Portál AbcLinuxu, 10. května 2025 13:47
Take by mi moc pomohlo kdyby jste uvedli v diskuzi pro a proti provozovani Oraclu na techto distribucich.
Dik vsem predem.Jedinu nevihodu vidim v Red Hat-e ze sa musi kupit a platit licencie.
V tom rozdíl nebude, v případě SuSE by nejspíš šlo o SLES a ten je placený také. Na druhou stranu, nevidím v tom problém. Pokud už si někdo pořizuje Oracle, cena za RHAS/SLES pro něj asi nebude klíčovým faktorem a výhoda certifikované platformy a garance updatů a podpory mu za to asi stojí.
Chtelo by to jeste nejake srovnani, klady a zapory.
Zatim dik.
Jednoznacne doporucuji RedHat. Provozuji Oracle od verze 8 a RedHat 7.3 az po soucasny CentOS 4 s Oracle 10. Suse je sice taky podporovany, ale mam pocit, ze RedHat je "vic". Instalace je uz v podstate bezproblemova, doporucuji (krom oficialni prirucky) prostudovat http://www.puschitz.com/.
Suse mam u jednoho zakaznika a nemam z nej dobry pocit. Obcas tam neco zaskripe, aniz by mu nekdo ublizoval. Na RedHat se mi jevi Oracle (a nejenom on) stabilnejsi a sviznejsi. Celkove se mi na server RedHat zda lepsi (no flame).
Co se tyka komercniho RedHatu, pokud neni vyzadovan "placeny" OS - typicky pozadavek managera - neni nutne jej porizovat. CentOS je totiz RH, pouze se jinak menuje. BTW: pri instalaci Oracle je potreba prepsat obsah souboru /etc/redhat-release, ponevadz instalace Oracle kontroluje co je tam napsano a kdyz najde neco jineho nez chce (RedHat ...) tak rekne ze je to nepodporovany system
Ohledne OracleXE (Oracle zadarmo) tak je omezen na jeden procesor, vyuzije max 1GB pameti a velikost user_space - datovych souboru uzivatele je max 4GB.
Takze ze svych zkusenosti jednoznacne RedHat (nebo CentOS), funguje bezprobemove, dulezity je dobry HW - na Oracle hlavne dostatek pameti a rychle disky, neni dokonce nutne ani SCSI (tady ale zalezi nakonkretnim pozadavku - rychlost, bezpecnost atd.), ale to je uz o necem jinem.
Tiskni
Sdílej:
ISSN 1214-1267, (c) 1999-2007 Stickfish s.r.o.