozbalit Rozbalit vše No...
A to jste si jeste nevsimli, ze CIJOML ma vsechno nejlepsi, nejvetsi, je ze vsech nejchytrejsi, vsude byl, kde nebyl, tam se chysta... :-) Aspon to tak prezentuje skoro pod kazdym clankem (resp. v kazdem clanku).
4.2.2003 16:27 Zdeněk Burda | skóre: 61 | blog: Zdendův blog | Praha
Rozbalit Rozbalit vše No...
To ho prejde, az zjisti, ze na svete nejni sam :-)
-- Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu.
CIJOML avatar 4.2.2003 17:13 CIJOML | skóre: 58 | Praha
Rozbalit Rozbalit vše No...
:) ja jen prezentoval svuj nazor, podle ktereho je proste tenhle dil naprosto zbytecny :) nic vic nic min - a prosil bych NEKOMOLIT muj nick... DEKUJI
5.2.2003 08:22 Dino
Rozbalit Rozbalit vše No...
Na tomto seriali sa mi asi paci to, ze to nie je nic na sposob clanku, ktory sa objavil na root-e. Clovek tam v jednom clanku najde pomaly cele napalovanie a ziadna blizsie popisana problematika. Dakujem pekne, radsej si pockam na dalsi diel.
5.2.2003 14:06 Zdeněk Burda | skóre: 61 | blog: Zdendův blog | Praha
Rozbalit Rozbalit vše No...
jo,jo, me se ten clanek taky liby a budu cekat na dalsi dil. Vypaluju uz delsi dobu a zatim vetsinu problemu, ktere jsem mel jsem vyresil, ale trocha teorie navic neuskodi.
-- Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu.
5.2.2003 08:51 artur
Rozbalit Rozbalit vše No...
mit svuj vlastni nazor je jiste dulezita vec, je nezbytny k zivotu a zdravemu vyvoji osobnosti kazdeho znas, ale snazme se rozlisovat nazory od narazek a zbytecneho prudeni.myslim si ze tento clanek je velmi pekne pojat pro naprosteho zacatecnika, a doufam ze autora tve rikejme tomu "nazory" neodradi od dalsiho dilu.a co se tyce zkomoleni tveho nicku > cij-mol > mol je taky urcite bezpochybne uzitecny tvorecek, ale ne vsichni tleskaji, aby mu tim prokazali hold a slavu.
7.2.2003 14:57 Stan
Rozbalit Rozbalit vše No...
Az na toho CIJOMLa to tady nema chybu. Je dulezite to vysvetlit i zacatecnikum, protoze by se jinak Linux nerozsiril a nemel dostatecnou podporu. Jen tak dal.
4.2.2003 11:53 Josef Varilek
Rozbalit Rozbalit vše Pekny clanek!
Odpovědět | Sbalit | Link | Blokovat | Admin
Pekny clanek - problematika popsana pekne od zacatku a vypada podrobne, pokud to neupadne bude vyborny UCELENY clanek. Jen tak dal :)))) a nenechte se odradit pany PERFEKTNIMI! :-(
6.2.2003 07:49 Vrána
Rozbalit Rozbalit vše Ultra ATA 100 a 144PB?!
Odpovědět | Sbalit | Link | Blokovat | Admin
Jste si tím jist? Není to Ultra ATA/133?!
6.2.2003 09:24 Robert Krátký | skóre: 94 | blog: Robertův bloček
Rozbalit Rozbalit vše Ultra ATA 100 a 144PB?!
na beton :-). krome toho, ze je to proste soucasti specifikace t13, tak to lze odvodit napr. z faktu, ze existuji 200 GB harddisky, ktere maji ATA/100 rozhrani - s 28 bitovym adresovanim by to nebylo mozne (2^28 sektoru po 512 bajtech = 137,439 MB).
7.2.2003 07:52 Quasar
Rozbalit Rozbalit vše Pochvala
Odpovědět | Sbalit | Link | Blokovat | Admin
Vyborny pocin tento clanek. Podle mne se ma zacinat pekne od zacatku. Nemam rad clanky typu "ctenar snadno nahledne" ;-) Uz se nemuzu dockat dalsich dilu. Podle planu ma byt v 3. casti popis formatu. Rad si bych predem objednal ;-) popis formatu, ktery umozni, ze CD prohlizene ve Windows obsahuje neco jineho, nez prohlizene v Linuxu. Dostalo se mi takove CD do ruky, tusim Lingea Lexicon 2001 (nebo 2002?). Neni mi zcela jasne, jak se takova vychytavka dela ;-)
7.2.2003 08:53 Leoš Literák | skóre: 74 | blog: LL | Praha
Rozbalit Rozbalit vše Pochvala

ahoj, snad to autori zmini. nicmene pro netrpelive, najdete to v man mkisofs:

The following command puts the contents of the directory cd_dir on the CD along with the three README files - but only one will be seen from each of the three filesystems:

mkisofs -o cd.iso -hfs -J -r graft-points
-hide README.hfs
-hide README.joliet
-hide-joliet README.hfs
-hide-joliet README.unix
-hide-hfs README.joliet
-hide-hfs README.unix
README=README.hfs
README=README.joliet
README=README.unix
cd_dir

i.e. the file README.hfs will be seen as README on the HFS CD and the other two README files will be hidden. Similarly for the Joliet and ISO9660/RockRidge CD.

Zakladatel tohoto portálu. Twitter, LinkedIn, blog, StackOverflow
17.3.2004 18:04 Buchar
Rozbalit Rozbalit vše *** PREHOZENI DVD-ROM MECHANIKY VE STOLNIM DVD PREHRAVACI ***
Odpovědět | Sbalit | Link | Blokovat | Admin
Snad Vas to vsechny bude zajimat. STRANECKU KTERA POJEDNAVA O PREHOZENI DVD-ROM MECHANIKY VE STOLNIM DVD PREHRAVACI JSEM DAL NA http://www.bigosi.com/phprs/view.php?cisloclanku=2004031701
1.7.2005 18:14 Kerny
Rozbalit Rozbalit vše ISO
Odpovědět | Sbalit | Link | Blokovat | Admin
Len som chcel poznamenat ze ISO nie je skratka od International Standards Organization. ISO znamena: International Organization for Standardization

From Wikipedia: "It is a common misconception that ISO stands for International Standards Organization, or something similar."

http://en.wikipedia.org/wiki/International_Organization_for_Standardization

Založit nové vláknoNahoru

Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

ISSN 1214-1267, (c) 1999-2007 Stickfish s.r.o.