Portál AbcLinuxu, 1. května 2024 09:43


Nástroje: Začni sledovat (3) ?Zašle upozornění na váš email při vložení nového komentáře.

Vložit další komentář
vladka avatar 26.6.2003 08:32 vladka | skóre: 23 | blog: vladimiruv | Hlučín, Ostrava
Rozbalit Rozbalit vše Moc pěkné
Odpovědět | Sbalit | Link | Blokovat | Admin
Díky za pěkný článek a inspiraci.

To jsi mi, Vlastimile, neměl dělat - dávat mi ve zkouškovém do rukou takovou hračku ;-)

Trochu vážněji: wm je opravdu zajímavý, malý,konfiguráky (po letmém kouknutí patrně = zatimní dojem) jednoduché.

Jen malá výhrada k Tebou dodanému tématu: ještě tam chybí tučnák na levé straně lišty - zkusím si ho tam nějak dodat ;-)

Malinko OT: Na prázdniny si vezu své pc domů a uvidíme, zda se jej např. pomocí pekwm naučí ovládat maminka. Ona je totiž v oblasti počítačů absolutně netknutá (tedy včetně OS jistého Williama G.) Výborné pole pro agitku :-)

The ability to mumble about inodes is the key to social success at a UNIX gurus' cocktail party.
26.6.2003 11:52 Vlastimil Ott | skóre: 66 | blog: Plastique | Opava
Rozbalit Rozbalit vše Moc pěkné
ještě tam chybí tučnák na levé straně lišty - zkusím si ho tam nějak dodat Vzal jsem toho zleva, který drží nápis, zmenšil o iks set procent a ...nebylo to vubec pekne. Chtel jsem vsechno abc-puvodni, proto jsem nepouzil jiny obrazek. A pritom takova blbost... ;-) --vo
Práce: Liberix, o.p.s. | Blog: OpensourceBlog.cz | Online kurz Zlatý WordPress
26.6.2003 13:11 kaaja | skóre: 22 | Plzen!
Rozbalit Rozbalit vše Moc pkn
Tak tam dejte jenom hlavu, ne?
26.6.2003 16:43 STiCK
Rozbalit Rozbalit vše pekwm vs. fluxbox
Odpovědět | Sbalit | Link | Blokovat | Admin
Mna by zaujimalo, ze ci sa najde niekto z citatelov a nevypise strucne rozdiely medzi pekwm a fluxboxom, ktory pouzivam (aj ked nie dlho). Pri letmom precitani clanku som ziadne podstatne rozdiely nenasiel. (A to vratane tych, v ktorych sa pekwm odlisuje od blackboxu - napr. zoskupovanie okien ...) Dik PS: Inak pekny clanok
26.6.2003 21:52 Vlastimil Ott | skóre: 66 | blog: Plastique | Opava
Rozbalit Rozbalit vše pekwm vs. fluxbox
Může být... --vo
Práce: Liberix, o.p.s. | Blog: OpensourceBlog.cz | Online kurz Zlatý WordPress
vladka avatar 26.6.2003 22:05 vladka | skóre: 23 | blog: vladimiruv | Hlučín, Ostrava
Rozbalit Rozbalit vše další plochy
Mimochodem (nestačil jsem se v něm zas až taj moc vrtat) - pochopil jsem to správně, že pekwm řeší virtuální plochy obdobně jako např fvwm nebo vtwm? Tj. co se nevleze na jednu zasahuje do sousední a lze se tam dostat jednoduchým přesunem? Nebo je to jako u jiných wm, kde jsoou plochy odizolvané?

Trochu kostrbaté, ale nenapadá mě, jak bych subj jinak popsal.

The ability to mumble about inodes is the key to social success at a UNIX gurus' cocktail party.
26.6.2003 22:32 Vlastimil Ott | skóre: 66 | blog: Plastique | Opava
Rozbalit Rozbalit vše další plochy
co se nevleze na jednu zasahuje do sousední a lze se tam dostat jednoduchým přesunem Bohužel ne, asi jsem to (při psaní) špatně pochopil. Lze myší přesunout pouze celé okno na jinou plochu a lze definovat vzdálenost od okraje, při které se to provede. Totéž bez okna, jen kurzor. Každá plocha je izolovaná, takže je vidět třeba jen část okna, ten zbytek zmizí; na další ploše není. pekwm nemá ani pager, takže tohle se nepoužívá. :-( --vo
Práce: Liberix, o.p.s. | Blog: OpensourceBlog.cz | Online kurz Zlatý WordPress
vladka avatar 26.6.2003 22:58 vladka | skóre: 23 | blog: vladimiruv | Hlučín, Ostrava
Rozbalit Rozbalit vše další plochy
Díky. :-( Ale třeba to půjde nějak přečůrat. ;-)
The ability to mumble about inodes is the key to social success at a UNIX gurus' cocktail party.
10.4.2004 12:20 Ctibor Ott | skóre: 17
Rozbalit Rozbalit vše Sdružování do 1 okna
Odpovědět | Sbalit | Link | Blokovat | Admin
Jak by se dalo provést sdružení více aplikací do okna, když nemám 3-tlačítkovou myš ?
30.6.2004 13:31 Tomas
Rozbalit Rozbalit vše Re: Sdružování do 1 okna
Co emulace 3 tlacitek( leve a prave naraz)?
27.3.2005 21:07 Georgo10 | skóre: 14 | blog: Deset hříchů | Olomouc
Rozbalit Rozbalit vše Re: Sdružování do 1 okna
spíš bych navrhoval investovat stokorunu na novou myš :)
-- Georgo
27.3.2006 18:29 petryk
Rozbalit Rozbalit vše Re: Sdružování do 1 okna
mod4-z pre toggle okna
mod4-a pre zdruzenie do ciela
31.3.2005 17:56 Georgo10 | skóre: 14 | blog: Deset hříchů | Olomouc
Rozbalit Rozbalit vše nový systém themes v pekwm ?
Odpovědět | Sbalit | Link | Blokovat | Admin
tak jsem se poukoušel stáhnout si zde popisovaný theme (abc) a jaksi nefunguje :( .. stáhl jsem si z pekwm.org pekwm-dev-20050227, nakompiloval a spustil .. naběhnutí v pořádku, změna tématu -> shutdown .. prý tomu chybí Decor DEFAULT ... koukal jsem na to defaultní téma, co tam je a opravdu tam je Decor = "DEFAULT" .. a ještě to je uzavřeno v PDecor {} ... na themedepot.org mají bohužel také témata staré (?) verze...

ví někdo jak upravit témama k obrazu svému, kde lze najít dokumentaci (pekwm.org je skutečně dietní *8* a skoro nic tam není), či kde sehnat starší pekwm, nebo novější témata :-) ?
-- Georgo
regnarg avatar 18.4.2007 16:21 regnarg | skóre: 20 | blog: rm -rf /this/blog
Rozbalit Rozbalit vše Re: Pekfektní správce oken: pekwm
Odpovědět | Sbalit | Link | Blokovat | Admin
Zajímavý wm, ale ať jsem hledal jakkoliv, nikde jsem nenašel volbu pro nastavení prodlevy před vyzvednutím (to je divné slovo - prostě raise) okna, což je vlastnost, která mi u většiny těhle minimalistických správců oken chybí. Je možné nějak dosáhnout takovéhoto chování, případně existuje nějaký jiný nenáročný wm, který by to uměl ?
S láskou se nerodíme, ale s láskou se stáváme lidmi. --Simone De Beauvoirová
28.9.2007 16:22 Ivanhoej | skóre: 26 | blog: ss2_Debian | Bratislava
Rozbalit Rozbalit vše Re: Pekfektní správce oken: pekwm
Odpovědět | Sbalit | Link | Blokovat | Admin
tie linky 'config keys menu' atd nefunguju.
*** Jabber (XMPP): fogo@jabber.cz ***
28.9.2007 16:55 Georgo10 | skóre: 14 | blog: Deset hříchů | Olomouc
Rozbalit Rozbalit vše Re: Pekfektní správce oken: pekwm
No jo, kdo by se divil po 4 letech :) ?
-- Georgo
1.6.2008 08:30 Vivan
Rozbalit Rozbalit vše Re: Pekfektní správce oken: pekwm
Nejak som nenašiel v tých konfigurákoch ako zmeniť bielu farbu pozadia okien na inú. Nevie niekto poradiť?
8.6.2008 13:48 Vivan
Rozbalit Rozbalit vše Re: Pekfektní správce oken: pekwm
Farebne schemy v aplikaciach nastavime pomocou: sudo apt-get install gtk-chtheme sudo gtk-chtheme (použiť gtk-temy)

Založit nové vláknoNahoru

Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

ISSN 1214-1267, (c) 1999-2007 Stickfish s.r.o.